The Gambler (2014)

Takovej ničím nevyčnívající film co nám ukazuje, že do toho může spadnout prakticky kdokoliv a pak už se to jenom těžko zastavuje. A Marky Mark to tu roztáčí teda pořádně. Zajímavý obsazení, který drží film dost nad vodou. Žádnej velkej příběh a dechberoucí drama se nekoná. Jednohubka, na kterou se po pár dnech zapomene. 3*

Kingsman: Tajná služba (2014)

No vida. A pak že to nejde. Rvačka v kostele? Jedna z nejlepších akcí, co jsem viděl :) Akce jsou vůbec doménou filmu, tady se někdo šeredně vyřádil, nápadama to jenom kvete. Jeden velkej palec nahoru za to. Šišlající Jackson je taky docela povedenej. Celkově tu herci dost vynikají a casting fakt jednička. Film má několik hlušších míst, při kterých jsem se nudil, ale finále je dobrý. 4* a kdo neviděl, tak honem dohnat :)

Havran (2012)

19té století, sériový vrah vraždící podle povídek Edgara Poa, že tohle někoho nezajímá? Možná. Já zasedl a začal užívat velice zajímavej začátek filmu. Evans na jedničku, Cusack už mi trochu začíná lézt krkem, protože jeho herectví je asi už vyšťavený a nevidim rozdíl v roli v 2012 a tímto. Má vousy. Jeden by byl. Film má super stylistiku a napětí a atmosféra starého Boltimoru se povedla. Postupně se film zamotává a nalezený střípky vraha jsou nudnější a nudnější. Až to celý pro mě ztratilo kouzlo. Být to o pár minut kratší, vůbec bych se nezlobil. Ale určitě doporučuju všem, co mají rádi kombinaci 19týho století spolu s tématikou sériových vrahů, důmyslných zprovození ze světa a hledání malých stopiček, co by vedli k dopadení toho parchanta, co to má na svědomí. Za mě průměr a 3*

Očista: Anarchie (2014)

Pokračování Očisty. Nečekal jsem stejně jako u jedničky žádnej zázračnej scénář. Auta zdechávají v nejhorší vhodnou dobu, lidi zůstávají shodou náhod na ulici, když se k tomu zrovna tenhle den v roku nechystali, film je takovou smíškou různých pro mě náhodných momentů, opravdu nic zajímavýho, z čeho bych sedl na zadek. 2* tomu dám ani nevim za co, protože nápad už tam na rozdíl od prvního dílu chybí. Ale budiž.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Rozsáhlý, velkolepý. Ale to je taky všechno. Kdo nezná egyptskou mytologii jako třeba já, ten se bude ve filmu ztrácet, protože je odvyprávěnej dost prapodivně. Deset ran přijde z ničeho nic, důvody, proč… tápu. Možná jsem nedával pozor, nebavilo mě to. Nevim, ale z historického eposu zbyl tak možná poloakční film a to je málo. A tak jsem se divil nad scénama házení mečů do moře a uctívání prazvláštního boha, zaplesal nad zajímavou vlnkou a řekl si, že to byla zase jednou docela dost slušná blbost. 2*

Chappie (2015)

Chappie na jedničku. Hezký pohyby, to CGI je moc povedený. Obrovská škoda komediálních gengstrů, kteří měli být „záporáci“. Tohle bylo naprostý šlápnutí vedle. Místo temnějšího filmu tak dostáváme vlastně ani pořádně nevím co. Přijde mi, že Blomkamp možná taky pořádně nevěděl, jestli nám chce předložit další sci-fi ala District 9 nebo rodinnou komedii. Film u mě tím dost trpí, protože hodně povedený pasáže střídají o poznání horší pasáže. Podtrhuje to vlastně i závěrečnej song. Ku prospěchu filmu budiž Zimmer a jeho soundtrack, film trochu zvedá. 3+

Americký sniper (2014)

Neoslovilo tak, jak jsem čekal. Není to asi v základu špatný, ale pro mě to byla celkem nuda. Akce roztahaný a nezajímavý. Stejně tak podání hlavního hrdiny. Na mě až příliš patriotských scén a řečí. Odstrkování rodiny na druhou kolej. Válka jako smysl života. Rozdělení filmu na jednotlivý turnusy. Nevim. Za mě nepovedený. Přemýšlel jsem o dvou hvězdách, ale filmu bych tim asi uškodil víc, než si zaslouží, takže dávám hodně špatné 3*

Ex Machina (2014)

Skvěle poskládaný. Od desáté minuty si jenom říkáte, kdo na koho co připravil, kdo koho testuje, co je a co není součástí testu AI, kdo je tu ten zlej, kdo ten dobrej. Sice máte takový to jasno, ale přesto stále pochybnosti. A ty nepustí až do konce filmu. Herecký výkony skvělý, občas váznou dialogy, kdy mi to přišlo dost natahovaný, jindy to zas odsejpalo a herci pěkně proplouvali filmem. Určitě doporučuju všem, co mají rádi kvalitní sci-fi. 4*

Jupiter vychází (2015)

Zmalovanej Tatum, přiblblý surfovací boty a tuna humanoidních zvířátek. Při pár záběrech jsem si tak vzpomněl na Pátý element a už se toho srovnávání nezbavil. Pár podobně povedených komediálních vložek, sem tam slušná hláška. Ty dělají vlastně film snesitelným. Je trochu delší, což mu taky nedělá dobře, ale 3+ se tomu dát dá.

Hacker (2015)

Dost nuda. Místama až amatérská, taková telenovelácká kamera a sem tam bohužel i herecký výkony. Měl jsem co dělat to vůbec dokoukat. Velkym obloukem okolo doporučuju. 2*