• Rodinný
  • Pohádka

Muž, který sázel stromy (1987)

Nádherně nakreslené, líbilo se mi, jak do sebe obrázky zapadá. Jelikož je to skoro doslovně zfilmovaná knížka, nejsou zde zas tkaové rozdíli. Ale přece jenom, když člověk čte tu knížku tak je to jiný pocit než u filmového plátna

Statečné srdce (1995)

Historický film jak má být. Mel Gibson se zhostil výborně jak role Wlliema tka i role režiséra na výbornou. Samotný příběh nenechá jedno oko suché a vše umocňuje grandiozní hudba.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Zbytečně vynucený příběh a však sem tam nějáký vtípek byl povedený. První díl je stejně nejlepší :-)

Holka jako já - příběh Gwen Araujo (2006) (TV film)

Tak tento film mě překvapil. Né často filmovaná tématika- můž cítící se jako žena a postupem věku se do ženy vstyluzeje. Ale spůolečnost tento fakt nedokáže příjímou a Gwen někdo zabije- Příběh se odvíjí retrospektivně, se vstupy ze soudní síně, kde se smrt Gwen vyšetřuje, což film dělá napínavější a zajímavější. Velice na mě příběh zapůsobil.

Královna ročníku (2007)

Film pro mladé, kterých je na filmovém poli miliony. Nic překvapivého, nic zajivého...

Šumný Prostějov (2000) (TV film)

Kam pak já se vypravím? Prostějov je krásné město a Davidu Vávrovi se podařilo jej představit tak jak se má :-) a stylově k Hané- na malotraktoře

Převtělená (2007)

Příběh o převtělení duše matky do těla dcery. Zajímavě se odvíjející příběh. Žádné extrémní nečekané změny v línii příběhu.

13. komnata - 13. komnata Jiřího Krampola (2008) (epizoda)

Tato komnata mě moc nenadchla, nepřišlo mi, že by měl pan krampol nějákou 13. komnatu. Přišlo mě, že má problémy jako každý z nás...

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Škoda, že tato soutěž není ještě dnes aktuální. Obdivuju jak dokázali vytvořit suprový kulisy a neopakovatelné disciplíny

Jen trošku štěstí (2006)

Americká romantická komedie- patří mezi klasické filmy svého druhu. Jen bych podotkla: jak má Lindsay Lohan ve filmu půjčené šaty od Sarah Jessicy Parker, že se mi teda nezdáli zas tak noblesní a krásný :-) Za nápad--- **