Infiltrátor (2016)

Podobné téma i retro-styl jako narcos. Oproti výpravné sérii působí jako jednohubka. Spatřit světlo světa v době, kdy narcos ještě nebyly, určitě by upoutalo větší pozornost. Tento film není vůbec špatné, jen ve srovnání s narcos bledne a brzo zapadne v zapomnění. Koukám že komentář spíše o narcos :). 3,5*

Invalida (2023)

Slovenská zběsilost kterou ke 4* vytáhne Godla a jeho hlášky.

Invaze (1996)

V době svého vzniku asi dobrý. Dnes už přežitá ptákovina s poselstvím o ochraně přírody.

Irčan (2019)

Scorsese už sice nemá životní formu, ale na první ligu to zdaleka stačí. Řemeslně odvedená špičková práce. Nostalgicky jsem koukal na frajery De Nira, Pesciho a Pacina s pocitem, že to bude asi jejich poslední „velký“ mafiánský film, a loučení to bylo více než důstojné. Tempo je spíš volné, jako by korespondovalo s věkem hlavních aktérů. Místy jsem se trochu nudil a grandiózního finále, třeba jako v Casinu jsem se nedočkal. Každopádně budu koukat ještě jednou. 4,5*

Irská odplata (2009)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda! Film nezachrání ani Gleeson. 2x jsem se zasmál a konec vše mírně napravuje tak jdu na 3*

Jack Strong (2014)

Poláci film v poslední době hodně umí. A hodně umí film i o své historii. K absolutnímu vrcholu chybí jen málo.

Jak jsem se stal gangsterem (2019)

Zjednodušeně jsou dva druhy gangsterek, ty co točí Scorsese a pak ty pro puberťáky, co točí Guy Ritchie. Mám radši ty první, film jak Jak jsem se stal gangsterem je spíše z té druhé sorty. Ale je výborný, skvěle natočený a zrežírovaný. První polovina je skvělá jízda, druhá už trochu ztrácí dech. Hlavně to není v jedniném momentu ani trochu trapné, což se třeba o tuzemské gangster-ka, či příběh kmotra rozhodně říct nedá. Polská kinematografie je holt v současné době úplně na jiném levelu než ta naše. 4,5*

Jak jsem se zamilovala do gangstera (2022)

S polskými gangstersterkami se poslední dobou roztrhl pytel. A sice nevznikají legendární díla jako třeba Casino, Mafiáni, nebo Sopranos, ale svou kvalitu mají! Tenhle film není gangsterkou úplně klasickou, ale podle všeho Nikoś nebyl úplně klasický gangster. Příběh je vyprávět až skoro baladicky. Některé momenty fakt silné, jindy to plyne hodně pomalu. Je škoda že film při tak velké stopáži více nerozpracoval vztahy mezi jednotlivými postavami. A že jich tam je. Prostě někdy člověk moc nechápe motivaci jednotlivých postav, to je fakt na škodu. Naopak postava Nikośe je zpracována až úctyhodně. Ale myslím že právě vztahy mezi jednotlivými aktéry v podsvětí dávají podobným filmům šťávu. Škoda, mohlo to být ještě lepší o fous.