Adaptace (2002)

Jsme tím, koho milujeme, ne tím, kdo miluje nás. Tenhle film je tak dobrý, jak dobrý chce být. A po úvodním tápání se rozhodl být chytrý a osobitý.

Atlas mraků (2012)

Skvělé, strhující, revoluční. Škoda jen, že v závěru emotivně ploché, což je vzhledem k silným příběhům zklamání.

Kuře na švestkách (2011)

Filmu škodí snaha o inovativní vyprávění za každou cenu, která s sebou přináší jak světlé, tak i tmavé chvilky. Poslední desetiminutovka je ale excelentně vyvážená slzopudka bez jediné chybky. Tři a půl.

La Lettre (1998)

Až příliš fádní rozuzlení táhne slušnou první půlku směrem k průměru.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Věčný svit neposkvrněné mysli pro náctileté. Čtyři a půl jen proto, že už mezi ně pár let nepatřím.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pro milovníky díla Tolkiena či filmového LOTRa skvělý dárek, který je však trochu jiný než první tři filmy. A nostalgie je taková potvora, že vás vtáhne dovnitř a přežijete i tu vyprávěcí nadsázku, která nemusí sednout všednímu divákovi.

Sněhurka a lovec (2012)

Čekal jsem, že celý film bude takový, jako je poslední patnáctiminutovka. Ta šlape a baví skvěle. Zbytek je ale nuda k uzívání, ze které vás vytrhnou jen skvělé vizuální hrátky s pózami Charlize Theron.

Max Manus (2008)

Povedená žánrovka se sympatickým Akselem Henniem a nesympatickou Agnes Kittelsen. Z řady povedených válečných filmů ale nijak zvlášť nevybočuje.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Při sledování Mad Men jsem si uvědomil, že žiji ve špatné době. A jediné, co jsem s tím mohl udělat, bylo pustit si další díl... Seriál všech seriálů, který sice neocení každý, ale ti, kdo ano, mu zcela propadnou.