• Pohádka

Dámský gambit (2020) (seriál)

Netušila jsem, jak mě to vtáhne a jak napínavé můžou být šachy. U posledního díllu jsem drtila palce a místy pobrekávala. :-) Skvělá záležitost. Anyu Taylor-Joy jsem neznala a jsem ráda, že jsem to tímto seriálem napravila.

O princezně, která nesměla na slunce (1996) (TV film)

Patnáctiletá Martha Issová, která prostě ještě neuměla hrát a vypadala jako malá holka, kteoru taky byla, hezoučký, byť rovněž dřevěný zahradník, super Viktor Preiss (ten taneček byl boží), pohdová Naďa Konvalinková a jinak ztráta času. :-)

Inspektor Rebus (2000) (seriál)

Mám Rebuse ráda, to jeho zaujetí jít za svým a zjistit pravdu mě hodně bavá,

Řemen (1978) (TV film)

Milé, hřejivé, vtipné, skvělí herci a krásně přirozený malý Jan Kreidl.

Vraždy podle Agathy Christie - Karibské tajemství (2016) (epizoda)

Dávám 4 hvězdičky, protože mě to prostě baví. Vůbec nic to nemá společného s Agathou Christie, ale spojení komisaře, Alice a nepříliš bystré,leč kouzelné sekretářky prostě funguje.

Kukačky - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Opět výborné a Petr Kostka jeho dějová linka, ufff. Prostě skvělé. Začínám si říkat, že si to možná tu úroveň udrží celých 13 dílů, i když jsem tomu nevěřila. Sabina Remundová je vynikající. I když... všichni tam jsou skvělí. A oba malí kluci jsou úžasní.

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Za mě určitě lepší než první díl. Pokud to bude díl od dílu lepší, vyplatí se na to koukat. Pochopila jsem správně, že ta malá je Dvořákova dcera?

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Moc příjemné překvapení. Věřila jsem tomu, že to bude dobré, ale tohle bylo přímo výborné. Jak dospěláci tak děti hrají výborně. Představitel autistického Jakuba Viktor Sekanina je naprosto skvělý. Trochu se obávám, jestli si to tu úroveň udrží celých 13 dílů, moc si neumím představit, o čem to tak dlouho bude. Ale rozhodně se na to těším.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Je to první díl, možná hvězdu přidám. Ale Jitka Čvančarová jako drsná policajtka je tak neuvěřitelně nepřirozená a nevěrohodná, že mi překryla všechno, co by se mi třeba mohlo líbit. Jiří Dvořák a ta malá žabka, jo, ti se mi líbili. Jitce jsem věřila okamžiky, kdy se usmívala, byla za hodnou mámu nebo dceru. Ale v té příšerné čepici jakože drsná policistka? To fakt ne. Na další díl se ale ještě podívám, třeba to bude lepší.

Vůně zločinu (2013) (seriál)

Mě to baví. Je to originální, dobře natočené a oba dva pánové v titulních rolích hrají jako z partesu. Kirill Karo je přitažlivý chlap a ještě hezky ňuchá. :-) Dala bych 3 a půl hvězdičky, ale protože to tady nejde a vážně mě to baví, dávám 4.