Dokonalý smysl (2011)

Nuda, kyc, otravna hudba (snad 5ti min smycka stale dokola?), sziti s postavami nemozne, samoucelne zasazeni lidi do prostredi, dve hvezdicky davam za prsa Evy Green, protoze ma dve.

Predátoři (2010)

těžká slabota, nápad nulový, akční scény bída s nouzí, pouštět to v kinech před 20 lety tak prosím, ale dnešní době to nestačí, žádný zvrat nebo moment překvapení, trochu mi uniká proč vlastně film vznikl, když je tu klasika se Schwarzeneggerem

Precious (2009)

Vynikající výkon Mo'Nique, překvapili příjemně Mariah Carey i Lenny Kravitz. Film, který vás chytne a 110 minut nepustí.

Krakatit (1948)

Vynikající ztvárnění Čapkova dramatu. Výborný Karel Höger, výborná atmosféra.

Božské děti (1997)

Citlivý snímek zachycující příběh malého íránského chlapce z chudé rodiny. Film rychle uteče, ale pocit z něho zůstává. Výborné herecké výkony malého Aliho, jeho sestry ale i dalších. Po dobu 90 minut není nic důležitějšího než sehnat klukovi botičky - natolik vás film vtáhne do děje.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Záznam z připravovaných koncertů v Londýně. Snaha Ortegy podělit se (nejen) s fanoušky o poslední kreativní chvíle ze života tohoto velkého umělce. Film se nesnaží napasovat Jacksona do jakékoliv role, pouze syrově zachycuje přípravy a myšlenky jeho velkolepého comebacku. Ortega a jeho tým připravují další 2 až 3 hodiny materiálu na chystané DVD, je na co se těšit. Velký zážitek nejen pro fanoušky.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood se pohybuje lehce za hranicí uvěřitelnosti. Snímek je dle mého názoru plný klišé a patosu. Příběh dobrosrdečného drsňáka, který na sklonku života položí život na oltář přátelství a věnuje své jedinečné Gran Torino "žluťákům", se kterými původně nechce vůbec nic mít. Předvídatelný děj má tendenci člověka nudit. Clintův drsňácký hlas po chvíli leze na nervy a ruší. Pro mne zklamání.