• Pohádka

Nestyda (2008)

Nestyda je zcela zbytečný film. Dotahuje sérii Hřebejkových "komediálních" filmů s klesající tendencí Pupendo - Horem pádem - Medvídek - Nestyda. Nechápu, jak na takhle slabý scénář získal tolik zvučných (nebo spíše dříve zvučných) hereckých jmen. Jedná se spíše o sérii krátkých sekvencí, o jejichž smyslu se dá úspěšně pochybovat. Co má divák vlastně dělat? Vcítit se? A do koho? Poučit se? Těžko. Pobavit? Už vůbec ne. Ještě že to není zas tak dlouhé. Hvězda za Macháčka a druhá za ty ostatní.

Predátoři (2010)

Tváří se to jako akční thriller, autoři chtějí, aby se divák občas bál, ale bohužel se to neděje. Postavy jsou unylé a divákovi lhostejné. Těžko vybrat nezajímavější herce, snad jen béčkový Danny Trejo zaujme, ale toho si zase dlouho neužijeme. Alice Braga trochu připomíná Michelle Rodriguez, ale to je všechno (první hvězdička). Hlavní postava je nesympatická až hrůza, jeho vševědoucí pohledy do kamery a vhled do situace je k nevydržení. Predátoři vypadají jako zamlada (rozuměj v roce 1987) a zajímavá je postava doktora, za což dávám druhou hvězdičku, ale za víc to nestojí. Byla to spíš sranda, s kámošem bychom z toho udělali luxusní parodii, protože si o to pro ty vážný xichty vyloženě říká.

Aeon Flux (2005)

Tak původně jsem myslel, že jde o klon k Ultraviolet, ale koukám, že tohle vzniklo o rok dříve! Film se veze na vlně módních postapokalyptických filmů, ale je vidět třeba i inspirace v Matrixu (Trinity). Děj zrovna není výtryskem originality, přesto se na to hezky kouká - IMHO kvalitní počítačová grafika, triky a kostýmy. Hodnocení je tady trošku nespravedlivé, je to dobrých 70 %, proto komu se filmy na téma one-hot-woman-kills-all líbí, ať si hodnocení ještě navýší :)

Cesta do lesa (2012)

Nelze nesrovnávat s Cestou z města a v tomto srovnání hrdinové o generaci mladší ztrácejí. Vadilo mi přehrávání pubertální zrzky, rozháraný scénář i houbičková agitka. Komu se líbil předchozí film (jako mně), asi nebude výrazně zklamán a třeba si návrat do lesa se sklepáckými herci užije. Ti ostatní raději pozor. Hodnocení: 50%

Cesta z města (2000)

Není to film pro každého. Není to ani na kdykoliv. Ale když trefíte tu správnou melancholickou náladu, je to nádhera. Navíc perfektně obsazená a zahraná. Některé hlášky dokonce zlidověly. Obrazy se střídají dostatečně rychle, aby se nepřejedly a zároveň dostatečně pomalu, aby si člověk stačil vychutnat. Charaktery mohou působit klišovitě, ale myslím, že se tam leckdo aspoň trochu najde a pozná. Ale není to film pro každého...