Ruka (1965)

O uvězněné "loutce" ovládané hrůzu nahánějící Rukou v loutkovém filmu Jiřího Trnky která se stala bezesporu jeho symbolem. Paradox nad paradox...

Tři králové (1999)

Skvěle zvládnutej film od začátku do konce. Dynamický scénář se správným střih za doprovodu dobré hudby. ***** Aneb válečný film s trochou nadsázky.

O myších a lidech (1992)

Dojemný příběh. Smekám. Výkon Johna Malkoviche je na jedničku. A jak říká Legas český překlad to mohla kazit a proto jsem stáhl originál. A právě proto tomu asi nemůžu nic vytknout.

Mechanický pomeranč (1971)

Zprvu nechutné a vypnutí hodné. Poté film chytne úplně jiný rozměr a hned má člověk nad čím přemýšlet. Dalo by se to pojat jako Kubrickův pohled na svět a jeho systém

Goemon (2009)

Ano tento japonský režisér stále drží skvělé tempo ba i se vyzdvihuje. Film nemá tak oslňující hudbu jako Casshern. Ale 128 je opravdu akorát. Od předchozí Casshernu je grafická stránka ještě o mnoho dál. Děj je zpočátku komediální, chvílemi jsem pociťoval inspiraci ze západních filmů jako je Indiana Jones až po Matrix a Pána Prstenů. Prostřední pasáž filmu je velice utahaná a režisér se snaží trochu vysvětlit prostředí. To ale vzápětí nahrazuje rychle gradujícím finálem. Sečteno podtrženo 5*.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Pixaři to zvládli na jedničku a dokonce se i polepšili od slabší dvojky. Ke konci jsem měl na krajíčku a div jsem se nerozbrečel jako za malička. Super naanimovaná kamera a hudba to je klasika že. Krásně propojené žánry od komedie po horor a akcemi nabité scény. Ken je vůl.

Casino (1995)

Sharon Stone podala sakra dobrej výkon. Úžasná hudby. Skvělé obsazení a vše podáno od Scorseseho. To je něco pro mě.

Počátek (2010)

Super podívaná. Nolan hází diváky do dejě hned v prvních vteřinách filmu a dívák se jen kouká na skoro dvě a půl hodiny filmu s otevřenou pusou a nakonci si říká: "To je jako konec, jo?" ... Konec ala Nolan

Jak vycvičit draka (2010)

Nenudí, vtipné hlášky, vtipné situace a dobrá kamera. 95%