Bathory (2008)

I když je celý příběh v podstatě velmi propracovaný, najdou se mnohá slepá místa, která celkový dojem posouvají trochu do mínusu. Herecké obsazení hlavních rolí poměrně zdařilé, dokonce i Vondráčková do příběhu celkem zapadla, to se však bohužel nedá říct o Mádlovi. Jeho postava a zvláště určité hlášky mě silně rozptylovaly, stejně tak Bolek Polívka mi do této role poněkud nesedl. Až příliš silný důraz na Alžebětu alias " oběť " mi připadal také trochu přehnaný, nicméně mě velkolepý snímek příliš nezklamal. Možná se i někdy podívám znovu

Good bye, Lenin! (2003)

Dostala jsem DVD a prý "podívej se na to!". Tak jsem to udělala a dokonce dvakrát za sebou. Nadchnul mě příběh plný kontrastů, smíchu i smutku, starostlivosti a péče, vynalézavosti a laskavosti. Film se sice nemůže rovnat českým komediím typu Pelíšky, ale z německého spektra zaujímá místo na špici. Za zmínku ještě stojí hudba od Yanna Tiersena, která úspěšně doplňovala všechny scény a kterou si dodnes ráda brnkám na klavír

Hodiny (2002)

Po dočtení knížky byl pro mě film patřičným dokreslením příběhu. Trochu paradoxně byl nejvíc působivý Ed Harris, ovšem výkony celého hereckého trojlístku stály za to - skvěle obsazené Streep a Moore doplnila trochu překvapivě Kidman, nicméně všechny podaly výkon hodný obdivu. Kdo nečetl, možná nepochopí, ale autorům se podařilo ztvárnit složitou psychologii příběhů na jedničku

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Ve čtrnácti jsem tento film vnímala jako velmi dobrodružný s fantastickým příběhem, lechtivými scénami a dokonalou hudbou. Bohužel, když člověk trochu dospěje, ztrácí snímek téměř všechny kvality. Kromě první a poslední scény se mi vzpomínka na něj rozplynula mezi prsty. Možná jsem si ho v paměti příliš vymalovala, ale druhé zhlédnutí po několika letech by pro mě bylo zřejmě zklamání tak jako tak. Naštěstí zůstal skvělý soundtrack, který neztratí asi nikdy svoje kouzlo

Svět podle Prota (2001)

Geniální film, který baví. Spousta otázek, spousta odpovědí, ale přesto na konci zůstane otazník. Promyšlený sci-fi snímek, po kterém zbyde nejen milá vzpomínka a úsměv na rtech. Ačkoli znám i lepší filmy, na tenhle prostě nedám dopustit

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Kouzelný kreslený seriál, který si hláškami nezadá se simpsnama, natolik promyšlený, že je nezávadný pro děti a přitom velmi obohacující i pro dospělé... Zkrátka skvělé odlehčení po náročném dni, seriál plný rad do života a vtipných situací.. Morous Tadeáš, ztělesněná inteligence v podobě Patrika a nezapomenutelný Sponge v doprovodu skryté hlavní postavy Garryho... Prostě parádička PS:Konečně ho dávají i u nás :))))

Mlčení jehňátek (1991)

I po několikerém zhlednutí stačí vidět obal filmu a už se mi naskakuje husí kůže. I když pro mě Antony Hopkins bude v každém filmu už navždy doktorem Lecterem, lepší životní roli si nemohl vybrat. Přemýšlela jsem dlouho, ale žádná kloudná výtka mě nenapadla, a tak můžu Mlčení jehňátek s klidným svědomím prohlásit za jeden z nejlepších filmů, co znám