V kůži Johna Malkoviche (1999)

Od začátku do konce jsem prostě "čuměla" - chvíli s otevřenou pusou, chvíli kroutila hlavou, chvíli se i smála...prostě cokoli, jen ne nuda. Otevřený konec má své výhody...ale skoro mě mrzí, že se nedozvím, jak to vlastně dopadne ;) Cameron Diaz byla k nepoznání,ale své role se chopila velice dobře. Prostě zážitek!

Good bye, Lenin! (2003)

Dostala jsem DVD a prý "podívej se na to!". Tak jsem to udělala a dokonce dvakrát za sebou. Nadchnul mě příběh plný kontrastů, smíchu i smutku, starostlivosti a péče, vynalézavosti a laskavosti. Film se sice nemůže rovnat českým komediím typu Pelíšky, ale z německého spektra zaujímá místo na špici. Za zmínku ještě stojí hudba od Yanna Tiersena, která úspěšně doplňovala všechny scény a kterou si dodnes ráda brnkám na klavír

Kostnice (1970)

dost psycho řekla bych... a ta hudba s textem "beze beze beze beze beze slova slova slova"...

Tiefland (1944)

Po peripetiích a odkládaném natáčení, které způsobil konec 2. světové a 10tiletý proces denacifikace, se Riefenstahlové podařilo své dílo dokonat... Bohužel slávy Olympie nebo Inpressionen unter Wasser stejně nedosáhla

Telefonní budka (2002)

Na jednu stranu neobvyklý nápad, okamžiky očekávání a napětí...na druhou stranu jsem čekala něco víc... asi mi byl film moc vychválen,ale ptala jsem se sama sebe až mockrát, jak to bude ještě dlouho trvat, a pak chyby typu červeného světýlka zaměřovadla na hrudi manželky v asi pěti televizích, kterého si všimne jediný farrell...bohužel můžu dát jen ***

Lidská skvrna (2003)

Pointa mi nepřišla zas tak závratná, začátek taky moc nezaujal, ale retrospektiva a "omládnutí" díky vztahu dodaly filmu určitý šmrnc, který mě u filmu udržel až do konce... Jen trochu kazil dojem Antony Hopkins, který sice hraje výborně, ale pro mě zůstane navždycky dr. Lecter (a tudíž je pro jakýkoliv romanťák nevhodný!) ...

Bathory (2008)

I když je celý příběh v podstatě velmi propracovaný, najdou se mnohá slepá místa, která celkový dojem posouvají trochu do mínusu. Herecké obsazení hlavních rolí poměrně zdařilé, dokonce i Vondráčková do příběhu celkem zapadla, to se však bohužel nedá říct o Mádlovi. Jeho postava a zvláště určité hlášky mě silně rozptylovaly, stejně tak Bolek Polívka mi do této role poněkud nesedl. Až příliš silný důraz na Alžebětu alias " oběť " mi připadal také trochu přehnaný, nicméně mě velkolepý snímek příliš nezklamal. Možná se i někdy podívám znovu

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Ve čtrnácti jsem tento film vnímala jako velmi dobrodružný s fantastickým příběhem, lechtivými scénami a dokonalou hudbou. Bohužel, když člověk trochu dospěje, ztrácí snímek téměř všechny kvality. Kromě první a poslední scény se mi vzpomínka na něj rozplynula mezi prsty. Možná jsem si ho v paměti příliš vymalovala, ale druhé zhlédnutí po několika letech by pro mě bylo zřejmě zklamání tak jako tak. Naštěstí zůstal skvělý soundtrack, který neztratí asi nikdy svoje kouzlo

Červený drak (2002)

-Už se bojíš? x Ne... -A teď? x Ne... -Ani trošku? x Hm,teď už trošku jo... Prostě to byla blbost, nejhorší ze všech filmů postavených na Mlčení jehňátek

Devátá brána (1999)

Pokud by byl film dvoudílný, tak první část doporučím a druhou zahodím. Příjemně rozehrané tajemno ztrácí veškerou sílu a zbyde z něj jenom těžko slepované "cosi", které je prohlédnutelné až groteskní ("jsem nesmrtenlý..co to - ono to pálí!")