Nekonečná paměť (2010)

Malé deti toho vedia navymýšľať! :D Zlaté, zlaté :)

Nezapomeň na mě (2010)

Pravdu povediac, nečakala som, že to bude až tak dobré. Konieckoncov do hlavnej úlohy bol obsadený Pattinson - preslávený Edward Cullen, a kto by bol povedal, že mu iné roly idú oveľa, oveľa lepšie? Zo začiatku som si všimla, že obraz bol mierne roztrasený, ale to bol len taký detail. Neskôr to buď prestalo alebo som bola tak zažratá do príbehu, že som to už nepostrehla. Tyler pôsobil dosť depresívne a preto bola jedna z variant, ako to všetko skončí taká, že sa obesí, ako jeho brat alebo ďalšia, že všetko skončí happyendom (po tom, ako stretol Ally). Nakoniec však zdanlivo vyzerajúci happyend, ktorý všetci očakávali (viac menej aj ja, keď som videla ako začína s otcom lepšie vychádzať) zmenili na katastrofu, ktorá mi takmer vhnala slzy do očí. A plný počet preto, lebo ma film milo prekvapil :) (Menšie chybičky sa dajú odpustiť)

Noční můra v Elm Street (2010)

Toto je jediný film s Freddym Kruegerom, ktorý som videla, tak budem ťažko porovnávať, či sa vydaril viac alebo menej ako tie predošlé. Skúsim to brať ako ďalší horor, ktorý som si pustila jedno nudné dopoludnie. Približne prvá polovica filmu stála pekne za hovno. Hneď prvá scéna v reštaurácii, kde si týpek z Twilightu najskôr pchá do krvavej rany PAPIEROVÚ vreckovku (veľmi inteligentné od neho, vôbec mu to tam neprischne a vôbec to nie je pre tú ranu nehygienické a nezapáli sa mu to - ešte že to zaňho Freddy vyriešil skorej) a následne sa vykecáva s na blond prefarbenou krásavicou ma nezaujala. Keď teda konečne naša aj v spánku namaľovaná a vždy dokonalá Kris konečne "zaspala" a Freddyr ma zbavil toho jej paranoidného, vystrašeného a hysterického postoja, hneď sa mi zdal film prívetivejší. Po smrti jej milovaného, sa to konečne začalo pre mňa uberať svetlejším smerom. Quentin a Nancy pôsobili ako jediní, ktorí vedia, čo robia. V kľude by som teda vystačila, keby vo filme boli len oni dvaja. Totálne to celé u mňa vygradovalo a nemohla som spustiť oči až do konca, keď konečne našli TO, čo mali, o čom sa im neustále snívalo. Rorschach v úlohe Freddyho bol veľkým plus. Celkovo teda môžem povedať, že sa mi tento horor aj páčil (teda aspoň tá druhá polovica). Insomnia u mňa nehrozí a nočné mory z toho nebudem mať, takže fajn.

Norské dřevo (2010)

Tak dlho som si Nórske drevo odkladala na zahriatie v nejakej chladnej životnej chvíľke prípadne na vybitie mizérie .. a nič, nepomohlo. Mierne sklamanie.. Zámery niektorých osôb boli dosť neobjasnené, síce do určitého okamihu /polovice?/ som to nejako neriešila. Zvyšná polka filmu sa tiahla ani neviem ako a prečo..

Příležitost dělá zloděje (2010)

Keanu Reevesa mám rada, je môj obľúbenec. V tomto filme však stvárňoval tak divnú postavu, že mi ho mierne ľúto prišlo. Však on má na viac. Ale aj tak potešilo. Henry Smith, verný manžel a vrátik na colnici, sa nudí v živote, tak sa nechá zavrieť do väzenia za zločin, ktorý nespáchal – lúpež banky. Odsedí si za to pekné 3 roky (počas ktorých sa manželka znova zaľúbi do iného) a potom, div sa svetu, rozhodne sa VYKRADNÚŤ BANKU!!! Však načo by sedel za niečo, čo spáchal, keď si odsedí väzenie za nič a dotyčný zločin spácha až po odsedení? :D To je logika.. Ale na druhej strane, pekne sa to vykrádanie prelínalo s hraním v divadle pod vedením podareného rusa. A Keanu, zvodca žien, si stihol naraziť novú ženušku.

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

... posledný Robot Chicken špeciál. Tak ako filmové epizódy Star Wars (Episode III. / Episode VI.) boli vo vyvrcholení najlepšie, tak to dopadlo aj u Robot Chicken. Predošlé epizódy majú taktiež u mňa 5*, ale táto keby môžem má o * viac! 110% - PECKA! 45 minút neopakovateľných scénok, čo viac si človek môže priať? :) My lord... Stormtrooper... My lord... Jou... My lord... Eh... My lord... Go f**k yourself.... http://www.youtube.com/watch?v=jb0AK6Jng4E

Tupíři (2010)

Možno Twilight a New Moon nestál za veľa, ale prečo by potom tento film mal? Sparodované to nie je bohvieako extra, moc som sa nenasmiala. Pravda, Beccine gúľanie očami malo blízko k tomu Bellinmu, ale po čase to proste začne iritovať. A Jacob s divnými pazúrikmi, chlapatou hruďou, divnými ušami a frňákom či Beccin otec, s nafukovacou Ančou? Podľa mňa sa snažili byť až moc vtipný, čím to celé dokazili. Aj keď Jacobova smečka tancujúca na Raining Man či "Black Eyed Peas" boli nice! :D To proste dali :D

Twilight sága: Zatmění (2010)

Tak tretie pokračovanie v duchu "Bella ja ťa ochránim za každú cenu... Bella vezmi si ma... Edward premeň ma...Bella vyber si mňa...bla bla bla" mám za sebou. Pravdupovediac nič extra to nebolo. Miestami sa to jednoducho nedalo brať seriózne a vybuchla som do záchvatu smiechu (ja viem, som zlá ale čo to je za hláška, že "vlčí kolínska už jde"? :D) ale viac-menej prevládala nudná atmosféra (za ktorú môže aj tá nekonečne dlhá dvojhodina, ktorú to celé trvalo). Ani soundtrack ma nepotešil (a ten zatiaľ vždy stál za to, keď už film nie). PLUS - celú dobu som rozmýšľala, či tá paruka, čo má Kristen na hlave, je tá istá čo mal v predošlých dieloch Jacob alebo zháňali novú.

Varieté (2010)

Tak strašne by som chcela tomuto filmu dať 4 hviezdičky, ale nemôžem. Prvý krát keď som šla okolo kina a zbadala som vyvesený tento plagát, tak som si pomyslela, že sa zase raz niekto nudil a snažil sa zbúchať nejaký MEGA muzikál s 2 viac-menej SPEVÁČKAMI ako herečkami v hlavných úlohách, a že to radšej nechcem vidieť. Potom som videla pár zostrihaných záberov na odovzdávaní Oscarov a... musela som si to proste pozrieť! Pesničky - PERFECT! Kostýmy - PERFECT. Choreografia - PERFECT. Obsadenie - ej, a dostávame sa trocha ku kameňu úrazu. Musím povedať, že Christina ma celkom milo prekvapila. Ale Cher! Ja osobne nič proti nej nemám. Sama milujem niektoré staré filmy v ktorých hrala a ako malá som vypekala jej hity. Ale tu, aj tie 2 pesničky čo spievala tak vyzerala pri nich tak divne. Bude to asi tou plastikou. Proste tá mimika tváre bola taká nijaká. Čakala som aspoň, že medzi tými dievčatami sa bude viacej hýbať a ukáže kúsok choreografie. Stačila by mi jedna scéna a mala by som srdce viacej na mieste. Ale keď nič, tak nič. Ďalšiou položkou v obsadení, ktorá ma 2x neoslnila bola Kristen Bell. Celkovo mi príde nesympatická ale tu bola poriadna mrcha, tak ju nič nemohlo zachrániť. Alan Cumming a Peter Gallager mohli dostať viacej priestoru namiesto nej. Cam Gigandet priam božský :) Stanley Tucci podarený ako vždy... Takže Burlesque rozhodne beriem ako príjemnú podívanú. A keď už nedám tie 4 tak aspoň také 3 a 1/2 :)

Ano, šéfe! (2009) (pořad) odpad!

To aj ja môžem chodiť po nejakých podnikoch a dávať do majiteľov či ich zamestnancov, že akí sú neschopní a ako si o sebe myslia neviem čo, a nemusím to ani točiť a nechať sa za to platiť aby to videla polovica populácie. Však to je trapas. To len ten Zdeněk si myslí že je asi nejaký veľký pán, keď mu to všetko prejde a ešte mu aj zaplatia.