Moulin Rouge (2001)

Jeden z najlepších filmov z poslednej doby čo som videl. Nezabudnuteľný zážitok nielen z hereckých výkonov a hudby, spevu, ale čo ma najviac prekvapilo tak to bola kamera a výprava filmu. U mňa 98%.

West Side Story (1961)

Opäť som videl tento film po rokoch. A opäť som zostal uchvátený nielen hudbou, ktorá je fantastická ale aj hereckými výkonmi. Je to klasika muzikálového filmu. 95%.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Ešte dnes žijúci najstarší český režisér Otakar Vávra , ktorý točil za prvej republiky, za protektorátu, ktorý točil historické veľkofilmy , si strihol v dobe uvoľnenia film, ktorý vstúpil do histórie československého filmu. Tento film , je výborný v dobe jeho natočenia a aj dnes. Keď som si písal o podpis herca E.Romančíka, tak som mu spomenul aj postavu v tomto filme. V niekoľko stranovom dopise, ktorý som dostal od tohoto herca, pán Romančík píše, že je moc vďačný tvorcom filmu, že mohol v ňom hrať a z láskou spomína na svojich kolegov. Je to krásny , ale temný film o temnej dobe. Tento film je nezabudnuteľný 95%.

Pianista (2002)

Musím povedať, že tento film na mňa mohutne zapôsobil. Z tohto obdobia som videl už dosť filmov, ale tento radím veľmi vysoko. Roman Polanski natočil niečo na čo sa nedá zabudnúť. Je len dobre, že konečne už aj v Európe sa zas točia veľké filmy. Je to jeden z filmov, ktorý by sa mal premietať na hodinách dejepisu. 90%.

Vynález zkázy (1958)

Karel Zeman sa nezabudnuteľne zapísal do histórie filmu. Aj tento film je fantastický - ak si uvedomím, že je vyrobený doslovne na kolene, je to famózna robota. Ja som na tomto filme vyrastal......90%.

Propast (1989)

Výborný nápad, tento film to bol zážitok v kine. V tv už to nieje ono , ale ja dávam 90%.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Tak toto je klasika. Je to aktuálna téma vždy a za každej doby. Neviem ako by som sa zachoval, keby mi dcéra doviedla domov muža inej farby kože?? Je to strašne ťažké, ale vyriešiť by sa to malo tak, aby som ju nestratil!! Perfektný S.Tracy 95%.

Nekonečný příběh (1984)

Tento film v dobe vzniku moc zaujal. Dnes sa takýchto filmov točí dosť, ale tento bol jeden z prvých. Výborný príbeh , ale ďalej už nemôžem , lebo ma zachvátila " nicota" 85%.

Moucha (1986)

Výborný film. V tých časoch to bola bomba. Ja som ho po prvý krát videl v klube na VŠDS a to z VHS. Bolo to v roku 1988. Po prvom diely Votrelca asi najlepšie SCI _FI tých čias. 90%

Romeo a Julie (1968)

Čo mám napísať. Tu sa dá len jedno : Film 100%, hudba 100%, herci 100%.