Slunovrat (2008)

Tohle zase nebylo tak špatný. Někdy když člověk od filmu nečeká zázraky, tak překvapý. Sice to nebylo nic originálního s převratnými vizuálními efekty, ale párkrát jsem se lekl (což od hororu očekávám). Trošku mne mrzí, že hned od začátku jsem tušil, kdo je ten špatnej a opětovně špatný výkon S. Ashmora. Možná jsem zaujatý, ale tenhle 'týpek' je mi strašně nesympatický a nenapadá mne film, kde by slušně zahrál. I tak ale dávám 3*.

2Bobule (2009)

Tak tohle pokračování se fakt nepovedlo. Příběh bez nápadu, věčně opilej Hádek s Langmajerem, kteří se půlku filmu motají zleva doprava a bolí je hlava z opice. Místo Krampola dát Laufera a máme tu Kameňák 4 se vším všudy. Když šel tento film do kin chtěla na něj přítelkyně strašně jít. Přemluvil jsem ji tenkrát na něco jiného, i když byla zklamaná a říkala, že mi to nikdy nezapomene. Sama teď však uznala, jak to byl skvělý nápad ...jen bychom vyhodily peníze. Velké zklamání. Jednu hvězdu dávám za nádhernou Terezu Voříškovou.

Penelope (2006)

To, že jde o britskou komedii s docela slušným obsazením mělo být zárukou jakžtakž dobrého filmového zážitku. Alespoň u mne platilo 'opak je pravdou'. Od filmu, který je popisován jako komedie bych čekal, že se během jeho sledování zasměji více než jednou. Film byl originální snad jen tím, že hlavní hrdinka nosí prasečí rypáček. Jinak docela nadějný námět byl natočen plytce, zdlouhavě a ne moc záživně. Navíc mi neuvěřitelně lezla na nervy uječená role matky Penelope v podaní Catherine O'Hara. Kdo hledá komedii a chce se zasmát, tak tohle není podle mne ten správný film.

Chuť lásky (2007)

Morgana Freemana jsem viděl hrát již v mnoha a mnoha filmech, ale tento film byl bezkonkurenčně zatím nejnudnější. Neříkám 'nejhorší', protože některé tzv thrillery v kterých hrál byly po obsahové stránce horší, ale tak nudný si troufám říct, že ebyl žádný. Téma lásky v různých podobách byl určitě dobrý nápad, ale chyběl tomu šmrnc. Kdybych 80 minut filmu prospal, tak bych o nic nepřišel, protože stačilo chytit prvních a posledních 10 minut a o nic bych nepřišel. Z mého pohledu dobré téma, dobrá myšlenka, ale špatná realizace.

Zlatý kompas (2007)

Velké očekávání a následně lehké rozčarování. Film trpí faktem, že je částí většího souboru. Parádní digitální vytvoření zvířat - medvědi jsou fakt boží - a přeměny se povedly. Na druhou stranu jsem až do konce filmu nepochopil, co je to ten 'prach' vlastně zač. Nehledě na otevřený konec. Bude vůbec nějaké pokračování?

Shakira Oral Fixation Tour 2007 (2007) (koncert)

Asi by bylo nefér tvrdit, že jde o špatný koncert. Shakira určitě zpívat umí, pohybově a výrazově je jednou z nejlepších zpěvaček současnosti a je to hooodně hezká ženská. Na druhou stranu těch hitovek na tomto koncertu moc nebylo a já osobně si vybavím snad jen La Torturu a poslední duet s Wyclef Jeanem. Dobrý průměr.

Gauneři (1992)

Po zkouknutí tohoto super snímku sem pan Spokojený. Herci nevylezou z jedné garáže a film je plný košatých dialogů, tak jak jsme si u Tarantina zvyknutý. Psychoušskej tanec v podání M. Madsena je nezapomenutelný...

Za hranicí strachu (2007)

Začalo to jako jedna z největších nechuťáren, co jsem viděl, ale postupně se vytratil náboj a herci svýma přihloupýma dialogama nevýslovně nudili. Jak píše Malarkey - kdyby tam ke konci pořád někdo neřval bolestí asi bych tomuto snímku nevěnoval vůbec pozornost. Jednu hvězdičku dávám za to, že něco takového ve skutečnosti bylo možné a druhou za krásnou M. Hilgaredu. Víc si to při vší snaze z mého pohledu nezaslouží...

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

Tak tohle byla tragédie...příběh dlouhý a nudný...možná až stupidní. Herci s pečlivě zastřiženým bíbrem jsou úplně mimo a digitálně vytvořená zvířena vypadá jako halda plyšáků, které si bere dcera k hraní když se nudí, což v době vyspělých počítačových triků vede k zamyšlení, zda se R. Emmerich nerozhodl záměrně vytvořit parodii, ale nebyl pochopen. Zbytečná ztráta času...pusťte si Cestu do pravěku a budete mít lepší zážitek.

Čistá práce (2008)

Rozhodně velice zábavná věc z prostředí 70. let. Vždycky u mne film dostane větší náboj, když člověk ví (případně si zjistí jinde), že se něco takového mohlo ve skutečnosti opravdu stát. Takový film mne pak o to více pohltí a hlavním hrdinům (nemusí být vždy kladní) o to více fandím. Stejně tak to bylo i u tohoto filmu, kdy jsem bandě kolem J. Stathama přál úspěšné provedení bankovní loupeže, kousal si nehty když jim hořela koudel u zadku a mačkal palce, když jim šlo o krk. Film ubíhal velice plynně a celá stopáž uběla jako voda při povodních. Určitě doporučuji ke shlédnutí všem fanouškům.