Hunger Games (2012)

Televíziám vládnu reality show v kinách sa začínajú čoraz viac presadzovať podobné filmy určené pre mladšie publikum základných a stredných škôl a Hry o život sú v porovnaní s Twiligtom viac stráviteľný už len kvôli tomu pokukovaniu po sci-fi a dobrodružných žánroch ale okrem sympatickej herečky a celkom slušných kulisách v Kapitole je to pre mňa nič nehovoriaca nuda .

Tohle je válka! (2012)

S odstupom času prevládajú skôr negatívne pocity nad pozitívnymi ....áno obsadenie filmu je sympatické a je to príjemná oddychovka v uhorkovej sezóne ale slovo priemerný scenár sa stáva za oceánom skôr modlou ako samozrejmosťou a ak sa k tomu pridajú nevýrazné a miestami zle natočené akčné scény , dej ktorý od polovičky filmu prestáva byť pre diváka zaujímavý , záporák ktorý je vsadený do filmu úplne násilným spôsobom tak je to vo výsledku premárnená šanca na zábavnejšiu verziu Smithovcov .

Můj týden s Marilyn (2011)

Na jednej strane pekne z filmovaná poviedka so skvelými hercami ( Branagh si svoju úlohu užíva) len možno keby to bolo viac obsiahlejšie, strhujúcejšie a zameriavajúce sa na život Marilyn bolo by to dokonalé , pretože Williams je úžasná.

Válečný kůň (2011)

Uslzená cesta koňa prvou svetovou vojnou kde sa Spielberg vracia do svojich 80 - ROKOV .

Nebezpečné známosti (1988)

Skvele obsadená kostýmová dráma s intrigami prepleteným dejom a hlavnou dvojicou medzi ,ktorou to pekne iskrí.

Dokonalý smysl (2011)

Hlavná dvojica a námet ok , horšie je to s nudným prevedením a filozofovaním skoro každých desať minút , ten filozofický podtext tomu filmu viac škodí ako prospieva.

Umělec (2011)

Viac ako pocta je to klasický nemý film , ktorý ma poslal o pár rokov do minulosti a ukázal že aj v dnešnej dobe, to v kine ide bez zvuku a sila spočíva v obraze . Z Oscarových filmov jasná voľba a Dujardin sa miestami podobá na Clarka Gable.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Príjemne sa na to pozerá, 3d je fantasticky zakomponované do príbehu , mladý herci sú presvedčivý, len Scorsese nerozpráva príbeh ale je tu skôr za učiteľa dejín filmu ako keby chcel povedať niečo o ich počiatkoch aj takouto formou mladším generáciam...dokážem si predstaviť , že o pár rokov niektorý režiséri povedia že ten film od Scorseseho ich presvedčil , že do toho majú ísť..

Zelená míle (1999)

Vždy som si hovorieval prečo ma tento film nedokáže totálne uspokojiť , keď v ňom všetko funguje od krásnej hudby po skvele rozkreslené charaktery postáv , vynikajúcich hercov, scenár obsahujúci tak ľudský príbeh... a stačilo úvodné slovo Kinga v knihe o románe na pokračovanie uverejneného v novinách a hneď som pochopil , že to čo je na papieri sa niekedy ani rozpohybované obrázky nemôžu vyrovnať . A na tom papieri je to predsa len krajšie .