• Krátkometrážní

Star Trek (2009)

Původním Star Trekem jsem nedotčen, jak seriálem, tak filmy. Jediné okénko do onoho pozoruhodného světa mi poskytl Sheldon z Big Bang Theory. A přesto jsem se výtečně bavil. Výborný casting, svižná akce, inteligentní scénář a špičkové efekty tvoří jedno z nejlepších sci-fi tohoto tisíciletí, které mě velmi příjemně překvapilo, ačkoliv jsem, přece jen, asi u tří scén doufal, že vytáhnou světelné meče :) ... Pamětníci musejí vrnět blahem. 90%.

Stmívání (2008)

Mnohem horší než knížka, často uspěchané a nedostatečně vysvětlené, ale úplně špatné ne. Plus za hudbu, jinak průměr.

Stoker (2013)

Šlo by. Z hlediska formy neskutečně podmanivý a audiovizuálně vytříbený snímek, ve němž je sice Parkův rukopis lehce potlačován (nebo jen v nám známých kulisách s námi známými herci natolik nevyzní), ale stále je vidět mnohem více, než by se po autorově přesunu do Států dalo očekávat. Bohatě rozvětvený scénář, nabízející divákovi vícero interpretací co se motivace postav týče, se na druhou stranu Parkovo dřívějším dílům vyrovnává statečně a stává se tak položkou, která polovině diváků přivodí filmový orgasmus a tu druhou přesvědčí, že je to vlastně strašná hovadina. Ono to tak u trochu náročnějších snímků bohužel bývá.

Stranger Things (2016) (seriál)

1. série - 90 %, 2. série - 90 %, 3. série - 85 %, 4. série - 90 %. Spotřební, leč kvalitní zboží. “How many children are you friends with?

Strážci - Watchmen (2009)

I po třetím zhlédnutí nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděl - možná vedle Temného rytíře. Veškeré diskuze o tom, zda je ve filmovém světě úspěšnější DC nebo Marvel, jsou mimo, neb jen samotní Watchmen nabízejí komplexnější svět a uvěřitelnější postavy, než celí Avengers.

Strom života (2011)

Těžko komentovatelný snímek. Potěší oči a uši, především pokud je promítán v kvalitním kině (přiznávám, že sledovat ho doma na počítači, možná bych to po chvíli vzdal) - především Smetanova Vltava je úchvatný zážitek. Hereckým výkonům se také nedá nic vyčíst, Pitt hraje svou klasiku, Penn i přes pekelně malý prostor dokáže zaujmout a Jessica Chastain díky prostoru naopak největšímu předvádí velice dobrý výkon. Problém nastává, pokud se (mě) někdo zeptá: "A o čem to vlastně bylo?" O dospívání, o ztrátě milované osoby, o vztahu mezi rodiči a dětmi, o manželských problémech, o vzniku světa, o smrti, nebo o dinosaurech? Nejspíš částečně o tomhle všem a ještě o mnohém dalším, vše podané lehce lyrickým způsobem, u kterého je jasné že nesedne každému a že ti, kteří si o filmu předem nic nezjistí, budou nejspíš velmi zklamáni. Já zklamán nebyl, spíše naopak, ačkoliv onu šestihodinovou verzi, která má vyjít na blu-ray, si asi nechám ujít.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Až do poslední dvacetiminutovky poměrně nezajímavý a zdlouhavý snímek, popisující osudy nijak vyjímečně zajímavé lidské trosky. Jak se však dál a dál poodkrývá její minulost a s ní spojené zážitky, které z Hardyho postavy onu trosku vytvořily, začíná velice dobře fungovat emoční rovina (která je, vzhledem lacinému vzezření filmu, velmi podstatná) a Stuart nás konečně začíná zajímat - konečně nám ho začíná být líto, což je podle všeho tak trochu hlavním cílem tvůrců. Nebýt však absolutně úžasného hereckého výkonu Toma Hardyho, asi by nám byl ukradený i na konci. Takhle ale nakonec převládá pozitivní dojem a jediné mínus lze najít právě v onom pomalém rozjezdu.