Austrálie (2008)

Čakal som niečo v štýle Casablanci a Odviate Vetrom (vizuálom to pôsobilo ako romantika so starého dobrého Hollywoodu) a dostal priemerný film,ktorého prvá časť je neporovnateľne lepšia ako ta druhá kde už ide o veľké digitálne efekty...Luhrmann však stále točiť vie a aj herecky je to skvelé(Kidman,Jackman) horšie je to s malým deckom ( miestami trocha lezie na nervy) a jeho dedom (najhoršia postava filmu) a nejasne určeným záporakom.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ak sa na to budete pozerať ako na rozlúčku s talentovaným hercom ten film si dokonale užijete.

Prokletý ostrov (2010)

Martin Scorsese a jeho pocta Hitchcocovským mysterióznym filmom. Vizuálny retro film ala 50 roky a skvelá retro hudba ala Bernard Hermann . Len miestami to je dlho naťahovaná kaša útapajúca sa vo svojej vlastnej dokonalosti. Potreba vidieť znova na dvd a film pôjde vyššie ! Dodatok: Po projekcii na dvd filmu v podstate z technického hľadiska nie je čo vytknúť (pre oko potešenie) a ak sa pridajú aj skvelý herci a snové momenty nahánajúce zimomriavky ten zážitok sa zvyšuje ,jediným problémom ostáva finále ,ktoré sa dá veľmi ľahko odhadnúť . 80%

Po přečtení spalte (2008)

Zvláštny Coenovci v ešte zvláštnejšom filme. Scenár premyslený ,herecky brilantne zvládnuté a je to aj zábavné ...len občas som mal pocit, že pozerám voľné pokračovanie Big Lebowského a aj nudný úvod trocha uberá na výslednom dojme z filmu .

Pokání (2007)

Kvalitné herecké výkony a perfektný soundtrack inak ma ten film necháva chladným.

Let číslo 93 (2006)

Tak na pohodové večery to určite nie, ale ak máte próblemy s nízkym tlakom malo by Vám to pomôcť. Parádna filmarina ! Drtivé !

Pevné pouto (2009)

Po megalomanskom King-Kongovi natočil Jackson menší fantasy film ,ktorý ma príjemne prekvapil. Režisér ukazuje ,že vie pracovať s hercami ,každý jeden záber má svoje opodstatnenie ,soundtrack dokonale zapadá...až sa čudujem nízkemu hodnoteniu na stránke.

Barry Lyndon (1975)

S Kubrickom má divák vždy istotu ,že nevstúpi do tej istej rieky . Zaujímavý a paradoxne nie nudný film.

Lítám v tom (2009)

Ak to porovnám s inými filmami,ktoré mali podobné "Oscarové" ambície v minulých rokoch tak ten film to prehráva na všetkých frontoch. Clooney a nič iné alebo scenár, ktorý sa snažil byť tak ľudský až miestami vo filme šuští .

Čaroděj ze země Oz (1939)

Najlepší je aj tak TOTO ! Technicolor už nikdy nebol využitý tak nádherným spôsobom.