funkyshit

Twitter: PavelJaros

2 body

<< předchozí 1 2
    • 11.11.2019  22:54

Pro mě říjemné překvapení vzhledem k tomu, že jsem od filmu nic moc nečekal. Silné téma - hledání vlastní identity v dospívání. Fajn obsazení, uvěřitelné charaktery. Mimochodem výborný soundtrack navozující tu správnou atmosféru.

• 16.9.2019  20:26

World is a vampire! Chce to odvahu natočit film, který zachycuje ty nejhorší aspekty lidské existence v takto kondenzované a naturalisticky syrové formě. Přemýšlím, komu je film vlastně určen, protože jen málokterý divák si dokáže připustit smutnou pravdu, že každý z nás má v sobě i temnou stránku a je jen na něm, jak úspěšně ji dokáže v kritických momentech potlačit. To už ale asi příliš filozofuji, takže raději napíšu něco o filmu samotném. I cesta může být cíl, ale cestu peklem, kterou si musí projít hlavní hrdina, asi osmiletý kluk, bych si opravdu nevybral. Chvílemi jsem si říkal, co ještě může přijít horšího a... ono to opravdu přišlo. Pokud máte odpor k násilí na dětech, ženách, zvířatech (popřípadě na všem ostatním živém), pokud se vám dělá nevolno z pedofilního zneužívání, zoofilního sexu nebo obnažených prsou Jitky Čvančarové (tzv. čvančary, viz slovník 2.0), pak raději zůstaňte doma. Nepíšu to proto, že bych byl filmem pohoršen, dokonce si dovedu představit, že realita byla za války ještě o poznání drsnější, ale chci jen varovat osoby si slabším žaludkem. U tohohle filmu si zkrátka nebudete říkat, že ta krev je jen kečup jako v tarantinovkách. Všem ostatním film vřele doporučuji, čeká vás zážitek, který ve vás přetrvá ještě dlouho po odchodu z kina. Ve všech kritikách vyzdvihovaná kamera Vladimíra Smutného je opravdu vizuální pošušňáníčko (myslím, že téměř stejně vymazlená jako v loňském Cuarónově filmu Roma). Hudební doprovod žádný, ale to v tomto případě není vůbec na škodu, naopak to ještě více umocňuje syrovost filmového prožitku. Takže klobouk dolů, pane Marhoule, tohle je precizní kousek filmařiny na světové úrovni.

• 28.9.2014  23:17
    Equalizer (2014)

Ale jo, jako pohádka pro dospělé to vcelku obstojí. Ke konci trochu ztrácí dech a ten srdceryvný happyend je tam nejspíš hlavně proto, aby se amíkům lépe usínalo. Já jsem se nad ním spíš jen pousmál. Gran Torino je jen jedno...

• 20.8.2014  23:24
    Lucy (2014)

Nebylo to vyloženě špatný, ale hlavní myšlenka nebyla bohužel natolik nosná, aby postačila na celovečerní film. Respektive scénář od Luca Bessona z ní nedokázal vytěžit dost. Snad kdyby to býval vzal do ruky takový Neill Blomkamp (District 9 a Elysium) mohlo to dopadnout výrazně jinak a lépe.

• 17.8.2014  18:49

Skvělé, Krobot je nejen geniální herec, ale dost možná ještě lepší filmový režisér!

• 29.7.2014  23:45

Jedním slovem geniální!

• 24.7.2014  14:34

Velmi pěkná podívaná se spoustou řemeslně kvalitně odvedených efektů (takových, které ani nepostřehnete, jak působí přirozeně). Zvlášť se mi líbilo postapokaliptické Los Angeles, jak vystřižené ze hry Crysis. Zchátralé opuštěné budovy s rozbitými okny a všude se prodírají zeleň, to bere dech. Příběh hodnotím jako poměrně schématický a lehce předvídatelný, proto dávám "jen" 4 hvězdy. Zrození Planety opic si u mě zasloužilo plný počet.

• 28.5.2014  00:38
    Rio 2 (2014)

Překvapivě slušný animák a navíc muzikál obohacený o jihoamerické melodie. Místy vizuálně velmi přitažlivé. Dějově je to taková papouščí variace na Avatara, když to trochu přeženu. Podobnost opravdu není jen v modré barvě hlavních hrdinů ;-) Myslím si, že se tvůrcům podařilo z daného tématu vytěžit maximum.

• 1.5.2014  10:17
    Elysium (2013)

Pro filmy Neilla Blomkampa mám prostě slabost, i když uznávám, že District 9 byl ještě o dost lepší. Syrovost a dokumentaristický styl vyprávění mi zkrátka učaroval. Jeho síla spočívá v tom, že dokáže diváka neuvěřitelným způsobem vtáhnout do děje. Sharlto Copley jako agent Kruger je výborně ztvárněny záporák. Na jeho barbecue s katanou v ruce nebo proces "regenerace" jeho zdevastované hlavy hned tak nezapomenu.

• 26.4.2014  21:33
    Kouř (1991)

Neštěstí nejlepšího Vorlova filmu spočívá v tom, že přišel do kin v porevoluční době, kdy diváci většinou nechtěli koukat na nic, co nebylo americké. Bez ohledu na to, že to byl většinou shit :(

• 21.4.2014  00:26

Zcela výjimečně se nebudu vyjadřovat k filmu, ale pouze k jeho tématu. Raději to tedy ani nečtěte ;) /// Internet je úžasné místo. Je dokonce natolik úžasné, že se zde pár „obyčejných“ kluků může snadno proměnit v „organizované zločince“. Lhostejno, že ve skutečnosti nejsou vůbec organizovaní, nepatří jim téměř žádný majetek a pravděpodobně ani nikomu neublížili takovým způsobem, aby to bylo možné označit za zločin. Jediné, čeho se dopustili, je, že díky svému osvícenému myšlení začali pohlížet na problematiku duševního vlastnictví novým svěžím způsobem. Bohužel však právě takovým způsobem, který se vůbec nehodí do krámu vlastníkům hollywoodských filmových a nahrávacích studií (a bůhví komu ještě, kdo má v tomhle byznysu peníze). Ti jsou naopak organizovaní, mají obrovský majetek a moc a také peníze na ty nejlepší a nejdražší právníky (je v tom nějaký rozdíl?), jejichž prostřednictvím hlasitě křičí: „Zavřít, zničit, upálit na hranici!“ Byla by obrovská chyba jim naslouchat a poslechnout je. Nedělejme to, prosím. /// Tato myšlenka mi přijde obzvlášť výstižně formulovaná – cituji z českého překladu: „Průmysl autorských práv právě internetu kope hrob. Neberou v úvahu výhody, které volný internet přináší. Problém je, že společnosti vedou starší lidé. Vědí, jak se peníze vydělávaly dřív a nechtějí na tom nic měnit. Jsou jako Amišové. Nechtěli elektřinu, protože věděli, jak žít bez ní.“

• 7.2.2014  20:39
    Sviňák (2013)

Povedená filmová adaptace románu od mého oblíbeného autora. Není to sice zrovna Boylův Trainspotting, který považuji za stejně tak geniální, jako nadčasový. Ale i tak film hodnotím velmi kladně a doporučuji jej ke shlédnutí všem těm, kterým nevadí syrový styl vyprávění a obhroublé postavy tolik typické pro příběhy od Irwina Welshe. Totéž platí konec konců i o knižní předloze. Plusové body navíc uděluji za výborný výkon představitele hlavního hrdiny. Same rules applied...

• 19.11.2013  19:45

Ruský film o prvním letu do vesmíru pojatý takovým tím epickým hollywoodským stylem. Proč ne? Funguje to poměrně dobře.

• 30.3.2013  23:29

Bohdan Sláma nás "oblažil" dalším filmem ze života prostého lidu. Syrovost je to nejvhodnější slovo, které asi nejvýstižněji charakterizuje tento snímek, stejně tak jako všechny ostatní od tohoto režiséra. Pro mě to ale není příliš duševně povznášející podívaná. Naopak mě stahuje kamsi do depresivních hlubin a zákoutí autorovi duše, což není nic, o co bych stál. Tři hvězdy za autenticitu.

• 19.12.2012  22:33

Emily Blunt je prostě sympaťačka a tohle je dobrá komorní konverzačka, která by stejně dobře fungovala i jako divadelní hra.

• 12.12.2012  00:02
    Atlas mraků (2012)

Mám rád filmy, které mě nutí zapojit mozek... a naposledy to byl tuším Donnie Darko.

• 25.9.2011  17:10
    Alois Nebel (2011)

Nabízí se paralela se snímkem Ostře sledované vlaky. Oba filmy jsou z drážního prostředí. Neckář v prvním z nich ztvárnil hlavní roli, ke druhému nazpíval titulní skladbu. První dostal Oscara a druhý do boje o něj ještě zasáhne. Hezky to do sebe zapadá, co? Tak budu držet palce, aby ten Oscar vyšel!

• 15.3.2011  08:45

Romantická složka filmu funguje výrazně lépe, než ta rádoby sci-fi. To ovšem nemění nic na tom, že scénář je celkově o ničem. Chvílemi jsem nevěřím vlastním očím a uším, a to bohužel nemíním jako pochvalu. Nejvíce mě pobavila ta část, kdy jeden ze správců učí Damona procházet "kouzelnými dveřmi": "Musíš mít na hlavě klobouk a točit klikou doprava. Hlavně to nezkoušej doleva, to můžeme jenom my." WTF? Logiku v tomhle filmu vážně nehledejte. Vypadá to, že Inception nastartovalo vlnu jakéhosi pseudo-sci-fi (nevím, jak to přesně pojmenovat) a Správci osudu se snaží jít v jeho šlépějích. Další v řadě Source code a Looper... - oba dva se s tímto novým "sub-žánrem" naštěstí popasovali lépe.

• 3.1.2011  09:09

Na rozdíl od původního Trona, tohle je svižná sci-fi akce ve stylovém výtvarném provedení a výborným soundtrackem od Daft Punk.

• 3.11.2010  09:50

Tento film se líbí uživateli funkyshit :)

• 27.4.2010  07:16

Skvělé, podobný film jsem si už dlouho přál vidět...

• 9.12.2009  08:00

Jako horor u mě tento film rozhodně neobstál, protože staví pouze na prvoplánových "lekacích" scénách. Většina nechutných záběrů (např. mrtvá babizna, která na hrdinku vyblije litr zeleného slizu) mě spíše rozesmála, než znechutila, či snad dokonce vystrašila. Postavy se chovají naprosto nelogicky (chtěl bych vidět chlapa, který by od ženské neutekl po tom, co se kolem ní začnou dít takovéhle šílenosti), scénář je hrozná zpatlanina a vůbec. Takže vidět snad jen kvůli vizuálním efektům. Já dávám rozhodně přednost Zombielandu, který si na horor nehraje a snaží se diváky raději pobavit.

• 7.12.2009  10:40
    2012 (2009)

2012 je spíš než uvěřitelná fikce akční úlet se spoustou našlapaných trikových scén. To mu ale neubírá nic na jeho kouzlu. 2012 rozhodně nenudí, ale asi si budete dost často ťukat na čelo. Hlavně na konci (!SPOILER!), když zjistíte, že hrdinové filmu v podstatě nemuseli podstupovat ten šílený boj o přežití, kdyby si včas koupili letenky do Afriky :-)

• 15.9.2009  18:38
    District 9 (2009)

Tenhle film je prostě totální masakr! Sci-fi o mimozemšťanech, vyprávěné dokumentární formou, které působí tak reálně až z toho mrazí v zádech.

• 10.9.2009  14:44

Quentin Tarantino dokazuje, že je opět ve výborné tvůrčí formě. Zase předvedl něco, co tu ještě nebylo. Promyšlený scénář, zábavné dialogy, výborné obsazení (zejména zde již mnohokrát vyzvdvihovaný Christoph Waltz alias Lovec židů) a pečlivé sestavený soundtrack. To jsou hlavní přednosti tohoto filmu.

• 12.8.2009  08:39
    Bruno (2009)

Pro fanoušky Borata je Brüno samozřejmě povinnost. Podle mě je to film minimálně stejně dobrý, pouze buranské fórky a narážky na židy nahradily vtipy o (gay)sexu a showbiznisu. Za nejvtipnější ale považuji reakce nic netušících američanů, kterým Sacha Baron Cohen nastavuje zrcadlo. Na druhou stranu to rozhodně není film pro každého, většina lidí ho bude považovat za nechutný, minimálně trapný. To je ovšem jejich problém, já jsem se u Brüna bavil královsky...

• 24.10.2008  12:58
    V Bruggách (2008)

Už poměrně dlouho jsem neviděl film, který by mě zaujal tolik jako tento. Film V Bruggách od režiséra Martina McDonagha v sobě kombinuje ponurou atmosféru s černým humorem natolik mistrně, že bych se nebál ho zařadit vedle klasiky žánru jako je Brutální Nikita nebo Collateral. Colin Farrell (alias Ray) báječně hraje jednoho ze dvou nájemných zabijáků. Jeho starší parťák (Brendan Gleeson) také odvádí slušný výkon, takže mě jejich příběh pohltil hned od první chvilky. Bavilo mě poslouchat jejich dlouhé hovory o ničem, které mi svou zdánlivou bezvýznamností pro změnu připomněly Pulp Fiction. A to je pro mě ten nejtěžší kalibr v tomto žánru. V Bruggách je ovšem trošku jiný případ. Chybí mu ten komiksový nádech a krev, která ve filmu teče, rozhodně není kečupová. S dvojicí hlavních hrdinů jsem se také daleko více ztotožnil, takže jsem jim držel palce pokaždé, když šlo do tuhého. Na druhou stranu film vyznává podobný druh humoru, který mi opravdu sednul. Vedle dvou hlavních postav ve filmu „hraje“ ještě jedna a to neméně důležitou roli. Jsou jí právě Bruggy - belgické město, které je se svou středověkou architekturou podobně fotogenické jako například Praha.

• 15.7.2008  08:29
    Kopačky (2008)

Romantická komedie tak trochu jinak.

• 26.5.2008  15:31
    U mě dobrý (2008)

Po dlouhé době jsem se opět slušně pobavil u českého filmu. Má to vtip, má to spád - zejména druhá polovina komedie je doslova našlapaná výbornými fórky směřujícími k závěrečné pointě. Z herců musím vyzdvihnout především tradičně výborného Polívku, ale také Vladimíra Javorského, který v roli alkáčského ztroskotance nemá chybu. Jsem rád, že se Hřebejk opět vrátil ke spolupráci s Petrem Šabachem, která mu podle mě svědčí daleko více, než experimenty typu Medvídek.

• 20.2.2008  15:11

V Burtonových předešlých filmech se stále více a více dostávala ke slovu hudba. Mrtvá nevěsta by se s přimhouřeným okem dala zařadit do škatulky muzikál. Ve Sweeney Toddovi šel Burton dokonce tak daleko, že mluvené slovo téměř neuslyšíte a písně jednoznačně dominují. Hudba Stephena Sondheima je zárukou kvality, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní uši. Poslouchám soundtrack z filmu, který obsahuje spoustu chytlavých melodií, již dva dny v kuse a nemohu se od něj odtrhnout. Více zde: http://jaros.ezin.cz/item/sweeney-todd-dabelsky-muzikal

<< předchozí 1 2