10 000 př. n. l. (2008)

Rozhodně se nedá upřít , že ty miliony tam nejsou vidět. To Emmerich umí! Bombastické a monstrozní filmy , kde ty peníze rozpočtu jsou vidět (Godzilla,Den Poté,Den Nezávislosti). Samosebou , že každy film pod jeho taktovkou moc silný scénař nemají. Je to popcornová zábava! Emmerich měl vždy snahu dát do filmu nadějné herce s hercema se zašlou slávou , aby je tím znovu probudil(Russell , Quaid ...) . A tady je první zakopaný mamut. Herci mají jen ukol utíkat , machat oštěpy a sem tam procedit očekávané věty. Nu a tak vypadá i herecký ansámbl. Sice by bylo divné vidět , třeba Russela v kuži jako divocha bych se musel pořád smát. Takže neokoukaní herci co mají ulohu běhat a dělat vše divošsky. Další zakopaný mamut je ten příběh. Tak taková recyklace nejen filmů (začatek útoku na vesnici z Conana) anebo z mytologie. Vše bylo tak hrrr , že onem šavlozubý tygr co je na plakatech je nakonec ve filmu asi 2 minuty , za pár minut jsou naši hrdinové v Egyptě(?) a najednou jde všechno tak rychle , že se nedovíme ani písmenko o tom kdo jsou , kde jsou a co chcou. Aspoň , že to bylo tak hezky udělané to zase jo. Ale přeci jen jsem chtěl neco více než jen o trochu delší intro k PC hře. Emmerich už tolik nebaví jako dříve. Kde pro bohy byl ten Omar Shariff?

11-11-11 (2011) odpad!

Celých 87 minut člověka zabíjí leda nuda v podobě toporných dialogů a ještě tupějších výrazů hlavního hrdiny, který pořád čumí do blba. Vrcholem je pak závěrečná scéna, kdy jsem se smíchy válel na podlaze. Tohle bude asi velký megafilm na jisté komerční televizi. Normálně to je jen velký megashit na všem ostatním!

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Nejoblíbenější kreslený Asterix! Skvělé vtípky např. byrokratický dům aneb bez podpisu na formuláři č. 50 si ani nekýchnete.

127 hodin (2010)

Boyle dokázal jednoduchý příběh přetavit v celku poutavý film. Franco ať se vám líbí nebo ne, tak svojí one-man show zváld. Samozřejmě celou dobu čekáte až si tu ruku uzířne. Já bych však upozornil, že Boyle to natočil velmi realisticky, tak si radši připravte silnější žaludky. Navrch Boyle zaplnil film plno zajímavými nápady a kamerovými fajnovkami. Plusem je pak pěkná příroda kolem.

16 bloků (2006)

Moc se mi líbil tento thriller s pera klasika Donnera. Zápletka parádní a Willis tradičně zachraňuje svět.

1941 (1979)

Náhodou docela sranda. Hehe scéna jak uvidí amici u nich nácka to je co mi uvízlo v hlavě.

2 blbouni v Paříži (2008)

Jeden je nešikovný policista a druhý je nešikovný zlodějíček. Ty dva se honí až najednou jsou sami v Paříži. Myslel jsem si, že to bude francouzská variace na Já legenda. Případně to bude komediální sci-fi. Jenže to není způsobeno virem, válkou anebo časovým skokem. (SPOILER)To se jen musí mít ty dva rádi, aby byli s lidmi. Tomu říkam blbost. Pár věcí vtipných bylo a třeba sebrat formuli a projet se v ní by mě taky napadlo. Nebo si zajit do obchodu a dělat si co chci. Film je chvílema parodií, chvílema si hraje na Já legenda a ve finále je to obyčejná komedie o jednom zloději a druhým policajtovi co se nakonec udobří a jsou přátelé. Velký mišmaš , ale málo komedie.

20 000 mil pod mořem (1954)

Efekty jsou i na dnešní dobu skvělé. Souboj s velkou krakaticí je i v této době úchvatný a napínavý. Hodně dobře působil kapitán Nemo v podání Jamesa Masona. Avšak největší škodnou je tu Pepek Námořník v podání Kirka Douglase, který střída komické, vážné a akční scény, tak rychle, že mu nelze věřit ani toho lachtana.

20.000 mil pod mořem (1997) (TV film)

Obě hvězdy si zasloužil Michael Caine. Celý film je však až moc televizní a začne už po chvíli nudit.