The Love Witch (2016)

Oceňujem celkové spracovanie tohto podivuhodného filmu! Natočiť v 2016 film ktorý vyzerá ako z minulého storočia, to chce trocha premyslieť. Preplácané tuctom čarodejníckych klišé, lektvarov a ich výparov či rituálov s naháčmi. Chcieť-nechcieť dopozerala som, však kto by povedal nie Elaine? Názov filmu je výstižný. Jediné čo mi vadilo, boli scény z letného slnovratu.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Stále neviem, ako by som mala tento film brať. V podstate to bolo dosť sľubné, niektoré scény mi prišli komické. Ale po smiechu býva plač. A tak sa to aj celé vystupňovalo. Koniec sa mi nepáčil a ani sa mi tam nehodil. Mohli vymyslieť hocičo, možnosti boli otvorené. SPOILER: Iróniou by bolo, keby sa odtiaľ dostala a fakt by bola celá ľudská populácia vyhubená. Ale skôr by som to uhrala na niečo iné ako tých plechových mimozemšťanov.

Divoká dvojka (2015)

Oddychovka, ktorá nikoho neurazí a nikomu nespôsobí ujmu na zdraví svojou tuposťou. Sofia je krásna, Reese roztomilo došťukaná - tvoria skvelú dvojku. Jediné čo mi vadilo bola predvídateľnosť (ako to už u takýchto filmov chodí) a hudba v pozadí, ktorá mi prišla ako pre nejakých sedlákov.

Dokonalý šéf (2015)

Za túto chuťovku to budú odo mňa presne ***, pre ktoré si Adam prišiel.

Hindsight (2015) (seriál)

"Keby ste mohli ísť späť a zmeniť jednu vec v svojom živote, jedno rozhodnutie, jednu odpoveď, jednu chybu, čo by ste urobili, keby ste vedeli to, čo viete teraz?" Áno, takéto myšlienky sa preháňajú hlavou Becce v roku 2015. Becce, ktorá vie, že spravila isté veci, ktoré by chcela vrátiť. Becce stojacej pred ďalším životným rozhodnutím plnej pochybností. Becce, ktorej sa nejakým zázrakom naskytne možnosť vrátiť sa späť v čase. A tam sa začína náš skutočný príbeh! Je rok 1995 a Becca sa vracia do okamihu jedného veľkého rozhodnutia, od ktorého sa odvíjal zvyšok jej života. Jeden by si myslel, že druhýkrát to pôjde jednoduchšie.. ale nie je tomu tak. Z Beccy sa stáva snáď ešte väčšie klbko pochybností. Našťastie má pri sebe svoju najlepšiu kamarátku Lolly, ktorá je tu pre ňu. Spolu sa snažia prísť na kĺb tomu, prečo sa Becca vrátila. Atmosféra 90tych rokov zo seriálu priam srší - máme tu discmany, videokazety, videopožičovne, mobily s anténkami, telefónne búdky, pagere,.. a hudba to celé podtrháva! Človek má pri tom chuť sám sa vrátiť v čase :)

Marťan (2015)

Vo všeobecnosti sa mi potvrdilo, že pri sfilmovaných knižných predlohách nemožno čakať viac a preto vždy radšej čakám to najhoršie. A za to som si film užila ako už dlho nie :) Síce Mark mal tých problémov na ceste menej, ale no... vo filme sa kniha vždy okresá.. a humorom si to primerane kompenzoval. SPOILER: A pre tých, ktorí už boli v kine a nečítali knihu a zaujímalo by ich, čo za správu poslal Mark pri komentári od Kapoora aby sa krotil s jazykom, pretože všetko čo napíše sa naživo vysiela do celého sveta vyzerala tá správa asi takto - WATNEY: Pozrite! Cicky! -> (.)(.) - A týmto zároveň odporúčam siahnuť aj po knihe :)

Nebe a led (2015)

Toto by si mal každý pozrieť. Pôvodne sa mi samej moc nechcelo ísť do kina, ale som rada, že som šla. Nejako som totiž prehliadla, že je to reálne a v podstate môžme povedať životopisné. So zaujímavými zisteniami a s reálnymi archívnymi zábermi z prvých arktických výprav. Škoda len, že to už vo svete chodí tak ako aj spomínal pán Lorius - síce mu dajú na staré kolená ocenenie za prevratné zistenie, ale to že ho nikto nepočúval, keď sme mohli niečo s tým robiť, je to čo zamrzí. Cena to späť nevráti. Ani to čo sa deje.

Osm hrozných (2015)

Zatiaľ dávam novej Tarantinovke za 4/5, aj keď celkový dojem pri pozeraní filmu na 5x je iný ako keď ho človek zhltne na jeden šup. Ale hudbu chválim! Tá mi v hlave utkvela. Rovnako aj úškrny, ktoré davala Daisy s monoklami na tvári. Choré žieňa :-D

Šílená bejvalka - Série 1 (2015) (série)

Dosť uletený seriál, niekedy až pritiahnutý za vlasy, ale to sa podľa názvu dalo čakať. Je tu dosť seriálových cliché, ale len jedna posadnutosť, okolo ktorej sa to celé točí (a ja nechápem prečo Rebecca - nemáš oči? :D). Každopádne hudobné vsuvky sú topka! Rebecca je svojim spôsobom taká rozkošne otravná ako aj Jess v New Girl (som sama, kto vidí túto podobnosť?). Prvá séria bola čistý binge-watching. Sexy getting ready song!

The DUFF (2015)

Po prvom zhliadnutí traileru som bola fakt zhrozená.. a síce to šlo okolo knižnej predlohy veeeeeeľkým oblúkom a zobralo si to z nej asi len to najpovrchnejšie (v tomto prípade pár mien a pojem d.u.f.f.), tak film nakoniec príjemne prekvapil. Zápletka síce nie je nič nové pod slnkom, ale ako oddychovka je to stále na úrovni a pobaví.