MiCM

MiCM

Michael -

okres Frýdek-Místek

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  V zajetí rychlosti (2005)

  Člověk, který obětuje celý život jedinému a přes všechny překážky dokáže vše o čem kdy snil. Anthony Hopkins v životní roli. Úžasná režie, hudba, perfektní scénář a celkově výjimečně přijemný průběh filmu. Neuveřitelně inspirující a naprosto nepřekonatelný film. Pro mně asi nikdy nebude žádný film, který by se s tímto dal vůbec srovnat.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Dost emotivní film, který poukazuje na sílu a nespoutanost lidského ducha. Příjemně natočené, oslovující, o člověku s ohromnou vůli žít. A to vše podtrhnuto vyprávěním nezamenitelně klidného a dobrosrdečného hlasu Morgana Freemana. Nezapomenutelný film.

 • poster

  Warrior (2011)

  Fakt silný film.. Pro kdekoho možná i skoro autobiografický..

 • poster

  Rocky (1976)

  Sylvestr napsal za 3,5 dny scénář ke všem 5 dílům rockyho a obcházel producenty dokud mu to někdo nepomohl natočit. Původně od něj chtěli scénář odkoupit a do hlavní role dosadit jiného herce, na to ale Sylvestr nepřistoupil a dobře udělal.. Film se stal kultovním a Sylvestr který možná tak trochu stvárnil i část svého života vše zahrál naprosto dokonale, přesně jak to asi mělo vypadat. Rocky snad nemá ani nejmenší chybu..

 • poster

  Vyvolený (2000)

  Perfektní reálný příběh.. Jak teda příběh, tak zpracování, hudba, herci atd. V podstatě snad jako vždy od M. N. Sh.

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Špičkový film jak po režijní tak po herecké stránce. To se fakt povedlo. Díky Javieru Bardemovi hodně výjimečný a nezapomenutelný film (i tím, že je v hlavní roli "záporný" hrdina)..

 • poster

  Rise of the Footsoldier (2007)

  To je prostě třeba vidět.. Tak autentický, brutální a realistický film jsem ještě neviděl.. I po páté sem to pořád dost ocenil..

 • poster

  Železný Schwarzenegger (1977)

  Naprosto nepřekonatelný a kultovní film o kulturistice. Kdo cvičí a tohle neviděl, měl by se stydět. Arnold předvádí, už v dobách kdy ještě nezačal svou hereckou kariéru, že je naprosto famózní herec. Hraje vlastně pořád. Před svými soupeři, na pódiu při pózování, a to vše s ohromným sebevědomím. Lou Ferigno jako mladý kluk trénující s otcem představuje jedinou konkurenci Arnoldu Schwarzzeneggerovi. (Lou po čase říkal, že si ve filmu připadal jako blbec. Točili ho jen jak jí, nebo hloupě pokyvuje na rady otce apod.. Ale bral to samozřejmě sportovně). (Arnold zase tvrdí, že samozřejmě není takový "všivák" jak bylo ukázáno ve filmu, ale ono to zřejmě bude někde mezi řekl bych. Už od mládí si totiž užíval takové věci jako naprosto špatné a absurdní rady soupeřům. Např. to co říká, ve filmu o tom člověku, kterému poradil, ať řve při pózování je samozřejmě pravda. A bylo mnoho dalších rad, kdy třeba jeden kulturista po lžičce soli denně a každým dalším dnem se lžičkou navíc skončil v nemocnici..) Ovšem Arnold byl samozřejmě bezkonkureční. Nemohli zastavit někoho kdo vybil okna posilovny aby mohl trénovat i v noci přes víkendy 8 hodin denně (to samozřejmě za jiných, než určitých okolností není možné). Na filmu je ovšem úžasné, že není příliš hraný. Je to autentické prostředí, soupeřících kamarádů. Veškeré látky ve filmu užívané (alkohol, mariuhana) jsou autentické i rozhovory těsně po nich. Pumping Iron je prostě nezaminětitelný naprosto dokonalý film. Kdyby Arnold svou 6. ůčastí na Mr. Olympia nazakončil svou nepřetrhnutelnou šňůru vitězství, ustavil by rekord v počtu výher možná na stovky let, možná napořád a Lou Ferigno by neukončil kariéru profesionálního kulturisty, což je taky nesmírná škoda. Film doporučuju všem. Kdo cvičí, necvičí, kdo je dokonce absolutně proti takovému sportu a takovým lidem, ať se podívá, na kluky, kteří mají rádi svůj sport a snaží se být nejlepší. Jsou správní, mají smysl pro humor a na nic si nehrajou.

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

  Film poměrně surový a asi realistický, bez nějakého přiklášování nebo nadsázky. Vše tak jak to je a zpracováno jak má být. Několik let se mi to nedařilo nikde sehnat..

 • poster

  Volání o pomoc (2007)

  Než sem viděl tenhle film, tak se nějakým velkým fanouškem Sandlera nebyl. Tady je ale vidět, že Adam Sandler je prostě špičkový herec s velkou potenciálem. Myslím, že za tu hlavní roli to bylo minimálně na oscara.. A film jako takový samozřejmě velmi dobrý..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace