Černý jestřáb sestřelen (2001)

Velice realistický film ve všech ohledech a jeden z nejlépe natočenych filmů, co jsem kdy viděl. Tak dynamické akční scény jako jsou v tomto filmu jsou k vidění jen málo kde. Navíc ziská divák hrubé povědomí o tom, jak pracuje armáda od naplánováni až po finální provedení bojového úkolu, včetně realtime předávání rozkazů od velitele operace. Téměř vše ve filmu je přesně udělané, zbraněmi počinaje a technikou konče. Zřejmě zásluha kvalitních vojenských poradců. Vypíchl bych herecký výkon Erica Bany a výbornou kameru.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Film, který při každém sledování dokáže pobavit. Primitivní Bohuš prostě dokáže rozesmát, takové lidi nevídáte často (naštěstí).

Zaklínač (2001)

Film je podlé mého sestříhán a poskládán ze seriálu Zaklínač a tudíž mi nějak uniká samotný smysl tohoto filmu. Seriál Zaklínač je vynikající a jeden z mých nejoblíbenějších, ale film Zaklínač už tak dobrý není. Občas je na něm vidět že tvůrci chtěli do jednoho filmu splácat příliš mnoho událostí, než by bylo záhodno. K dobru však budiž přičteno i to, že jsou zde k vidění i některé scény, které v seriálu neuvidíme. Ne tak dobrý jako seriál, přesto však můj oblíbený film.

Zaklínač (2002) (seriál)

Seriál jsem začal od prvního dílu sledovat zrovna když jsem začínal číst první díl ságy o zaklínači. Hned s prvním dílem jsem byl uchvácen. Jak knihou, tak seriálem. Na seriálu vidím nedostatky, občasnou béčkovistost, nicméně přese všechno si mě seriál získal a je to má srdeční záležitost. Velký podíl na tom má skvělá, netradiční osobitá hudba, která tento seriál skvěle podbarvuje. Zvláštní a vzrušující atmosféra a příběh podle Sapkowského je podpopřen vynikajícím výkonem Michaila Žebrovského. Nikdy nezapomenu jak jsem sháněl soundtrack po všech čertech a poté i samotný seriál alespoň na VHS.

Údolí stínů (2002)

Tenhle film je dost přitažen za vlasy z hlediska vojenské akurátnosti, ale nebyl zas až tak špatný, jak by se jevil. Jsou v něm obsažena klišé, ale i přesto se na něj rád podívám znova.

Olověná vesta (1987)

Podle mě nejlepší film o válce z Vietnamu. Surový a drsný snímek vykresluje situace v tehdejším Vietnamu naprosto realisticky.

Who Dares Wins (1982)

Film o slavné SAS drží příběh na úrovni SCIFI, pro znalce problematiky se jedná takřka o komedii ve smyslu špatného vtipu. Film nelze brát vážně, o SAS nedává naprosto žádné pravdivé informace, až na pár kousků výbavy a uniforem (o tom však v tomto filmu zajisté nejde). Většina scén co měla divákovi vyrazit dech zde byla k smíchu, nicméně našlo se pár světlých vyjímek (a díky tomu uděluji jednu hvězičku). Filmu nepomohl ani vcelku obstojný výkon Lewise Collinse.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Skvělý seriál od tvůrců Zachraňte vojína Ryana. Je vidět, že na vojínovi Ryanovi získávali tvůrci zkušenosti a v seriálu Bratrstvo neohrožených je již plně zúročili. Excelentní bojové scény, realisticky ztvárněné postavy a jejich protloukání skrz válečné peklo. Historicky naprosto bezchybně použité zbraně, uniformy a technika. Seriál má alespoň pro mě jedinečnou atmosféru, která se nepřejí ani po opakovaném sledování. Smekám před nápadem zapojení válečných hrdinů, podle jejichž vyprávění byly díly natočeny, dobré je jejich krátké povídání na začátku každého dílu. Prostě a jednoduše - profesionální práce, které se vyrovná málo co.