Spaceballs (1987)

Dokonalá parodie na mé oblíbené Hvězdné války. Lord Helma 4ever! "Pokračujte v palbě hovada!":)

Ajťáci (2006) (seriál)

"Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" Úžasnej seriál. Moss je nejlepší!!!

Coach Carter (2005)

"Je jako zatmění slunce, když se objeví, stojí to za to." Super! Sice mi basketball nic neříká, ale tenhle film byl skvělí. Zejména se mi líbil Samuel L. Jackson, kterého jsem konečně viděla v jiném filmu než Star Wars.

Star Wars: Klonové války (2008)

Kdybych měla hodnotit tento film jako trošku víc prodloužený díl seriálu, dala bych za pět, protože se seriál povedl. Ale jelikož šel do kin, tak ubírám hvězdičku, sice nerada, ale musím. Docela mi vadilo, že film i seriál dostali nového skladatele, měl tam být John Williams. Tenhle nováček se moc nedrží klasických motivů (maximálně v pár scénkách) a přidává si tam vlastní upravené motivy, někdy s rockovým (ehm?) nádechem. Dále mi trošku vadila animace postav, hlavně u hraběte Dooku. Ale zase se povedla třeba Ahsoka nebo Rotta Hutt, který byl hrozně roztomilý. Jinak zápletka byla docela v pohodě. Jo a taky se mi líbily ty bitvy. Mimochodem, těch droidích hlášek tam nemuselo být tolik. Celkem 80%.

Hlava státu (2003)

Skvělá komedie, sice místy trochu hluchá, ale hodně jsem se nasmála. Na tenhle film jsem si vzpoměla, když jsem se dívala na volby prezidenta USA a fandila Baracku Obamovi:).

Cosmos (1980) (seriál)

Cosmos jsem začala sledovat náhodou. V trafice jsem viděla dvd za padesát korun, které bylo o vesmíru. Jelikož jsem do něho fanatik, tak jsem neváhala a okamžitě si ho koupila. Předtím jsem o Carlu Saganovi téměř nic nevěděla, pamatuji si na jednu zmínku v dětské encyklopedii o vesmíru, kterou mám někde zahrabanou doma. Pak si vzpomínám na pár obrázků z filmu Kontakt, který je taky od něj, ale víc ani ťuk. Tak jsem poté zapnula televizi a pustila si dokument. Musím říct, že mě tento seriál uchvátil. Carl byl zastánce života na jiných planetách a tím pádem mluví hodně o civilizacích, které by mohli žít daleko od nás. Pokud nepočítáme scénky na Zemi, neuvěřitelně mi to připomíná starý Star trek, myslím ten původní seriál. Jinak teď často brouzdám po youtube a snažím se dívat na epizody, které jsem si nestihla koupit.

Madagaskar (2005)

I like to move it, move it...

My děti ze stanice Zoo (1981)

Tak tohle se mi líbilo. Četla jsem i knížku, kde byl příběh vypravován hlavní hrdinkou stejně jako film, spolu s výpověd'mi matky. Je to síla, jak může taková čtrnáctiletá holka snadno spadnout do takového svinstva.

Hellboy (2004)

Skvělá komiksovka. Sice nedosahuje kvalit Batmana, ale i přesto je to báječný film. Nejvíc mě dostal Abe.