V mlze (2012)

Tady něco visí ve vzduchu, a není to smrt ani utrpení. Na tomto snímku mi nevoní především ruský k smrti nudící styl střihu a vyprávění. Scény, kde na sebe protagonisté mlčky zírají, jsou střídány pouze okamžiky, kdy s někým bojují. Nevím, ale doufám, že ruský film má na víc než na napůl polykané dialogy a ohlušující přestřelky... [KVIFF 2012]

Pod africkou oblohou (2012)

Dobrý, místy vtipný, ale i vážný dokument v lehkém stylu. Situaci líčí věrohodně, fakta ale podává přirozeným způsobem, který člověka očistí od starostí a příjemně naladí. [KVIFF 2012]

Práskač (1962)

Jemně překombinovaný snímek. [KVIFF 2012]

Domov (2011)

Dom přináší zajímavý kontrast. Jednak nicneříkající mrtvou step, jednak skomírající ale početnou rodinku, která uprostřed ní přežívá desítky let, a v neposlední řadě nestabilní prvek mafie, který přitáhne syn - zločinec. Na pár místech pobaví lehkými a nevtíravými situačními gagy, jinde zase zaujme střetem osobností. V každém případě, konec stojí za to, a ačkoliv je Dom v tomto ohledu trochu zvláštní, mně se líbí. [KVIFF 2012]

Samuraj (1967)

Gangsterka jako ze staré školy, ale přesto působí trochu jinak. Každopádně, stojí za výlet do kina. [KVIFF 2012]

Poupata (2011)

Přinejmenším zajímavé. Nic moc se neděje, všichni se potácí od nikud nikam a čas od času někdo umře. Proč mám pocit, že tady chybí nálepka "inspirováno skutečnými událostmi"??? [KVIFF 2012]

Dracula Daria Argenta (2012)

Řemeslně dobře zpracovaný, upoutá vizuálem a hlavně krásnými protagonistkami Miny, Lucy a Tanyi. Lekačky i krvavé scény jsou podle očekávání vyváženě strašidelné a hlavně neočekávatelné (což je na dnešní dobu celkem vzácnost). Příběh ale kvůli kvalitní porci hrůzy vůbec nezůstává pozadu... V mém pohledu jeden z mála novějších Drákulů s velkým D. [KVIFF 2012]

Equilibrium (2002)

Matrix + Orwell 1984 = Equilibrium (to je tak vše)

Pouta (2009)

Hodně zajímavý totalitní thriller. Už po cca 10 minutách na člověka začnou z plátna působit pocity bezmoci, beznaděje a bezvýchodnosti života pod neustálou podrobnou kontrolou státu. A na konci si člověk oddychne, že to byl jen film - ale pak si uvědomíte, že tohle bylo před lety doopravdy... Výsledek: hluboké zamyšlení. [MFFKV 11]

Modrý pták (2011)

Tento pomalý a pro diváka téměř nekonečný sled modrých záběrů, na nichž se čas od času možná i něco pohne, mě moc nezaujal. Musím se přiznat, že kromě originality zpracování a místy vložených scén s "africkým humorem" by nebylo na tomto filmu co hvězdičkovat. Ale zato se u toho krásně spí... [MFFKV 11]