• Krátkometrážní

Kód Enigmy (2014)

║Rozpočet $15miliónov║Tržby USA $91,125,683║Tržby Celosvetovo $233,555,708▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,961,199 ║ Tržby za predaj DVD v USA $6,954,513║ Veľmi pôsobivý námet a aj samotné prevedenie. Herecky zahrané na výbornú, dokonca prekvapí aj Keira Knightley, ktorá akosi opäť herecky pookriala. Režisér Morten Tyldum sa vie zo svojím nadaným predať. /80%/

Nezlomný (2014)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $115,637,895Tržby Celosvetovo $161,459,297Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ veľmi chladno podané, jednoznačne Angelina Jolie na režisérskom poste chýbajú lepšie vyprávačské schopnosti, hlavná postava ešte ako tak, tam dosť pomôžu spomienkové návraty do minulosti keď nastávalo úspešne ťaženie pri bežeckých schopnostiach ale vedľajšie postavy úplne do prázdna, samotný príbeh má čo ponúknuť ale časom to príde dosť rozťahané bez strhujúcejšieho impulzu, technická stránka je na úrovni, len priemer /60%/

Tajná válka Harryho Frigga (1968)

obal k filmu je troška zavádzajúci ale dobre ide o celkom uvoľnení komediálny film s výborným Paulom Newmanom a roztomilou kontesou Sylviou Koscina, na také pohodičkové oddychové pozeranie ten správny film /70%/

Král králů (1961)

Rozpočet $5,037,000Tržby USA $14,483,352Tržby Celosvetovo $25,000,000▐ v rámci nejakých tých vedľajších udalostí ako napríklad vedľajšia vetva okolo Barabáša to je dobrý nápad ale ako filmový celok je to rozvláčne, lebo na začiatok to je dosť skratkovité a veľkými skokmi sa dostaneme k plynulejšiemu deju až od 32 rokov Krista, kde sú ponúknuté udalosti ktoré až tak neberú, tých zopár zázrakov a uzdravení fajn ale ináč to nemá čim zaujať, nemá to až takú iskru a veľkoleposť ako by si zaslúžilo aj keď snaha sa nedá uprieť ale nie je to úplne ono /55%/

Volání (2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $27,412▐ dobré obsadenie a zamotaní dej urobili svoje v tomto thrillery, ušlo to /55%/

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $65,014,513Tržby Celosvetovo $268,314,513Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,329,692 //počet predaných kusov 440,063Tržby za predaj DVD v USA $6,821,478 //počet predaných kusov 417,317║ v tomto prípade je tu divák ako pozorovateľ, a ten si musí v tomto prípade urobiť úsudok sám, režisér nám dosť chladnokrvne predhodí hlavne postavy, bez toho aby sa nám akokoľvek či už dialógovo alebo heroicky prihovorili, udalosti nejak zvlášť neprifarbuje skôr pridá na vizuálny dôraz a drsnosť, technická stránka je opäť bravúrna, prvotriedna, scény veľkolepé, monumentálne, Slovenský dabing v tomto prípade zrovna neohromí ale ujde /videl v kine: 80%/

Jiná země (2011)

Rozpočet $175,000Tržby USA $1,321,194Tržby Celosvetovo $2,102,779▐ režisér Mike Cahill vie teda naservírovať zaujímavé témy a ponúknuť riadnu psycho depku, jeho štýl v rámci spojenia vizuálu + príbehu má čo ponúknuť /70%/

Kniha života (2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $49,289,238Tržby Celosvetovo $91,289,238Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ mám rád ak sa animácie medze nekladú a fantázia sa pustí na uzdu ale toto čo sa momentálne tvorí akosi ide odnikiaľ nikam, príbehovo ploché, postavy povrchné, vôbec to neberie a zopár dobrých záchvevov a pár pesničiek to nevytrhlo, zas sklamanie /40%/

Co děláme v temnotách (2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,454,735Tržby Celosvetovo $6,993,000▐ uletenosť, ľahká zábavnosť, haluznosť a špetka drsnosti ako od režiséra Petra Jacksona, keď za pár korún tvoril nezávislé skvosty, pobavilo, trefné /80%/

Výchozí bod (2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $336,472Tržby Celosvetovo $580,000▐ pôsobivo prepracovaný príbeh, tvorcovia načreli do hlbokej studnice a vylovili zaujímavý námet, ktorý dokázali krásne podať, výborná práca /80%/