Mezi vlky (2011)

Škoda, že film někde v půlce trochu ubral na zajímavosti. Ale koukatelný určitě, kdo se chce podívat na film, kde člověk opravdu nemá konečně navrch nad přírodou, ale těžce si ho příroda podrobuje, tak mrkněte. 3*

Parchanti (2010)

Parádní obsazení v parádní kravině. Takovej hodně tenkej led, kde kdyby najali producenti někoho, kdo jim do toho místo těch trapných dialogů a situací vymyslí vtipný hlášky a vtipný situace, mohlo to být sakra dobrý. Takhle se stalo, že jsem se nezasmál jedinkrát během celýho filmu, celý se to jevilo až moc připitomělí a nudný. 2*

Území mrazu (2013)

Chladná Aljaška a řádící vyšinutej sériovej vrah. Zajímavá kombinace. Cage v roli detektiva hraje svůj klasickej ničim zvláštní průměr, oproti tomu Cusack hraje psychopata místama celkem dost obstojně. Od začátku je tu jasný, kdo je dobro, kdo je zlo. Nic tajemnýho, nic záhadnýho, sbíráme střípky a důkazy. Nicméně je to celý točený dobře a kouká se na to bez nějakých hlušších míst. Film celkem obstál a zaslouží určitě 3*

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Během filmu jsem měl několikrát nutkání to vypnout, ale nakonec jsem to zvládl, překonal nejnutnější zlo a dostal se k trochu zajímavějším pasážím. Přesto ten film nemá moc co nabídnout. Téměř až divadelní dialogy, který jsou celkem nudný, stejně jako akce a herci. Hraje tu na můj vkus až moc herců Bčkových filmů. 2*

Špinavý prachy (2014)

No, vcelku paráda. Hardy opět na jedničku. Sledujete zakřiknutýho týpka, co dělá za barem, moc toho nenamluví, takovej slušňáček, stydlín, ale přesto to vypadá, že když v něm bouchnou saze, tak to jen tak nikdo neuklidí. A vzhledem k tomu, co se kolem něj v průběhu filmu všechno děje, se tomu schyluje a schyluje, vlastně se ani nemůžete dočkat. Slušný dramátko, za mě moc dobře a 4*

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jééééj to je ubrečenej film. Jasný, to utrpení všude kolem je třeba nějak oplakat, ale hodina a půl slz po předchozích dvou dílech působí dost bídně. Takže zatímco předchozí dva díly rozjely slušně příběh, trojka nepřináší skoro nic. Holka se hledá, hledá se dlouho. A nezáživně. Zvláštní, že po tom co prožila v předchozích dílech se vlastně vůbec ještě hledá a přemýšlí, jestli je Capitol zlo nebo není. Víc se v tomhle díle řeší vztahy, než samotná válka Capitolu a Krajů. Rozpočet filmu nijak zjevně nenavýšenej, takže si o válce na povrchu Krajů vyprávíme v bunkru při roztřesený kameře. No, máme tu jenom nudnou skoro dvouhodinovou štaci. 2*

Rychle a zběsile 7 (2015)

Akční díl série, kterej se už vymkl kontrole. Pominu-li nelogičnosti jako vrtulník a dron ničící raketama město bez zásahu fízlů nebo spíš armády, zůstávají tu šílenosti jako lítání autem mezi mrakodrapama a to už je přes čáru. Tam, kde v pětce (nejlepší díl série) blbosti jako tahání několikatunových sejfů skrz město fungovaly, tady už jsou spíš úsměvný. Co jsem si od filmu sliboval? Třeba fight Stathama a Dwaynýho. Nicméně mi přišel odfláknutej a opět vede pětka s Vinem. Navíc Dwayna odstřihli celkem slušně na začátku z děje, takže hlavní tahoun posledních dílů je fuč. Naopak zůstává slabej Tyrese Gibson, jehož rádoby hlášky jsou slabší a slabší díl od dílu. Postav je celkově docela dost a některý už jsou jenom zapřáhnutý dějem a nijak se nevyvíjí, možná to by chtělo omezit. Zkrátka všechno je rychlejší a zběsilejší, ale už by to chtělo pomalu najít mantinel, co ještě diváci sežerou a co už je moc. A tak se nám záporáci kupí v báních a mně pomalu klesají hodnocení, co díl, to hvězda. I tak doufám, že další a další díly přijdou a s tím i další nářez, kterým byl pátej díl.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pekelně dlouhej a nudnej rozjezd filmu. Ale pro pochopení Electra je to celkem nutnost. Když to zapadne a člověk pochopí, kdo, co a proč, už film bohužel opět nic nenabízí. Love story filmu… no… holt maturanti, pere se to v nich celý dvě hodiny a něco. Pokud jde o záporáky, dva pro jeden film jsou příliš a u mě se to nesetkalo s pochopenim. Ani jeden nedostal tolik prostoru, kolik by potřeboval. No a daleko přes dvě hodiny filmu škodí, příprava pro trojku je jasná. 3+

Kód Enigmy (2014)

Skvělý, napínavý. Začal bych hudbou, která mě upoutala jako první. Vynikající a sedící v nejdůležitějších scénách filmu. Ten střídá rychlejší a zajímavější pasáže s těma více nudnějšíma. Což je dost škoda. Za největší vyzdvižení stojí určitě výkon Cumberbatche, protože ten hraje naprosto skvěle. Role jako ušitá pro něj. Rozhodně stojí za podívání se od vás všech. Hodnocení těsně pod maximem, 4++

Footloose: Tanec zakázán (2011)

To takhle do jednoho zapadákova s prazvláštníma „zákonama“ přijel městskej boreček. A rebeloval, protože mu místní „zákony“ moc nevoněly. V průběhu filmu se tenhle boreček strašně naštval na celý město a tancem upustil trochu páry. Tím se uklidnil a začal opět rebelovat, aby se mohlo tancovat na maturitní ples v zapadákově, kde je tanec zákonem zakázanej. Bavit se někteří možná budou, od základu strašná pitomost a nedá se dát víc jak 2*