Klub vyděračů (2007)

Zamotané ale zaujímavé. Pekná myšlienka v súvislosti s originál názvom. Moje hodnotenie je na také lepšie 3 hviezdy (blízko ku 4).

Orel kontra žralok (2007)

Jemaine Clement sa opäť ocitol vo svojom živle divnosti a aj so svojim super skvelým prízvukom (du ju vona hev six) dáva hlášky, ktoré ma zabíjajú! You´re a bitch. And you´re going to die of diabetes.

Purpurové květy (2007)

Troška naivný film. Chcem ja vidieť ako po rokoch stretnem svoju lásku a všetko sa zase dá dokopy akoby nič. A samozrejme tu to môžeme vidieť, jedna veľká "náhoda" a zase je všetko ako za starých dobrých čias na škole. Toto jediné by som tomu mohla vytknúť. Plus postava super "sexy" manžela Selmy Blair - Chazza, mastiaceho si a vrieskajúceho hlášku "som tvoj manžel!" aspoň 3x za scénu, by som úplne zrušila. Totálny pako. Inak to malo niečo do seba. Slabší priemer.

Skins (2007) (seriál)

Prvá generácia je klasika, druhú beriem ako príjemnú zmenu. Tretia je fajn, keby niet tej 6. série, v ktorej sú skoro všetky postavy diametrálne odlišné oproti predošlej sezóne. Ako beriem, ľudia sa menia, ale tuto sú tie zmeny až moc pritiahnuté za vlasy (hlavne Frankie, nechápem.). Plus majú tvorcovia za jednotlivé časti, ktoré nás vťahujú vždy do života inej postavy, a tým robia každý diel výnimočným a zameraným na aktéra, ktorého názov nesie epizóda :) A aby som nezabudla na Skins Fire, Pure a Rise: nie zlé, nie zlé.. ale Fire sa mi pozdával najviac (aj s Emily a Naomi).

Superbad (2007)

Môžem s kľudom povedať, že sa mi vyplatilo vysedávať pri tomto filme do 2 ráno! Mama sa len musela vo vedľajšej izbe prevracať z môjho duseného smiechu :D Komédia viac menej ako každá druhá v Amerike - o chalanoch, kt. si chcú užiť a zbaviť sa svojho panictva ešte pred vysokou. Nebola však taká, ako by bol človek od komédií tohto typu očakával. Za prvé, rozhodne tam nebolo toľko oplzlých a obnažených scén (čo človeka ženského pohlavia viac menej poteší; obzvlášť ak sa jedná o nejaké pipky so silikómi). Za druhé, 3 hlavné postavy - Seth, Evan a Fogell - boli skvelo obsadené! Seth a Evan ako najlepší kamaráti, viac menej na sebe závislí a Fogell ako taký prívesok, kt. ani jeden moc nemusel, ale vždy sa im nejako hodil (hlavne ako McLovin :D). A za tretie, obsadenie policajtov, kt. sa snažili dokázať si, že sa vedia zabávať, to úplne dorazilo! :D Ach, Seth Rogen, čo by tento svet bez neho robil? :) Bill Hader, ďalší skvelý herec, kt. komédiám podľa mňa len pozdvihne úroveň. Celkovo teda aj za kopu vtipných a vskutku podaraných scén dávam 4*. :) I just wanna go to the rooftops and scream, "I love my best friend, Evan."

Vánoční únos (2007) (TV film)

Videla som asi len polku filmu, ale hneď ako som to zapla a zhliadla cca 5 min, tak som bola v obraze, čo sa stalo a aj ako to skončí... čiže zase raz jeden z klasických amerických happyendových predvídateľných filmov.. ale to, že som sa naň pozerala zase nepokladám za stratu času ;)

Země dinosaurů (2007) (seriál)

Jedna z obľúbených rozprávok z detstva! :) Ale musím sa priznať, ešte stále to milujem a keď to ide v telke a mám čas rada si to pozriem a zaspomínam na Nôžku, Zúbka, Plavčíka,...

30 dní dlouhá noc (2007) odpad!

Zbytočne roztiahnuté pomaly na 2 hodiny s príšerne nudným dialógmi. Zaspávala som pri tom, takže ku koncu som už tie tiché pasáže striehnutia na útočníkov pretáčala. Necítila som z toho žiadne napätie, niečo čo by ma pri tom živote udržovalo a vyburcovalo vo mne pozornosť. Tie "upírie" krivé ksichty ma skorej pobavili namiesto aby ma z nich v riti trhalo. Každý predsa vie, že upíra treba najskôr pozvať do domu aby mohol vstúpiť, ale týmto tvorom očividne nič nebránilo len tak si lejzy-blejzy pobehovať kade sa im zachcelo. Srdcová záležitosť Josh/Melissa ma za srdce nechytila a koniec bol dosť trapas. Ako komiksové spracovania mám rada a možno je toto jeho verná kópia. Ale čo je moc, to je moc. Toto proste nie. Pre mňa odpad!

Králové ro(c)ku (2006)

Pecka tento film! :D JB a KG tvoria skvelý tím, soundtrack je sakramentsky dobrý a človek sa fajne zasmeje. Kreslené animácie tiež nemajú chybičky. Záverečnou scénou s BOD to zabili chlapci :D