• Pohádka

Špindl 2 (2019)

První Špindl mi nejen nevadil, ale dokonce mě bavil. Ano, možná to bylo tím, že jsem byla přes dva měsíce na nemocenské, když jsem to viděla, a všechno bylo dobrý, možná to bylo Aničkou Polívkovou, kterou mám moc ráda. Ovšem tohle bylo fakt hodně slabé. Za zimní Krkonoše hvězdička a za Horskou službu druhá. JInak fakt velmi neoovedené. A Jakub Kohák s Romanem Skamene byli neuvěřitelně trapní.

Šťastný nový rok (2019)

Tak jo, je to romantická kravina, u které od začátku víte, jak to dopadne. Ta chudinka, která před Vánoci zjistila, že jí manžel zahýbá, okouzlí miliardáře.  Jasně, jak jinak. :-D A všichni běžní lidé žijí v luxusních bytech a domech a dovolenou tráví v luxusním hotelu v Tatrách.  Myslím, že je škoda, že nikdo nenatáčí romantickou komedii o kantorce nebo účetní, která žije s kámoškou v paneláku, jede na hory a nabrnkne si prima ajťáka. Ale to by nebylo ono. pochopitelně. Ovšem Bartoška s Vášáryovou jsou ta správná romantická linka. Zimní hory jsou fajn a Tomáš Maštalír se svou lehkostí bytí je prostě k sežrání. :-)

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Skvělý film, geniální filmařina. Brad i Leo jsou úžasní, ale není postava, která by by nebyla přesná. K tomu prerfektní hudba, prostě FILM. Aby člověk film docenil, musí aspoň něco o filmu a historii Hollywoodu vědět, ale pak je to absolutní paráda. Necelé tři hodiny utekly neuvěřitelně a rychle a kdybych nevěděla, jak dlouhý film je, nenapadlo by mě to. P.S. Škoda, že v reálu si ti Mansonovi parchanti vybrali Sharon Tate.

Vlastníci (2019)

Geniální. Myslím, že nejeden divák se ocitl na schůzi v domě, kde bydlí. Bohužel.

Zakleté pírko (2019)

Nebudu hodnotit, po sedmi minutách, které jsem vydržela, by to nebylo fér. Vadí mi ta podivná skladba vět a nějak nemám chuť to vidět dál. Ale třeba někdy opravdu zkouknu, možná jen nemám náladu. I když mám nemocenskou a chtěla jsem vidět pohádku, kterou ještě neznám, tahle se mi do noty netrefila.

Balthazar (2018) (seriál)

Balthazar mě opravdu baví, zajímavý, chytrý, vtipný seriál. A Tomer Sisley je úžasný, krásný, k sežrání. :-)

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Miroslav Donutil, krásné mimčo a sem tam vtip. Jinak otrava. Seriál celkem fajn, film se mi nelíbil a na rozdíl od většiny lidí tady se mi Elizaveta Maximova hodně nelíbila. Ne vzhledem, samozřejmě, nebavilo mě její hraní, přišlo mi, že to neumí. Ale možná to tak bylo schválně. Takže dvě hvězdičky jsou až až. Ono to vážně šlo do kin?

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Hmmm...neurazilo, ale docela mě štve, že jsem místo něčeho pořádného pořád čekala na tu letní romantiku a vtip. Takže jednou a dost.

Když draka bolí hlava (2018)

Protože jsem to cca po dvaceti minutách vypla, nechci hodnotit. Ale něco málo napsat musím. Ano, už po přečtení jména režiséra se dala očekávat solidní slátanina. K tomu Karel Gott hrající a je vymalováno. Ovšem kdy Karel začal mluvit slovensky a Kamila Magálová česky, pochopila jsem, že to bude ještě horší. Proč Čech mluví slovensky (natož Čech Gott, který sice slovensky mluvil překvapivě dobře, ale hrát nikdy neuměl ani česky) a Slovenka česky (i když výborná herečka, která češtinu zvládá solidně)? Prostě jsem to vypnula a řeka jsem si, že na tohle bude lepší zapomenut.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Děj o ničem, hudba a písničky katastrofální, ten hošík, co hrál Žita...proboha, proč? U nás nejsou mladí lidé, kteří umí hrát? Ano, princezna milá, hezká a uvěřitelná, pitvořící se Liška a Wilhelmová mi ani moc nevadili, docela mě bavili a Kostka a Bohdalová dali svou normu, takže pohoda. Podtrženo sečetno, asi nejlsabší pohádka za hrozně dlouho dobu. Horší byla snad jen ta šílenost loni, jak tam král měl plno dcer, jakýsi hambinec, byli tam piráti a nevím, co ještě. Jméno té hrůzy si nepamatuji, ale si budete vědět, co myslím. Díkybohu za Tři oříšky a následné Pelíšky, kterét elevizní Štědrý večer zachránily..