Příběh kriminálního rady (1994) (TV film)

Režisér Dušan Klein nestratil čuch na dobrú detektívku. Tento televízny film mal výbornú atmosféru a netradičné rozuzlenie. Páčil sa mi aj výkon hercov , pána Munzara a Satoranského ale aj mladého Rašilova. Filmu dávam 75%.

Černá dynastie (1962)

Tento film som nepoznal. Pri úvodných titulkoch som zostal zarazený, keď som si prečítal , že film je venovaný XII zjazdu KSČ. To zas bude nejaký budovateľský blábol, pomyslel som si. Začal som sa dívať, dej filmu ma zaujal. Videl som krásny príbeh , príbeh rodiny , jej mužskej časti, ktorá bola hrdá nato , že pracuje pre jeden závod. Dej filmu nám ukázal, že každá generácia si prežila to svoje , a ani jedna to nemala ľahké!! Bol som rád , že to pochopil aj dosť "tvrdý" otec. Zaujal ma J.Němeček, ktorý dostal veľkú rolu v tomto filme, a moc dobre sa mi pozeralo na vtedy mladú generáciu hercov - Mrkvička, Jelínek, Abrhám. Film hodnotím 75%.

Kopí osudu (2010) (TV film)

Ako komédia celkom dobré, ako rozprávka tiež no ináč strašná somarina. Prečo dávam 40%? Lebo vo filme sami páčila výprava filmu. Tá bola celkom obstojná...

Barbora řádí (1935)

Film je jednoduchý. Potešila ma tradičná dvojica Pištěk + Nedošinská. František Paul tu mal dosť veľkú rolu. Filmu dávam 45%.

Nebezpečná minulost (2010) (TV film)

Veľmi slabí film. Dej sa dal predpokladať už od polovičky filmu. Naozaj slabé 35%.

Boom (1963)

Vittorio De Sica natočil film, ktorý som si schuti užil. Nielen výborný výkon Alberta Sordiho, ale aj výborný scenár tohto diela stojí za pozretie. Výborná je tá časť filmu, keď Sordi čaká , že za peniaze, ktoré potrebuje sa bude musieť vyspať zo starou ženou stavebného podnikateľa, ale ona mu prezradí, že dostane peniaze, keď si dá vyoperovať oko...A ešte jedna vec ma zaujala, že okrem všade prítomných Fiatov 500, boli vo filme aj krásne autá tých rokov. Filmu dávam 80%.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Hokej to je veľký fenomén ... Keď vyhrávajú tak ich zbožnujeme , keď im to nejde tak nadávame.. A ešte keď hráme proti sebe, to je paráda.. Ale teraz k seriálu Poslední sezóna. Športový seriál, konečne - nebolo ich natočených až tak veľa. Tak som sa tešil. No , diel za dielom som sa tešil menej a menej, až som sa na koniec ani moc nedíval, len to tak hralo a hralo. Ten záujem vyprchal. Zdalo sa mi to nejaké umelé až to prechádzalo do pátosu a oslave nejakých nadľudí!! Veľké sklamanie... 50%.

Tvář za sklem (1979)

Film , ako celok je slabší. Aj mne sa nepáčila hudba - naozaj tam nesadla, bola tak trochu umelá. Čo sa mi páčilo ? Tak to bol jednoznačne Miroslav Macháček. On je na takéto role ako ušitý. No film , celkovo ma sklamal aj preto hodnotím iba 45%.

Zelené obzory (1962)

Film Zelené obzory , ukazuje život mladého človeka, ktorý si príde budovať svoju kariéru do statku na pohraničie. Čo ma na filme zaujalo? V prvom prípade herecké obsadenie. Petr Kostka a Jana Brejchová to boli v čase vzniku filmu vychádzajúce hviezdy českého filmu. V druhom rade kamera. Václav Hanuš tu má niektoré veľké zábery, ktoré sa mi naozaj páčili. A v poslednom rade to bola hudba Zděnka Lišku. Je len škoda, že film je len priemerný, aj keď zaujímavý...Dávam 60%.

S vyloučením veřejnosti (1933)

Tento film začal, ako dosť naivná komédia. Herecké výkony to je kapitola sama o sebe. Najmä Ljuba Hermanová je vyslovene "chutná". No aj som sa zasmial - na svadobnom dni, keď mladomanželia rozbili celý byt. Karel Lamač pôsobil ako päťdesiatnik , no on bol mladý mladoženáč. Lenže film bol natočený v roku 1933 a preto sa nemôžeme na toto dielo dívať dnešnými očami. Aj preto dávam 60%.