• Pohádka

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Na stará padesátiletá kolena nějak toužím po tom, abych se mohla ocitnout někdy někde. Třeba v Itálii 60. let v "San Forinu", na Ischii v době nebožtíků, kteří přejí lásce a na Sicílii u komisaře Montalbana. Můžu Itálii a italské filmy, miluju Ginu Lollobrigidu a filmy, kde se celou dobu směju, protože scénář obsahuje krásné vítípky, které herci nádherně zahrají a kde na konci brečím. Což je přesně případ tohoto filmu a důvod, proč se kdykoli, kdy bude zase v televizi, přilepím k obrazovce.

Šťastný nový rok (2019)

Tak jo, je to romantická kravina, u které od začátku víte, jak to dopadne. Ta chudinka, která před Vánoci zjistila, že jí manžel zahýbá, okouzlí miliardáře.  Jasně, jak jinak. :-D A všichni běžní lidé žijí v luxusních bytech a domech a dovolenou tráví v luxusním hotelu v Tatrách.  Myslím, že je škoda, že nikdo nenatáčí romantickou komedii o kantorce nebo účetní, která žije s kámoškou v paneláku, jede na hory a nabrnkne si prima ajťáka. Ale to by nebylo ono. pochopitelně. Ovšem Bartoška s Vášáryovou jsou ta správná romantická linka. Zimní hory jsou fajn a Tomáš Maštalír se svou lehkostí bytí je prostě k sežrání. :-)

Ochránce - Mužská záležitost (2021) (epizoda)

Tento díl si pro sebe ukradl Pavel Řezníček, byl skvělý! Zatím mě Ochránce pořád baví, považuji ten seriál za velmi povedený. Jen mi trochu leze na nervy paní Pelánová. Taková skoro svatá mi přijde a nebaví mě. Ale to nic nemění na tom, že Ochránce považuji za dlouhou dobu za to nejlepší, co je z produkce českých televizí na obrazovce k vidění.

Purpurové řeky - Melodie smrti (2018) (epizoda)

Tak na nedělní večer k žehlení, budiž. Fakt je, že mi bylo v podstatě jedno, kdo koho zabil a jak to dopadne a ten konec byl prostě vtipný, no. Když nebude v telce nic jiného, proč ne.

Pan profesor - Náhradník (2021) (epizoda)

No, tak já jsem to tedy do konce nevydržela. Na Vojtu Dyka se kouká pěkně, ale to nestačí. Tedy alespoň mi to nepřišlo ani zajímavé, ani zábavné, prostě fakt ne. Spíš docela fest mimo realitu. Kantor, který demonstruje přednášenou látku skokem z 2. patra, nechává 16 letého objednávat jednu vodku za druhou (i když ji vylévá a nahrazuje vodou, čímž se totálně sejme),ráno se probudí u studenta doma, půjčí si jeho hadry a pak chrápe v hodinách a jedná s rodiče způsobem, jaký předvádí pan profesor? To asi ne. Ale nepochybně se najde dost lidí, kterým se to bude líbit. Mně se to nelíbí a tak na to nebudu koukat. Pokud seriál ze školského prostředí, tak Ochránce na ČT vede o mnoho koňských délek.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Po strašně dlouhé době jsem se dostala do kina, ve výborné společnosti svých kamarádek jsem si to neskutečně užila. Užila bych si asi i kravinu, jen pro ten "kinopocit". Ovšem tohle jsem si megaužila, protože to žádná kravina nebyla. Byl to výborný film, bavila jsem se od začátku do konce a dokonce se mi i oko zamžilo, Pánové Čermák, Pechlát, Hofmann a Švehlík (přesně v tomto pořadí) hráli ostošest, matka Daniely Kolářové to krásně kořenila a třešinkou na dortu pak bylo cameo Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla.

Hrbáč (1959)

Tak jsem dokoukala pohádku na dobrou noc. Hrdinný rytíř de Lagardere, krásná Aurora de Nevers, dobrodružství, romantika, čest a láska s Hrbáčem Jeanem Marais. Může být na dobrou noc něco hezčího? Nemůže. :-)

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Skvělá komedie plná nezapomenutelných hlášek s koncem, u kterého pravidelně slzím a šťastně se usmívám. :-) Může být lepší kombinace? Nemůže.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Bavila jsem se stejně bezvadně jako u prvního dílu a stejně jako v prvním díle mě k slzám rozesmál smějící se kněz. Prostě bezva letní záležitost. P.S. a u svatby jsem pochopitelně brečela, ale to není nic divného, slzím i u Aut a dalších animovaných pohádek :-).

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Indy je můj oblíbenec a zaručená záležitost na zlepšení nálady. A tohle je můj nejoblíbenější Indiana! Sean Connery je boží a vlastně všechno funguje naprosto skvěle. Upr. 21.7. 2023 Včera jsem se opět kochala pány otcem a synem Jonesovými a kdybych mohla přidat šestou hvězdičku, je tady. Vzájemná chemie funguje dokonale, za mě jednoznačně nejlepší díl celé série.