Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Velká slabota a vyhozené peníze koncesionářů. Kdybych to náhodou chytil někdy na ČT 2 mimo primetime byl bych shovívavější, ale ČT mělo tu "odvahu" tento film avizovat snad měsíc dopředu jako veledílo české kinematografie a kultury. To mě zaráží, že ty lidi nemaj soudnost, nebetyčnou natočí blbost ale povyku kolem způsobí mraky. Herecké výkony mdlé. Výprava, kostýmy a efekty tak na úrovni televizní pohádky. Scénář a dialogy o ničem. Lacinost z toho přímo srší. Tvůrci kdyby radši netvořili než tvořili tohle, udělají lépe.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Nečekaně milý zážitek, skoro až na 5*!! Romantická pre-apokaliptická roadroad movie. Spousta komických okamžíků, a spostu velice silných scén, kdy si lidstvo-lidé uvědomují, že za pár dnů je konec... brrr nechtěl bych to zažít.

Hlídač č. 47 (2008)

Tak nejde filmu upřít hustá atmosféra, místy tíživé napětí a celkem slušný roden. Jinak celkem nic moc. Siposová hodně slabá a Jiráčkův hrobník úplný děs!!! Ten chlápek hraje fakt otřesně

Hon na vrahy (2021) (seriál)

Slušný true crime seriál, soustředící se na pátrání po vrazích z pohledu policistů. Plus je, že se soustředí na méně známe kauzy, které jsou ale často děsivější, než ty nejznámější případy. Mohlo by víc zaměřit i na pachatele, jejich motivaci, rozhovor s nimi atd. Tak je tam málo autentických záběrů, je to dost soft. 3,5*

Hra (1997)

Fincher umí! Netradiční a velmi autentický prožitek z filmu. Originální námět. Snad nejlepší filmová gradace jakou jsem kdy viděl. Na závěr si Fincher s divákem absolutně pohraje. Vše podtrženo perfektními hereckými výkony. Místy drobné nelogičnosti v ději a detailech budiž protntokrat odpuštěny.

Hrady - pevnosti moci (2019) (TV film)

Formálně dobře zpracováno, hodně fajn záběrů. Obsahově je to čistě populární, klouže to po povrchu, často to objevuje Ameriku a ten kdo se o hrady jen trochu zajímá se nedozví nic nového. 3,5*

Hra na hraně (2013)

Vzhledem k nízkému hodnocení jsem čekal hovadinu a byl jsem překvapen. Tedy ne že by se jednalo o film v zásadě kvalitní, ale pokud očekáváte bodnutí nožem, udělá vám radost i facka... Dodíval jsem se z povinnosti a více ode mě ani tvůrci čekat nemohli. 2,5*

Hraniční hlídka (2006)

Pro mě silný zážitek a další důkaz, že moje slabost pro balkánský film je opodstatněná. Film postupně přechází z žánru lehké komedie, černé komedie a až po seriózní drama. Hlavní část filmu se odvíjí v pomalém, pohodovém tempu korespondujícím s jistým „klidem před bouří“, sedm let po Titově smrti, kdy je Jugoslávie oficiálně ještě soudržná, ovšem už se vnitřně hroutí a vše směřuje k nevyhnutelnému konfliktu. Zmar této doby symbolizuje strach z vnějšího nepřítele, Albánie, a zavírání očí před vnitřními hrozbami. Závěr filmu graduje v dramatické tragédii, která jakoby předznamenává tragédii mnohem větších rozměrů, která postihne Jugoslávii již za čtyři roky. 4,5*

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nejlepší fantasy seriál a jeden z nejlepších seriálů vůbec. Laťka nastavena nejvýš a jsem zvěd, kdo ji někdy dorovná, případně přeskočí… Seriál se s hrdiny nemazal a i ty nejoblíbenější dokázal kdykoliv zlikvidovat (ale uměl je celkem fikaně nahradit, někdy i oživit : ) ). Byly silnější a slabší série, silnější a slabší epizody. Drobnou skvrnou na tomto eposu byla trochu nepovedená poslední série…

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Namísto grandiózního vyvrcholení nejlepšího fantasy seriálu všech dob zůstává nahořklá pachuť a mírné zklamání. Jako by všem (a hlavně scénáristům) došel po 8 letech dech a chuť. SPOILER:1. 2. První dvě epizody jsou nudné a plné bezduchých dialogů. 3. Boj s nemrtvými napínavý, ale dost potmě. 4. Čtvrtý díl v duchu přesunu na jih, a jen jakousi přípravou na poslední dva díly. 5. Likvidace Králova přístaviště apokalyptických rozměrů. Jen díky tomu že se jedná o fantasy a vymyšlený svět mě z toho nejímala hrůza (nešlo se tak ztotožnit). Změna hlavní hrdinky nelogická. Na změnu jejího chování o 180 stupňů se sice snaží (dost strojeně) poukazovat předchozí díly osmé série, ale je to málo, mělo se začít už v předešlých sériích (to že nechala upálit dva velmože, kteří nepoklekli, je dost málo). 6. Nějak uplichtit konec s těmi málo hrdiny co zbyli. Nostalgická nota, která mi někdy připadala, že už se nejedná o seriál, ale spíše nějaký bonusový díl. Volba krále trapná.