• Krátkometrážní

Last Christmas (2019)

║Rozpočet $25miliónov║Tržby USA $35,150,750║Tržby Celosvetovo $123,446,172▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,648,533║ Tržby za predaj DVD v USA $1,409,453║ To čo bol za nápad zveriť tento zaujímavý námet takému brídilovy ako je Paul Feig. Sila. Herecky pútavé (až na otravnú Emmu Thompson), silná téma ale tie jeho drbnuté prízemné vsuvky to dávajú dole, si mal dať nasrať do oka sám režisér, možno by mal lepší pohľad na vec. /60%/

Miss Americana (2020)

Rozpočet $-miliónov║ Taylor Swift ma teda nejak zvlásť neočarila, má zopár dobrých pesničiek, príde mi dosť stratená vo svete pop music, akoby ani nemala svoj vlastný život. /55%/

War (2019)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $4,654,000Tržby Celosvetovo $67,179,155▐ Indovia sú čistý blázni, okopčiť Mission Impossible, no fúha. Doslova pózerské predvádzanie svalov, drsných svalnatých chlapov v najlepšej forme, akčné až nad mieru, spomalené vycibrené zábery, no ako keby to bolo od Baya. Je vidieť že Siddharth Anand asi úplne žerie americké akčné filmy, proste je tam stále cítiť Bay či John Woo. Prvú polovicu som akosi trpel tím všetkým čo sa na mňa sypalo, fakt dosť všemožne prekombinované. V druhej som sa už nechal unášať tým akčným dejom až mi tá strmhlavosť prestala vadiť ale druhý krát by som to už nedal, ten záver fakt už bol cez čiaru prehnaný. /55%/

Čínská vdova (2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $4,447,734▐ Citeľne dosť lacná produkcia, hlavne na začiatku to vypadá strašne, pri bombardovaní Tokia, som to chcel hneď vzdať. Po asi 20 minútach ten digi bordel zmizne a sa to uberie smerom na smutný príbeh o okupácii Japoncov v Číne. Kde trpí tunajší ľud. Príbeh ako tak ujde. /40%/

Outsider - Fish in a Barrel (2020) (epizoda)

Za-peklito zamotané, kam sa to bude uberať. Herecky pútavé, atmosféra hustá, patinová, mysteriózne.

Harriet (2019)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $43,082,155Tržby Celosvetovo $43,282,155▐ Neviem, tieto príbehy o plantážových otrokoch a ich nešťastných životných údeloch ma väčšinou dosť upútajú. V tomto prípade ma to ale akosi až tak nedostalo, nestrhlo, prišlo mi to dosť prekombinované, rozkúskované, slabá réžia. /50%/

Projekt Modrá kniha (2019) (seriál)

Rozpočet $-miliónov║ Môže byť, máme tu doslova návrat Aktov X, založených na skutočne riešených prípadoch UFO z 50.,60. rokov. Herecká dvojica dobre vytypovaná, súhra funguje, riešené prípady strhnú. Som zvedavý na druhú sériu, kam sa to uberie. /80%/

Téměř dokonalé Vánoce (2016)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $42,158,780Tržby Celosvetovo $42,580,920▐ Na jednej strane poteší vidieť hrať starého dobrého Danny Glovera ale na druhú stranu to nie je až taká príbehová delikatesa, také dosť tuctové na silu ustrelené, či ako že zábavné. /40%/

Irčan (2019)

Rozpočet $159miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $961,224▐ Herecky veľmi dobre poskladané a aj snaživo zahrané ale na danej ploche mi to príde dosť prázdne, bez skutočne silnejších momentov, ktoré by držali skutočne v napätí, priniesli by hlboké emócie, smútok,... proste prišlo mi to dosť ploché na danej obrovskej ploche, kľudne by to mohlo mať dve hodiny a o nič závažné by sme až tak neprišli. Scorsese to tak trochu prepálil. /60%/

Přes prsty (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,742,315▐ Strašne rozháraný guláš, som sa aspoň na oko tešil na pekné baby v zápale boja, či trošku romantiky alebo vtipných momentov ale nič som nedostal, vôbec nič, utrpenie dopozerať. Moc vecí sa tam bije, je to také bezhlavé blbé. Petr Kolečko bez poriadného režisérskeho kolečka. /25%/