• Pohádka

Borsalino (1970)

Belmondo a Delon vedle sebe, to se jen tak nevidí.

Na hraně zítřka (2014)

"Source Code" v lepším kabátku a s lepšími herci. Film odsejpá, nenudí a zkazí to jen úplný konec.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Cirkusové prostředí moc nemusím, ale po mnoha letech jsem teď viděl. Řekl bych, že k tomuto seriálu musí člověk trochu zestárnout. Basse jsem nečetl, ale vypadá to jako skvělá adaptace, lidské uvěřitelné příběhy. V tom je film nejsilnější, spolu s výbornou německou výpravou a skvělými herci (tedy spíš těmi českými, třeba Berwitz je nesympatický a Helenka nehezká). No a titulní píseň - je parádní a pozná snad každý. Karel Svoboda je pro mě takový český Morricone.

Jackie Brown (1997)

"rass" to napsal dobře. Je třeba dávat pozor, přesto se lze kochat hudbou a skvělými herci, je jim to napsáno snad na tělo. Výborný je i český dabing s Valerií Zavadskou v hlavní roli.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Zajímala by mě Havlova předloha, protože je možné, že Sklep (takový malý český Python) z toho udělal parodii parodie. Vávra a Hanák nejlepší, zbytek průměr, ale zpívané party a východňársky mluvící Slovák (přestože je Zvolen na středním Slovensku) byly na ránu. Jediné, co je z dílka jasné, je vojna jako socialistická a vojenská pakárna.

168 hodin (2006) (pořad)

Užitečný, trefný pořad, který se nebojí v případě potřeby pojmenovat viníka, třebaže může být mocný. Chybí mi jen dotažení do konce v podobě trestných oznámení. Ale to asi z publicistiky nedělá nikdo.

Láska z nebes (2008)

Trochu naivní, ale krásné. Anushka opět září.