Arn (2007)

Muselo to stát spoustu peněz (no nejdražší Švédský film). Vizuál, kostýmy, výprava, kulisy… to vše funguje na 100%. Selhává scénář, dramaturgie a casting. Celkově je to dlouhá nuda, hlavní hrdinové jsou vláčeni osudem a mě bylo celkem jedno, jak dopadnou. I proto že charisma hlavních postav je na bodě nula. Celkově jsou postavy zcela černobílé. Co je však zásadní – chybí zde jakékoliv silnější scény hodné zapamatování. U historických filmů to často bývá nějaká epická bitva. Arn na konci místo epické bitvy nabídne šarvátku v soutěsce, která je tak na úrovní kvalitnější české televizní pohádky.

Symptom Pandorum (2009)

Na jedné straně skvělá atmosféra, na druhé straně (a hlavně v druhé půli) dost béčkový akčňák.

Bernie (2011)

Zvláštní film, o zvláštním případu, zvláštním chlapíkovi ve zvláštním městě v Texasu. Černí komedie ve stylu hraného dokumentu. Dobře se na to koukalo. Je to podle skutečných událostí takže plus hvězda.

Meine Brüder und Schwestern im Norden (2016)

Další z dokumentů o Severní Korei. Tento ničím novým nepřekvapí. Založený je hlavně na rozhovorech se Severokorejci. Všichni do jednoho mají bohužel vygumované mozky propagandou, nebo tak alespoň mluví na kameru, aby neskončili před popravčí četou. Smutná země. 3,5 *

Pod jedním nebem (2017) (seriál)

Výborná špionážní retro série. Po celu dobu jsem měl pocit, že je to nabyté obsahem, v každé scéně o něco důležitého jde, přitom je to komorní a srozumitelné (někdy až příliš, polopaticky). V posledním díle to paradoxně začalo ztrácet dech. Konec až moc otevřený a možná i překombinovaný. 4,5 *

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Od druhé půlky se tomu už moc nechce věřit a to je velká škoda…

Třináct dní (2000)

Absolutní politický thriller. Costner špičkový. Culp přesvědčil. Greenwoodovi jsem toho JFK tolik nebaštil. Faktograficky velmi obstojné – alespoň jak dokážu posoudit. Občasný patos a černobílé záběry mě odvedly od plného hodnocení 4,5*

Svět po Hitlerovi (2016) (TV film)

Období po válce je pro mě v některých ohledech děsivější, než válka samotná. A tenhle dokument tuto zvláštní dobu vykreslil až pozoruhodně přesně. Stopáž 1:30 je na období od 1945 až cca 1951 poměrně malá, ale přesto je celý dokument doslova „natřískaný“ informacemi. Dost prostoru dostává i Československo!

Jiří z Poděbrad (2009) (TV film)

Dokumentární obsah uspokojivý, vizuál strašný. Klidně by se to mohlo vysílat v rozhlase a vyšlo by to nastejno...