Maratonci trče počasni krug (1982)

Štipľavý balkánsky temperament, fungujúci humor a stará juhoslovanská škola k tomu, ako postupne zisťujem, to nie je len Kusturica, ale desiatky ďalších šikovných tvorcov. 26 rokov stará (a pre mňa totálne neznáma) vec Maratónci, mi príjemne vyplnila piatkový večer. Za všetko najviac vyzdvihnem prirodzené herecké "crazy" výkony. Hlavne vďaka schopnému scenáru, prakticky všetky postavy majú divákovi, čo ponúknuť, a preto je veľmi príjemne sledovať, ako sa dané charaktery nakoniec ukážu, prejavia a vyvinú. Dôjde na desiatky vtipných situácii, nechýbajú výborné dialógy a množstvo scén sa doslova vryje pod kožu. Zábavné a hlavne veľmi dobré. 80%

Na prahu temnot (1987)

Škoda pár drobných chybičiek a hluchých alebo prehnaných miest. U mňa na prvý krát veľmi dobrých 70%, už len za ten obrovský nádych oldschoolu. Kathryn by sa rozhodne nestratila ani medzi upírmi :).

Excalibur (1981)

Na to, že sa jedná o dosť starý počin, myslím, že má stále čo ponúknuť aj v dnešnej dobe. Človeka môže veľmi ľahko odradiť dlhšia stopáž, ale konkrétne tento film, a celkovo historické, dobrodružné, či fantasy snímky, si zaslúžia adekvátnu minutáž. Herecky je to v poriadku, vizuálne je to taktiež bez problémov, necítiť žiadne nedostatky vtedajšej techniky a samotný príbeh je tiež zaujímavý. Rozhodne som sa nenudil.

Scény u moře (1991)

Krásny film. Niekedy nie je treba povedať veľa, stačí, keď slová nahradia skutočné emócie. Dojímavý príbeh, a konečne bez smútku a deprimujúcich scén.

Ten chlap je magor! (1989)

Tomuto poviem skutočná agresívna rezanica. Kitano je v titulnej roli úchvatný!

Futbaloví chuligáni (2007) (seriál)

Pre každého futbalového nadšenca, či už z radov pasívnych fanúšikov z pohodlia obyvačiek alebo tých priamo zúčastnených v kotloch svojich klubov, je tento dokument povinnosť a radosť sama o sebe. Výpovedná hodnota celého projektu mi ešte viac dáva za pravdu, že bez futbalu a vyvádzania na tribunách si už svoj život asi ani neviem predstaviť.

How They Get There (1997)

Výborne som sa pobavil Spike :)). Takto si predstavujem predkrm pred hlavou Johna Malkovicha.

Rodinné ohniště (1979)

Nepoznám asi nikoho kto sa dokáže vo svojich filmoch prezentovať tak autenticky a reálne, ako Béla Tarr. Existenciálne problémy, starosti, hádky, ktorými sa neustále boria Tarrovi hrdinovia idú totálne pod kožu a spôsob, akým ich režisér podsúva divákovi dáva štipľavo pocítiť, že nesleduje film, ale len akési voyeuristické zábery utajenej kamery, o ktorej žiadny z protagonistov ani len netušil. Nemám slov. Veľmi silný počin, ktorý v človeku vyvolá tisíce otázok. Vivat socializmus.

Doodlebug (1997)

Za posledných 20 sekúnd dávam o hviezdičku viac. Výborné vypointovanie.