Bratříčku, kde jsi? (2000)

Tyhle filmy na pomezí dramatu a komedie, kde jsou obě dvě složky tak akorát vyvážené, mám rád. Film totiž nabídně plno vynikajích humorných situací a taky dosti zajímavý a poutavě vypravěný příběh. Herecké výkony jsou rovněž na vysoké úrovni a ani jindy otravný Clooney mi zde nevadí. Plusové body přidávám taky za výbornou pasáž s Ku-Klux-Klanem.

Zmizení (2013)

Povedený thriller, který má jak zajímavou zápletku, tak docela obstojně drsnou atmosféru. Zejména mučení retardovaného mladíka je zde ztvárněno dosti zdařile. Filmu ovšem trochu škodí jeho poněkud delší stopáž, jelikož v některých scénách působí utahaně. Nakonec ale nepředvídatelný závěr filmu potěší.

Je prostě báječná (2014)

On by to byl docela dobrý film, nicméně slibně vyvíjející scény zde nebyly ve své preciznosti dotaženy až do konce. Takové nedorozumění v restauraci mělo obrovský potenciál, ale tvůrci tu scénu absolutně zazdili. Jednotlivé postavy byly taky celkem zajímavě napsané, dialogy místy i bavily, každopádně k dokonalosti tomu dost chybělo.

Krása na zabití (1999)

Tak tenhle film mě rozhodně nezaujal. A velkou vinu na tom má forma, kterou je natočen. Zkrátka mě tvůrci svým vyprávěním vůbec nedokázali vtáhnout do děje, takže jsem se často dost nudil. Scénář je splácaný ze změti nekonzistentních scén, no a když už tvůrci neví jak dál, tak nechají dívky, aby všechno a všechny poblily. Úsměv na tváři mi vyloudil snad jen retardovaný občan tohoto malého městečka, kde se děj odehrával.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Místy z toho bylo opravdu skvělé zahrané, emočně vypjaté drama. Na druhou stranu je třeba podotknout, že celý příběh působí trochu vyumělkovaně a naivně. To ovšem nemění nic na tom, že jsem se u filmu obstojně bavil a samozřejmě i na herečky, a to nejen v scénách se sexuálním podtextem, bylo radost pohledět.

Sex Tape (2014)

Docela dobrý film se spoustou srandovních odvázaných scének a vydařených hlášek, které mě docela účinně rozesmávaly. Třeba scéna s zuřivým psem byla zkrátka vynikající. Škoda jen, že pár míst je vyplněno jen prostou vatou v podobě unylých, nezábavných dialogů a hodně pitomého šukání ve stylu sexujících veverek. Dojem taky kazí neustále vlezlá reklama na produkty od Apple.

Muž na hraně (2012)

Mám docela rád filmy, kdy hlavní hrdina je křivě obviněn a statečně bojuje za pravdu proti podlému soupeři, který je značně ve výhodě. Každopádně tento thriller dle mého hodně ztrácel na tempu, což přisuzuju mnohdy zbytečnému žvanění. Svým námětem film rozhodně potenciál měl a to v napínavých a akčních scénách.

Vesničko má středisková (1985)

Klasická česká komedie z lidového prostředí. Je tu tolik srandovních scének a nezapomenutelných hlášek, které se už dostaly do běžné řeči. Herecké výkony jsou vkustku vynikající, rovněž obsazení maďarského herce je příjemným spestřením. Vesnické obyvatelstvo čítá velké množství zajímavých postav, povah a charakterů. Asi nejlepší je postava doktora Skružného, který rázně zachází se svými pacienty a pořád se mu nedaří zkrotit svou Škodovku. Film působí přirozeně, líčí vesnické příhody se vším všudy, a proto je mi hodně blízký.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Celkem vyvedená komedie, u které jsem se několikrát hodně dobře zasmál, ikdyž jsem dle názvu zprvu čekal o něco větší komediální nálož. Celý film je tak trochu šmrnclý dramatem a hodně scén vyzní spíše úsměvně než srandovně. Každopádně ale oceňuju originální námět a celkově nápaditý scénář, jenž je napsaný hodně zajímavě a přitažlivě.

Na stromě (1971)

Tenhle film je jen slabý odvar komediálních skvostů, které má na svědomí Louis de Funès. Můžu s jistotou říct, že se jedná o jeho nejslabší film z těch, které jsem měl možnost zhlédnout. Je sice pravda, že se tady najde několik světlých humorných okamžiků, ale na tak miniaturním prostoru se špatně sekundujícími herci a vágním scénářem nedokáže ani mistr mistrů nic moc světoborného udělat.