Star Trek - Džihád (1974) (epizoda)

"Všichni tu zahyneme!" "Ano, to je statisticky možné." Takový galaktický Armageddon, výběr všech ras má zabránit zničení galaxie. Když už je námět plonkový, tak aspoň potěší nové rasy.

Cliffhanger (1993)

Špičková atmosféra a akce. Strašně nesmyslný děj a chování postav.

Žít a nechat zemřít (1973)

Asi zatím nejlepší bondovka, i když samotný příběh je zde zcela nepodstatný. Je tu však skvělá atmosféra, styl, nadsázka i špetka napětí ve vynikajícím tempu. Konspirační černošská komunita, vražedné pohřební průvody, nejhezčí Bondgirl, voodoo, Harlem, New Orleans, Karibik, prohánění na silnici v doubledeckeru, na letišti v letadle, na člunech po Bayou, žraloci s krokodýli... I ten Bond se tentokrát nechová úplně dementně. No ale jsou tu i věci, které film kazí. Trochu podivný buranský šerif, u kterého nevíte jestli má být vtipný nebo to byla nějaká kritika rasismu. Padouši opět vymýšlej komplikovaná zabití, aby potom odešli a čekali, až se Bond osvobodí a sejme je. Ale to je holt Bond kolorit jako Bondovo sukničkářství nebo technické hračky.

Star Trek - Všechny naše včerejšky (1969) (epizoda)

Ve většině dílech je naprosto umělá romance s členem posádky většinou končící nešťastně. Tady mě však osud osud dívky v kožíšku opravdu dojal.

Star Trek - Cesta do ráje (1969) (epizoda)

Hipíci na lodi Enterprise překvapivě najdou společnou řeč i se Spockem, který si s nim dokonce zahraje. I zápletka je WTF, takže je tu podobenství se stvořením světa, neustálý zpěv, posádka uspaná ultrazvukem, tráva pokrytá kyselinou,...jeden z guilty pleasure dílů.

Star Trek - Světla Zetaru (1969) (epizoda)

Další natahovaný díl který měl mít tak 20 minut. Zamilovaný Scotty je spíš otravný. Pěkný kamerový zoom do oka.

Star Trek - Prokletí Gideonu (1968) (epizoda)

Nápad výborný, ale poněkud rutinně zpracovaný. V každém díle teď prostě Kirka balí mimozemšťanka.

Star Trek - Koho chtějí bohové zničit (1969) (epizoda)

Takové Arkham Asylum ve Star Treku se spoustou hlášek podpořených českým dabingem. "Chováš se nanejvýš nepřístojně, drahá." "Nene, nesmíte mi stát v cestě. Je můj muž a musím ho zabít" "Zdá se, že přišla na velmi spolehlivý a prostý způsob, jak si zajistit mužskou věrnost..." "Chtěl byste snad při obřadu sehrát větší roli? Mohl byste třeba sehrát roli lidské oběti..." Smutný je, že léčení šílenství je tady prakticky stejný jako v 20.století, léčba oblbovadly po kterých je vyléčený jak po lobotomii, bez nějaké kritické reflexe.

Star Trek - Síť Tholianů (1968) (epizoda)

V tomto díle je krásně vidět, že vývoj postav v ST záleží jenom na potřebě zápletky.