Stargate: Infinity (2002) (seriál) odpad!

Copak se to stalo s mojí milovanou Stargate?:(

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Skvělé pokračování nové trilogie. Konečně se dozvídáme, jak se Imperátor dostal ke své armádě. Pozorujeme Anakinovu cestu k temné straně síly a jsme svědky pomalého rozpadu republiky na kterém má taky trochu podíl ( i když neúmyslně) Jar Jar Binks. Plus skvělá hudba Johna Williamese. Nemám co vytknout.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Jako špunt jsem tento film viděla ještě někdy v první, druhé nebo třetí třídě a musím říct, že mě opravdu moc bavil. Sice mám jako oblíbené téma život na jiných planetách a ne robotiku, ale to mi u tohoto filmu vůbec nevadilo. Z toho co si pamatuji, tak mi to připomíná hodně Isaaca Asimova. Akorát že Isaac se zabývá tématem ohledně citů u robotů (poté co jsem přečetla knihu s povídkami Já, robot) a tady už roboti city mají, ale David hledá něco jiného, chce být jako Pinocchio člověkem a k tomu potřebuje Modrou vílu. Další plus patří mému oblíbenému Teddymu, hračce, kterou bych rozhodně chtěla mít . Ale co, třeba se dočkám a za pár desítek let až se budou vyrábět takové hračky tak jednu pořídím svému dítěti nebo jen tak sobě:). Moje nejoblíbenější scéna je závěr filmu, který se odehrává o dva tisíce let později, kdy na Zemi nastane doba ledová. Na Zemi žijí bytosti z jiné planety a to mě moc potěšilo. Jinak celá tahle scéna je strašně moc krásná a lepší závěr film ani nemohl mít.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Tohle je jeden z mála českých seriálů, který má úroveň. Miluju meziválečné období a Četnické humoresky jsou super. Je zajímavé, jak se tehdy řešily vraždy, loupeže a ostatní takové věci, když neexistovaly počítače a další technika.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Průměrný zábavný televizní pořad. Nejsem skalní fanoušek, ale občas se na to podívám. Nejvíc mi vadí, když mají soutěžící jíst něco nechutného, to si opravdu mohli tvůrci odpustit.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jelikož jsem velká milovnice fantasy, tak Tolkienovi knihy v mé knihovničce rozhodně nesmí chybět. Miluji Středozemi, zbožňuji Elfy a Hobity. Středozemě je úžasné místo a obdivuji profesora Tolkiena, protože on kromě epické fantasy stvořil i nejkrásnější umělí jazyk na světě. Ale teď k filmu. Někteří fanoušci možná budou tvrdit, že Peter Jackson knihu dost brutálním způsobem sestříhal a já s nimi budu z části souhlasit. Ono kdyby se natočilo všechno, co je v knize tak by se každá část knihy (kdo četl, ví o čem mluvím) musela rozdělit na dva filmy a ještě by se tam všechno nevešlo. A poté další filmy z Dvou věží a Návratu krále. Kostýmy, hudba a výprava je báječná. Zejména se mi líbila Roklinka a Kraj. Ale teď trošku k hercům: Nejlepší je samozřejmě Ian McKellen a Christopher Lee. Chris byl skvělá volba. Také Bylli Boyd v roli Pipina byl báječný. A mohla bych pokračovat dál a dál, ale to se dá shrnout jedním slovem: BRAVO! Už se těším na Hobita.