Big Lebowski (1998)

Neznášam dnešné komédie a ľutujem,že som tak dlho (10 rokov) čakal na tento film:(Big Lebowski je skvelý film a asi najoriginálnejšie podaná komédia vobec!A ten životný štýl,tak to je niečo pre mna....Ak to skrátim tak už teraz jeden z mojich najobľúbenejších kúskov .

Forrest Gump (1994)

Najlepší,najsmutnejší a zároveň najúsmevnejší herecký koncert 90 rokov patrí Tomovi Hanksovi.Robin Wright Penn získava cenu najvernejšej kamarátky 90 rokov a Forrest Gump cenu pre najvtipnejšiu drámu všetkých čias.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

V trilógiach bývajú tie stredné filmy akousi výplnou medzi prvou a poslednou častou,tu to však neplatí.Jackson to naznačuje už hned v úvode keď diváka vrhá hned do deja bez nejakých flashbackov a vysvetľovačiek .

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Gigantická bitka o Stredozem sa skončila ale čo po sebe zanechala? Krála fantasy filmov,dokonale vyorané pole digitálnych efektov,nádherné hudobné doprovody ala Howard Shore a Elijaha Wooda ako večného hobita Froda. Peter Jackson stvoril legendu ,ktorá stvorila Petra Jacksona

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Forma si podáva ruku s obsahom,Jackson triumfuje za kamerou,Shore pred orchestrom,herecké obsadenie sedí a vlastne všetko to funguje až sa človeku nechce veriť.Ps: Režisérska verzia je niečo nadpozemské!

Lví král (1994)

Vrchol 2-D animácie a najlepší film štúdia Walt Disney.

Zjizvená tvář (1983)

Pacino a jeho strhujúci herecký koncert je názornym príkladom ako si dokáže herec ukradnúť film pre seba.Samozrejme čo by bol tento film bez Michelle Pfeiffer a Stevena Bauera,ktorý tu hraje svoju životnú úlohu.Scenár Olivera Stone je presne taký aký od príbehu Kubánskeho utečenca očakávame(drogy,sex,hlúpe slovíčka,brutalita a opať drogy) film v ktorom má každé F*CK svoje opodstatnenie

Bourneovo ultimátum (2007)

Klasicko-neklasický,bezklíšovitý akčnák s NEUVERITEĽNE PEKELNÝM TEMPOM.Film roku 2007? Odporúčam všetkými prstami na rukách a nohách.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Film s hlbokou myšlienkou s absolútne geniálnym scenárom a pozoruhodnými obrazmi(Jupiter a za ním nekonečný vesmír),slizký Hal 9000 a ten strih na začiatku filmu je "mnamka"

Spider-Man 3 (2007)

Film na ktorý som sa neuveritelne tešil a od ktorého som očakával oslavu komiksového žánru.Raimi si to pekne rozohral(Spiderman,Spiderman 2 , teaser a trailery na Spidermana 3) všetko to vyzeralo až príliš sľubne.Výsledok je však iný(žiadny temný pavúk sa nekoná,gýč a patetickosť z niektorých scén priam dýcha,obrovské množstvo postáv na tak malom časovom úseku-128 minút....atd).Kam odišla ta svižnosť ten nádherne farebný "Look" s predchádzajúcich častí a herecký prejav Tobey Maguire?Režisér prepína ale nevie nájsť ten správny program aj keď občas na niečo prepne.