Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (2 545)

plakát

Mythic Quest: Raven's Banquet (2020) (TV seriál)

Mythic Quest je promarněná příležitost a ve výsledku strašně špatné ztvárnění všeho kolem her. Někdo chtěl napsat variací Teorie Velkého třesku a zasadit ho do herního vývoje. 👎 Má to dvě vady: 1. Herní vývoj je zde podán velmi špatně 2. Není to vtipné. Nesympatické karikatury na sebe každou chvíli křičí. Postavy managementu dělají věci, za které by normálně měli padák a na krku žalobu. Ve výsledku jsem měl i pocit, že z hráčů a her si dělá srandu a zesmesnuje je. Zahrál si někdo ze scénáristů a i herců nějakou hru? Nepočítám angry birds nebo candy crush. Jediný dobrý díl, byl pátý díl, který je mimo celé dění MQ a pojednává o historii a málem indie týmu. Ty postavy a děj udělají více než celá série. Proč o tomhle nebyl MQ? Jo aha, tam nebyl nikdo zesmesnen a primárně tam jde o hru a lidi kolem ní. P. S. Ubisoft za tím stal a tak je tam reklama na AC, For Honor apod. Jenže ta hra MQ je WOWko s osklivym vizualem než má WoW. Jo a KCD tu má animace jen jako předěl mezi dny. Takže proč to tam je, to vážně nevím. Ta hra jak píšu je ošklivý WoW.

plakát

Premiér (2019) (TV seriál) odpad!

Kdo tohle vydrží v kuse dokoukat, pak zasluhuje řád Jaromíra Soukupa. Porno vedle tohoto vypadá jako oskarové drama. Vlastně na Barrandovu už jen chybí porno, kde Jaromír Soukup souloží s Jaromírem Soukupem, na které se dívá Jaromír Soukup.

Tolkien (2019)

Nečekal jsem že u životopisného filmu o Tolkienovi budu vyzdvihovat především kameru a hudbu. Ostatní je televizně průměrný až hanba. Nevím proč je tu vynecháno dost podstatných věcí např. s Edith se oženil ještě před odjezdem na frontu. Dále se neuvádí, že se po vyléčení horečky opět vrátil do války byť nepřímo na frontu. Celkově se lítá ve flashbacích tolik, že mě opravdu chybí nějaký popisek. Především pak se dostaneme o hodně let dopředu, kde už má Tolkien děti a začne psát Hobbita. Nevím proč se zaměřilo na nezajímavé části a ty se byly nezajímavě natočeny. Teď však k důležitému - Nicholas Hoult mě nesedí jako Tolkien. Nechci tady popisovat, že na fotkách z první světové má knír. Hoult nemá ani chemii s Lily Collins, takže v reálné podobě krásný romantický až skoro románový příběh je tu tam. Velmi tleskám výběru herců. Proč ho herecky strčí do kapsy na pár minut Derek Jacobi? Pro nezaujaté diváky tady není, co hledat. Pro fanoušky Tolkiena to bude docela nuda se prokousat konečně k náznakům tvorby. Velká škoda, protože jinak výjevy z války a krásné záběry na stromy je radost vidět - zase ta kamera! Hodnocení OST: Na poměry životopisu krásný soundtrack od Newmana. Vlastně díky němu jsem byl schopný dokoukat film. 8/10

plakát

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Technická stránka je na plný počet. Střih, hudba, kamera a znělka je na 5 ⭐. Jenže se zde trochu popletl scénář. Celá třetí série je rodinné drama černošského detektiva na ploše 30 let. Samotný případ a vyšetřování zabírá 20%. Pro ty, co chtějí případ, pak stačí díly 1,2,7,8. Zbytek je limonáda, kde se opakují stejná dramata ve stejném pořadí. Hádka s manželkou - udobření. Vzpomínka - zapomenutí. Ostatní postavy jsou jen do počtu. Díky tomu bohužel nefunguje chemie mezi dvojicí detektivů, kde především Stephen Dorf je absolutně promrhán. Celé to působí chladněji než se zdálo. Přitom se to krásně nabízí. Arkansas, 80.leta a případ kolem děti. Jenže vše je strašně moc na sílu. Paradoxně na mě působily opačně. Silné emocionální scény mě donutily k smíchu. Bohužel jak jsou postavy a případ vedlejší, tak je vám jedno, že někdo umře anebo zmizí. Stejně jako hlavní postava si prostě po dvou dílech ani nevzpomenete. To je bohužel to, co nejvíce vytýkám celé třetí sérii. Tři díly by úplně stačily a potenciál by se využil na maximum. Jak kolem případu, tak kolem rodiny detektiva Hayse. Raději se obrátím na první sérii a druhá tak dostává lepší světlo. Na mě to už nefunguje. 3,5 ⭐

plakát

Temný případ - Now Am Found (2019) (epizoda)

Po technické stránce plný počet. Střih, kamerové triky a přechody. To proč závěr a vlastně i celou sérii hodnotím 3,5 napíšu zde krátce. Vyšetřování je zcela vedlejší. Skutečně není podstatné a na ploše každého dílů zabírá 20%. Celá série je jen a pouze o 3 dekadach života jednoho detektiva. Bohužel konec a uzavření spíše připomíná průměrnou telenovelu. Malý! Spoiler! Opravdu si scénárista pomůže duchem jako odhalením? Laciné na HBO.

plakát

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Průměr, který neurazí ani nenadchne. Fóry jsou předvídatelné, atmosféra ta tam a celé je to šité dětem. Hlavně pšoukat! Celé to zachraňuje dobře zvládnutý vizuál a hudba.

plakát

Temný případ - The Final Country (2019) (epizoda)

Jedeme do finále a předposlední díl sype na diváka událostí velmi rychle. Předtím se tři díly nedělo nic a najednou tohle? Je to opět povedený díl, ale mám zcela vážně už jasný názor. Třetí série v tomto složení měla mít maximálně 5 dílů. Na více to nemá materiál. Pomrknuti na první sérii je milý easter egg.

plakát

Temný případ - Hunters in the Dark (2019) (epizoda)

Konečně se vyšetřuje! Konečně je tu vývoj! Tři díly dostáváme rodinu detektiva Hayse, natáčení něčeho jako YouTube creepy pasta dokumentů a pozdější senilitě. Mám takovou teorii, že senilita je zde jako berlička tvůrců, proč tolik nenaznacovat. Konečně i více i druhý detektiv West. Tady už jsem nadobro přesvědčen, že to pravé herecké zlato je Dorf. Atmosféra, napětí, nové poznatky a především vyšetřování. Jen tak dále. Možná to finální trilogie dílů i zachrání. Nejasam však tolik jako ostatní. Zatím má tato série jen dva díly skutečně kvalitní.

plakát

Temný případ - If You Have Ghosts (2019) (epizoda)

Jako vážně? 3 díly v řadě a celé vyšetřování nebo posun je na ploše sotva 15 minut. Opět se zase více soustředíme na hádku s manželkou, zasunem po střelbě a čtením knihy. Přestřelka na začátku má jen nakrmit a trochu probudit mě jako diváka. (Spoiler) Konečně se dočkáme i setkání dvou senilů, kde mě utvrzuje, že zaměřit se mělo na jiného z těch dvou detektivů. Pátý díl a celý případ by se dal sestrihat na třicet minut. Bohužel dvojka detektivů nemá chemii a tak ve mě konec dílů nevytahl ani kousek emocí.

plakát

Temný případ - The Hour and the Day (2019) (epizoda)

Průměr jako předchozí díl. Jen o malý chloupek lepší hlavně díky posledním deseti minutam. Opravdu se musíme zabírat osobním životem detektiva Hayse. Však se to probírá už tři díly v kruhu. Proč není více případ ve třech časových liniích? Mě vážně nezajímá, jak se pohadal s manželkou, jak mu moc chybí apod. To celé nám už tvůrci ukázali. Proč nevidíme více o jiných postavách jako je druhý parťák nebo otec těch dětí. Tam se to odbude minutovým prostrihem. Bohužel se tak tempo zvolňuje. Mě by zajímal i flashback z Vietnamu nebo první setkání s parťákem. Dvojici totiž chybí chemie. Po slibném začátku se začíná zpomalovat. Snad to zase nabere spád a atmosféru. Za mě už druhý průměr po sobě a těžko se to dokoukava.