• Western

Vánoční romance (1994) (TV film)

Příjemně padá sníh, nálada k Vánocům, ale příběh plochý a nudně pomalý i zřejmý. Na Vánoce v kruhu přátel, proč ne...

Drsný šerif (2012) (seriál)

Velmi příjemné shledání s něčím, co odněkud znáte a stále hledáte. Staromilské příběhy tvrdého chlápka, který neuhne a jde si svou, nevyšlapanou cestou. Zase jiný pohled na to, jak vypadá a co chce Amerika. A každým dílem je seriál lepší a lepší.

Na doživotí (2007) (seriál)

Pro mne úžasný zážitek. Neustále víc a víc než slibuje žánr. Damian Lewis neuvěřitelně zajímavý v roli filosofujícího detektiva. Jeho měkká výslovnost, zasněný nepřítomný pohled. Každý díl má zvláštní vnitřní vtip a poetiku, díly se na sebe pojí jak korálky a je nehorázná smůla, že seriál byl ukončen dříve, než bylo třeba.

Poslední Mohykán (1992)

V době vzniku mne adaptace milovaného románu dost zklamala, viděno po letech, jsem smířlivější. Od Michaela Manna těžko očekávat kontemplativní zážitek odpovídající četbě v dětství. Ale jako "akční indiánka" film rozhodně nezklame.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Absolutně prázdný film, jehož motivací je pouze forma, obsah je nulový a vyznění do nikam. O hereckých výkonech nelze hovořit, herci svým rolím nerozumějí a nemají co hrát. Ploché malované směšné figurky. Tak zbytečné rádobyumělecké dílo se jentak nevidí.

Jeden musí z kola ven (2011)

Krásný film opřený o sošné herecké výkony. Těch je tu nepřeberné množství. Jediným minusem je složitá spletitost děje, které se podobně laděné příběhy nemohou vyhnout.

Zahraniční aféra (1948)

Wilderova agitka je jeho výsostným uměním povýšena až k branám velkého mistrovství. Tak jako jeho celý filmový svět.

Muž proti muži (2006)

Do poloviny svižné a nadějné, druhá polovina zoufale ztrácí dech a chytá se stébel, která nic neudrží.

2 dny v Paříži (2007)

Odvážný pokus spojit Woody Allena a francouzskou Novou vlnu končí ohromnou prohrou. Film nedrží pohromadě, je to takový dort od Pejska a Kočičky. Míra nesmyslů a nelogičností je ohromující. O to žalostněji vyzní film ve srovnání s tím, jak sám lehce a svižně Allen točí v Paříži a přilehlých destinacích.

Souboj u El Diablo (1966)

Chlapce uvnitř nás mužů podobný film vždy znovu probudí.