Hoří, má panenko (1967)

Když jsem tento film viděl poprvé nebo podruhé, tak jsem moc nechápal, proč se lidem líbí, proč se mu rodiče smějí...přišel mi spíše trapný a neuhlazený. Časem jsem však pochopil, že hlavně tohle je jeho hlavní přednost a musím uznat, že teď když na tento film příjde, tak se neskutečně bavím. Doporučuji každému vyzrálému filmovému fanouškovi.

Což takhle dát si špenát (1977)

Báječná, skvělá a zábavná česká klasika s úžasnými českými hereckými legendami. Asi se nenajde moc lidí, kteří by nevěděli o co tady GO, takže není potřeba se více rozepisovat. Prostě bomba na pobavení!

Princ z Persie: Písky času (2010)

Člověk si musí odmyslet nic moc zajímavý příběh a pak může být spokojený. Přesně tak jsem to udělal já a tak jsem se při sledování tohoto filmu opravdu bavil. Nádherně vytvořené prostředí (jen škoda, že neexistuje v reálu), J. Gyllenhaal konečně vypadá jako chlap (i když Zkrocená hora ve mne stále zanechává divný pocit) a krásnější herečka než G. Arterton snad v současnosti neexistuje (nevěřil jsem, že by mohla být ještě hezčí než v Souboji Titánů). Pro pobavení a relaxaci super film.

Oko (2008)

Originálu se to nepřiblížilo, to je fakt....ale, když koukám na horor, tak nečekám dech beroucí příběh se skvělou zápletkou (pokud to tak je, tak je to super), ale chci se pobavit, leknout nebo cítit mráz v zádech. Leknul jsem se nejednou a navíc jde o duchařinu, což je vždycky lepší. Dávám 3*, protože to považuji za průměrně dobrej/špatněj horor.

Hedvábná cesta (2007)

Přemýšlím, proč se takové zkušené herecké osobnosti jako K. Knightley nebo A. Molina upíší k hraní v takovémto filmu, který nudí, je zdlouhavý a za celou dobu vás ničím neupoutá. Jediné, co stojí za zmínku byly krásné záběry okolní krajiny. Pokud plánujete u filmu usnout, pak doporučuji...o nic totiž nepříjdete.

Carrie (1976)

Nevím jestli to je tím, že jde opravdu již o starší film, ale z tohoto filmu mám rozporuplné pocity....ve své době to možná mohl být hit, ale mne tento film ničím nějak výrazně neuhranul. Možná je to i tím, jak jsme teďka všichni z kin namlsaní nejrůznějšíma efektama a pak se není čemu divit, že starší 'horor' je spíš k usmátí. Pro mne nejstrašidelnější byla matka Carrie z které mi šel opravdu mráz po zádech. Ale jinak....2* budou muset stačit.

Melodie mého srdce (2007)

Nádherná, hudby plná pohádka, která vás dojme a pokud ne, tak jste divný :-) Příběh trošku zidealizovaný a plný náhodných setkání a činů, ale komu by to vadilo? Největší předností tohoto filmu je hudba. Uměl bych si představit, že ve filmu nezazní ani slovo jen hudba a přitom bych rozuměl a víc nepotřeboval. Navíc herecký výkon hlavního hrdiny v podání F. Highmora je excelentní a skvěle mu sekundují jeho 'rodiče' K. Russell a J. Rhys Meyers. Prostě suma sumárum koukněte na to a nebudete litovat.

Souboj Titánů (2010)

Předně musím říct, že jako fanouška původního snímku z roku 1981 mne to velice zklamalo - je to mnohem agresivnější (proč?), černý Pegas (co to má být?), džinové vypadající jako ohořelé zbytky z táboráku a hlavně se neodpouští absence mého dětského - hrdiny zlaté sovy Buba. Tak to teda ne....byla moje první reakce. Pokud však do kina jdete a dokážete se odprostit od výše zmíněných faktů, pak vás čeká příjemně strávený čas, nepřeberné množství krásně zpracovaných mytologických postav a akce, akce, akce... Dal bych i 4*, ale jako zklamaný fanoušek originálu zůstanu u 3*.

Jumper (2008)

Z počátku se to jevilo jako velice dobře podchycený nápad...kdo z nás by si nechtěl jen tak 'odskočit' na Havaj, pyramidy v Gíze nebo pro penzi do banky? Jasné taky bylo to, že se to 'někomu' líbit nebude ať už by to byla slavná CIA, správce pyramid, ředitel banky nebo záhadní Paladinové. Konfrontace těchto dvou stran byla jasná již od začátku a vůbec to nevadilo. To, co však vytvořil pan režisér z tohoto nadějného začátku v druhé polovině filmu je však skoro na provaz! 'Skoků' bylo tolik, že už to nebylo ani efektivní ani zajímavé a neuvěřitelně to rušilo...příběh se stal hloupým, role záhadné matky v podání D. Lane zbytečná, herecké nadání H. Christensena již poněkolikáté nulové atd. Pochvalu si snad zaslouží jen světlý přeliv Samuela L. Jacksona a herecký výkon J. Bella, který se objevil až v druhé polovině filmu, ale i to mu stačilo, aby zastínil ostatní. Víc než na 2* to nebylo.

Sex 100+1 (2007)

Když se po pár minutách odhalila hlavní zápletka filmu, tak jsem si řekl, že by to mohlo být fakt zajimavé a těšil jsem se na to, jak s tím hlavní hrdina naloží. Kterej chlap by takový seznam nechtěl? Teda pokud by na něm nebylo jen jedno jméno :-) Prvních cca 40 minut jsem se i bavil a mělo to spád. K tomu plejáda opravdu hezkých hereček nebo spíše modelek. Druhá polovina filmu však byla rozplizlá do nezáživných situací a keců. V závěru filmu se pak objeví Winona Ryder, která je stále velice půvabná. Když překousnete ne moc povedený konec, pak myslím, že nebudete litovat. Osobně bych však doporučil spíše jiný film podobného ražená a to Klikař Charlie. U toho sem se bavil víc.