Osamělý jezdec (2013)

Takový film, který nikoho neurazí, ani nikoho nenadchne. Chvílema jsem se dobře zasmála (zejména koni, kdo viděl ví) a Johnnyho Deppa prostě v těhle pomatených rolích nejde nemilovat. Ale podobnost s pirátama je prostě až moc velké, takže čtvrtou hvězdu nemůžu dát. Každopádně vtipná oddechovka, kterou můžu v každym případě doporučit, hlavně fanouškům pirátů.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nemám slov. Sice jsem si jistá, že spoustě lidí to bude připadat jako povrchní vyumělkovaná záležitost, ale tenhle film dělá přesně to, co film dělat má: baví. Ohromně. At' se jdou všichni hejtři zakopat, tohle je prostě snímek jak má být.

Bídníci (2012)

Never more. Clovek, ktery vymyslel ze v tomhle filmu bude 99% (!!) DIALOGU ZPIVANYCH a bude to mit 3 hodinovou stopaz by zaslouzil poradnou facku. Dalsi facku by zaslouzil za obsazeni Rusell Crowa a jeho zpevu z kteryho mi krvacej usi do ted (tezce se budu snazit Bidniky vypudit z pameti a pamatovat si ho jenom jako gladiatora), dalsi za to, ze si kvuli takovyhle fancy prisernosti musela Anna Hathaway ostrihat vlasy a dalsi za ty uplne nepochopitelny zabery z divnejch uhlu kdy lidem cpali kameru snad 10 centimetru od ksichtu. Jsem pro inovaci ale fakt ne timhle smerem. Dejove dulezity veci trvali pet minut a omacka okolo trvala vecnost. Nemam nic proti Bidnikum jako takovym, pred nekolika lety jsem byla na jejich divadelnim zpracovani a neuveritelne se mi to libilo. Ovsem tohle 3 hodinovy utrpeni plny divnejch digitalnich efektu jenom potvrzuje to, ze nektery dila by vazne mela zustat jen na divadelnich jevistich. Vydrzila jsem to jenom kvuli Hugh Jackmanovi, kteryho mam proste rada. Ale jestli bude jeste nekdy nekde zpivat tak mu to neodpustim.

13 samurajů (2010)

Skoda ze prvni polovina filmu byla tak zoufale nudna, jinak bych sazela ctyri hvezdy jak nic. Zaverecny masakr byl doslova samurajsky orgasmus.

Arrow (2012) (seriál)

Po shlidnuti finale prvni serie musim jit s jednou hvezdickou nahoru. To bylo neco fantastickyho.

Basquiat (1996)

Přiznávám, že téma filmu mně vůbec nezajímalo a jediný můj důvod ke shlédnutí bylo doporučení mého profesora dějin umění, že by nám mohl pomoc při učení na maturitu. Inu, z toho hlediska jsem dozvěděla dost, o existenci nějakého Jean-Michel Basquita, a vůbec celého neo-expresionického hnutí 80. let jsem neměla ani ponětí a jsem ráda, že těd vím. Ovšem jako film to bylo zoufale průměrný. Ale nezlobím se, režisér byl rovněž malíř a film natočil čistě jako poctu svému kamarádovy, což je vlastně hrozně hezký :-) A David Bowie v roli Andyho Warhola byl BOŽÍ!

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Jako kdyby se nekdo snazil z filmovat Assassins Creed Brotherhood a moc se mu to nevedlo.

Nevědomí (2013)

Mamka mela dneska svatek, tak mne nenapadlo nic lepsiho, nez vzit ji do kina. Vedela jsem, ze kombinace sci-fi a Cruise ji nadchne. Co jsem ovsem necekela, je ze to tak nadchne i me. Kosinski se od Tron: Legacy rezirne posunul asi o 10 000 svetelnych let dopredu a vzniklo naprosto perfektni postapokalypticke sci-fi. Zejmena me prekvapil pribeh - po nutnem, mozna lehounce zdlouhavem zacatku, se zacne dej kazdych 5 minut otacet o 360% a divak se v podstate poradne dozvi o co jde az na uplnem konci. Ktery neni zrovna klasicky hollywoodsky stastny, dalsi bonus. A kdyz je rec o finale, to bylo tak neuveritelne epicky, ze jsem ani nedychala, a to uz jsem nezazila sakra dlouho. Oblivion bych dejove pripodobnila k filmum The Island od Michaela Baye a Moon od Duncana Jonese. Pokud se vam libili tyhle dva, po tomhle skocite jedna basen. Proste film jak ma byt - dej naprany tisici zvraty, nadherna vyprava, akuratni davka akce, uzasna hudba, morgan freeman + tom cruise, a nejaky ten moment na ukapnuti slzy. Doporučuju.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Takovy zklamani :-( jako prominte, ale aby v Cernobylu behali do pul tela... a vubec, koho tam napadlo obsadit Rytmuse?!

Lincoln (2012)

Tak tohle bylo neuvěřitelně slabý. Celá natěšená jsem po loňském failu Abraham Lincoln: The Vampire Hunter očekávala tenhle nejnovější Spielbergův epos o jednom z mála politiků v historii, který žil pro svůj lid, s připraveným kapesníkem na emocionální scény prosazování svobody, a ono vzniklo... tohle. Skoro tříhodinová UKRUTNÁ NUDA. Nuda tak moc velká, že po 20 minutách jsem nusela ke sledování přidad další aktivity jako lakování nehtů, jelikož bych jinak instantně usnula. Absolutně nechápu kde se vzalo těch 10 nominací na oscara - napadá mně jedině z premisy, že to točil "božský" Spielberg. Film je tak moc neoriginální (i když řemeslně natočený dobře), neschopný vyvolat jakkékoli emoce a o Lincolnovi v podstatě nic neříkající, až to skoro fyzicky bolí sledovat. Nebýt Daniela Day-Lewise, tak si ani nechci představovat, co by z toho filmu bylo. Protože on je prostě skvělý at' hraje kde hraje (i když se mi jeho herecký výkon líbil víc v There Will Be Blood, za což rovněž dostal oscara). Spielberge shame on you.