Sim Salabim (2008)

Sakramentsky nápadité, pixarovsky krásne naanimované a hlavne pre diváka dosýta zábavné. Lepší predkrm pred Wall-Eim som si ani nemohol želať.

Válka termitů (2006)

Nezáživný dokument o mravcoch a termitoch by ma sám o sebe moc neťahal, ale to nie je tento prípad. Byť svedkom neľútostných bojov tisícok, či miliónov mini bytostí, nazrieť do ich tajomného sveta pravidiel a nažívania, to je už iná káva. Naviac, keď je to všetko až neskutočne detailne a kvalitne nasnímané (hlavne v bludiskách som až otváral oči, čoho je dnešná technika schopná) a tiež patrične zvukovo doladené. Jedným slovom - zážitok.

Scény z manželského života (1973)

Životné etudy a ľudské osudy, ako vystrihnuté z filmov Woodyho Allena a Bélu Tarra. Od plného hodnotenia mňa osobne odradila extrémne dlhá stopáž, ktorá už hlavne v druhej polovici dáva značne zabrať. Bergmana nejako extra nemusím, ale tematika každodenného života so všetkými tými trampotami, naviac s chytľavou ústrednou dvojicou, to by som si nerád nechal ujsť.

Wanted (2008)

Možno si týmto hodnotením kopec ľudí znepriatelím, no nedá mi inak, ako šmariť tento kúsok pod holú zem. Mozog som nechal radšej hlboko ukrytý v šuplíku, pretože sa z článkov dalo vydedukovať, že to nebude jeden z tých počinov, ktoré potrebujú aktívnu asistenciu mozgovej kôry. Jednoducho povedané, zvuková položka je v poriadku a vizuálna ešte viac. Tým to však u mňa hasne. Bekmambetov ma istého času moc dobre bavil Nočnou hliadkou, no tentoraz to dosť škrípe po príbehovej stránke. Dialógy sú odporné, prehnané, umelé - srali ma. A to nonstop. Prakticky to môžem zhrnúť tak, že som sa svinsky nudil. Dve hviezdy.

Northwood (1991) (seriál)

Ďalší z rady priemerných seriálov, ktoré kedysi vysielala estévečka. Trošku sexu, nejaké tie vzťahy, intrigy, rozchody. O niečo slabšie Beverly :).

Amblin' (1968)

Spielberg sa už v plienkach vedel detailne vyhrať s formálnou stránkou jeho projektov. Vôbec nevadí, že nepadne ani jedno slovo, hudba príjemne "vybrnkáva" a výborne dotvára vizuálnu stránku, na ktorú je Spielberg macher. Aj keď som Amblin´ zhliadol len vo VHS ripe, kvalita kamery a celkovo vizuálu, je nepopierateľná. Vŕzga to len v samotnom príbehu, ktorý ma akosi vôbec nechytil, no je milý určite. Stojí za jedno zhliadnutie, už len z dôvodu okúsiť, ako voňali Stevenove začiatky.

Ichi the Killer (2001)

Sado-masochisti sa v niektorých scénach budú doslova vyžívať :). Určite nie film na večerné kino s citlivou partnerkou, za to osamote je to už iná káva. Ultra drsné, chlípne a moc dobré!

Ghost in the Shell (1995)

Na dostatočné vstrebanie všetkého podstatného, mám taký pocit, nepostačuje len jedno zhliadnutie. Osobne som si po prvej projekcii istý len tým, že to bolo po vizuálnej stránke moc v poriadku. Zisťujem, že ani anime nemá hranice, za ktoré by sa nedalo ísť. Neviem už kto presne to tak dobre vystihol s prirovnaním k Matrixu a spol. Určite si chcem dopriať ešte jednu jazdu a budem vedieť viac. Náročné kino, ale veľmi dobré.

Děti se vracejí (1996)

Je to sranda, že každý jedinec je svojim spôsobom výnimočnou osobnosťou a záleží od mnohých faktorov, čo z nás bude, ako sa rokmi vyprofilujeme a kde nakoniec skončíme. Kids Return v Kitanovom podaní obdobne referujú príbeh dvoch veľkých kamarátov, ktorí začínali na jednej úrovni, no osud každého zavial trošku iným smerom. Výborne vykreslené charaktery oboch hrdinov robia z tohto nenápadného filmu veľmi príjemnú zábavu. 80%