• Pohádka

Vodník a Karolínka (2010) (TV film)

Souhlasím s "Izzetman", překvapivě dobrá nová pohádka, dobře zahráno, pěkné prostředí i triky, které neurazí ani při nižším rozpočtu a stopáži. Začínám být alergický na všechny ty chytrolíny, kteří se navážejí do každé nové pohádky. Trefovat se je snadné, ale něco vytvořit ne. Nechme posoudit děti, zda je pohádka dobrá, já bych jim tuhle klidně pustil.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Strefovat se do českých pohádek je asi móda. Není to nic moc, ale tak špatné hodnocení si to nezaslouží. Preiss super, Bohdalka slabší, nevypadá bohužel už dobře.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Těžko napsat něco objevného, tento pořad prostě není pro každého, ale minimálně z hlediska filmařského řemesla je to špička. Ostatní je již individuální - zda vás baví tanec, živá hudba, stále stejní moderátoři, pěkné šaty, pěkní lidé a opakovaný formát pořadu. Mě to třeba baví a i když nemusím vidět každý díl, je to jeden z mála TV pořadů, který je zcela pozitivní. I když soutěž, účastníci nejsou ponižováni, tvrdě na sobě pracují a dělají něco ne pro peníze, ale jen tak pro radost, kterou dokážou předat skrze obrazovku i divákům. Díky.

Jedna mezi oči (2012)

Bez Stalloneho by o to člověk asi ani nezavadil, ale Sly ten průměr trochu zvyšuje. Bohužel CSFD to neumožňuje dobře vyjádřit, takže 7/10. Scénář je dost plochý. Záporný svalovec je dobrým oponentem, při jeho cvičení se sekyrou z něj jde respekt. Snímek se obešel bez klasického béčkového sexu před hlavní bitkou, ale neobešel se bez zbytečně drsných záběrů (pitevna) a jizví ho i pár nesmyslů ("mrtvý" chlapík na začátku). Ale akce a Slyho hlášky za tu hodinku a půl "u videa" stojí.

Old Shatterhand (1964)

Film Old Shatterhand se od ostatních mayovek IMHO liší svým průběhem, kdy celou dobu hlavní hrdinové prohrávají. Když už se zdá, že budou zkorumpovaní vojáci usvědčeni, něco se pokazí. Asi by neškodilo ještě trochu stříhat, příběh se místy trochu vleče. Každopádně ani závěrečná bitva nevrcholí zrovna happyendem. Dobré komentáře: MickeyStuma, Conancon

Kašpárek (1980)

Belmondo a Benátky. Nic víc za řeč nestojí.

Není úniku (1993)

Van Dammovský rodinný western v současnosti. Dá se.

Imaginaerum (2012)

Klasická severská depka obalená vizuální marmeládou a politá luxusní nightwishí čokoládou. Té však bylo méně, než bychom si přáli a čekali. Mile mě překvapuje nadšení ostatních komentářů, jako neznalec NW bych dal **, milovník vizuální podívané a psychologických filmů *** a čtvrtá hvězda je za NW.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Příběhy Čtyřlístku čtu skoro třicet let, jsem zvyklý na jejich čistě 2D statickou podobu, takže jsem si na rozjívené animace musel chvíli zvykat, figurky mi ani nepřišly podobné originálu. Po deseti minutách filmu jsem se s tím však smířil a sledoval děj, který není vůbec špatný. Je dobře, že se toho ujmuli Lamkovi, v novodobé historii Čtyřlístku patří k lepším scénáristům (Ljuba Štíplová byla nejlepší, ale už mezi námi bohužel není). Postavy dodržují archetypy Čtyřlístku, komiksové vyjádření pohybu funguje, je takové české. Vše je v pořádku až do prvního product placementu, který je nenápadný jak slon v muzeu výšivek. Možná by to šlo přejít, kdyby nepřišla reklama druhá a třetí a čtvrtá a pak zase ta první.. Myslím, že první filmový 4L se povedl, ale za ten útok reklamou na děti jde 1a1/2 hvězdy dolů.

Argo (2012)

Příběh je pěkně uveden stručnou historií Íránu a pokračuje střihem do 70. let na americkou ambasádu v Teheránu. I když jsem předem neznal děj, byl bohužel velmi čitelný a předvídatelný. Jinak se jedná o profesionální filmařinu bez viditelných nedostatků a věrohodnými kulisemi sedmdesátek (telefony, auta, oblečení), i když bylo natočeno 2012. Naopak, film je opepřen černým i sarkastickým humorem, samozřejmě hlavně v dějové linii v USA, v Teheránu to taková sranda není, revoluční gardy řádí a mstí se. Film přirozeně na konci graduje, přiková diváka k sedadlu, který nervózně žmoulá kapesník, a připomíná scény z Posledního skotského krále nebo Čtvrté mocnosti. Dobře se na to kouká, ale přece jen si myslím, že by se dalo deset minut vystříhat, dodat tím na tempu a hlavně to závěrečné plácání se po ramenou trochu ubrat. 70 %