• Romantický

Zelená karta (1990)

Film, ve kterém nevíte, co je pravda a co lež, co se doopravdy stalo, nebo se stane - a vlastně je to jedno. Protože jediné, na čem nakonec záleží, je, že najdete toho, kdo vás perfektně doplňuje. Kdo vás rozesměje, když vám není do smíchu. Kdo vás čas od času děsně rozčílí. Kdo vás přinutí vystoupit z ulity a být takoví, jací jste. Kdo vás přiměje dobrovolně vystoupit ze starých dobrých kolejí známého "fajn" do nejistého neznáma. Kdo vám bude chybět, když nebudete s ním. Kdo ve vás vidí to lepší. A kdo ve vás to lepší probudí. "Why did you fall in love with me?" "Why, why.. wait, there must be a reason... Oh yes! - because I started to hear the music again."

Hra o trůny (2011) (seriál)

Absolutní pseudohistorická fantasy pecka!!! Od prvního dílu po aktuální 4.díl 3.série zhltnuto jedním vrzem, jedním zatajeným dechem a s jedinou nedočkavou myšlenkou: CO BUDE DÁL??? Protože tenhle svět, kde jsou ženy drsné a silné a muži vždy připraveni na pomstu a smrt mě setsakra hodně baví. Najdete tu všechno, jen ne černobílé předvídatelné charaktery, každý díl vás překvapí něčím jiným. "He promised he would be merciful to my father. And then he killed him and said THAT was merciful. He's a monster..." nejoblíbenější postavy: Tyrion Lanister, Jamie Lanister, všichni Starkovi kromě pitomé Sansy, skvěle úlisný - a přesto sympaťák - Varys, Ohař, Dhaenerys a její khal a její draci.... WINTER IS COMING....!

12 podmínek k dědictví (2006)

Pár minut po dokoukání filmu jsem setřela slzu a jdu napsat komentář. Líbilo? Jistěže. Každá minuta. Protože mi připomněl, že všechno je dar a ne samozřejmost. Že vydržet neúspěch znamená uspět. Že ztratit všechno není konec, ale začátek. Že odpuštění nejvíce pomůže tomu, kdo odpustí. Že to největší přání může být někdy jen "obyčejný" den. Že se nemáme bát snít. Že není nikdy pozdě.

Terapie láskou (2012)

Proč to bylo dobré? Protože všichni chceme věřit, že když jsme pošahaný a máme třeba i pošahanou rodinu, že na nás přesto někde čeká někdo strašně krásně pošahanej, kdo k nám najednou bude zázračně kompatibilní, aniž bychom se museli tak lopotně a upoceně snažit bejt "normální" a víc to a míň zas tohle, abysme nebyli moc a nebo zase moc málo. Protože tohle byl ten nejlepší nejhorší filmovej tanec ever. Protože mi skápla kroupa. Protože jsem u závěrečnejch titulí měla chuť tančit - a vážně tančila. A protože je mi teď hezky na duši. A basta. A proč to bylo špatné? To si přečtěte jinde, já mám dnes chuť být zcela nekritická :-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Inu, ten, kdo cetl Hobita a Silmarillion 20x, toho jiste tento film nenadchne - ostatne toho by nejspis nenadchlo zadne filmove zpracovani. Ale pro toho, kdo na Hobita nostalgicky vzpomina jako na uzasnou pohadku, kterou cetl na zakladni skole - ano, jako ja - bude toto filmove zpracovani nadhernou vyjizdkou do Stredozeme, ktera je plna napinavych dobrodruzstvi a hobitiho vtipu :-) mockrat jsem litovala navstevy kina, ale tohle rozhodne neni ten pripad. A ted uz jen sup sup, po letech zas sahnout po knizni podobe :-)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jako zapřisáhlý milovník Harry Potter series a vzhledem k miliontému shlédnutí všech filmů jsem si skutečně jistá, pokud řeknu, že tenhle díl se mi líbí úplně, ale úplně nejvíc :-) Cuarón měl dotočit celou sérii.. :-(

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Čistě holčičí záležitost, naprosto perfektní pro dámskojízdový večer s lahví vína a spoustou drbů. Áááááách. :-) Mužům v jejich zájmu vstup zakázán..

Velký bazar (1973)

Šílené WTF plné pošuků a absurdity, které bylo překvapivě - vážně vtipné a celkem roztomilé :-)

Iron Man 2 (2010)

S jedničkou jedním dechem, jedním vrzem (ó, není nad chřipku, doženete spóustu filmů, které jste propásli :) - a opět s potěšením konstatuji, že povedeně. Downey si nemilosrdně strhává diváka na svou stranu, jeho charisma je nepřehlédnutelné a neodolatelné a oči mé znavené nevidí již pro něj chyb jiných. A že jsem sice holka, ale Johansson je FAKT kus. Snad jenom ten freaky Rourke.. když ho srovnám s 9 a půl týdne, chce se mi ronit slzy krokodýlí, takovej fešák to byl...

Iron Man (2008)

Že to mělo jednoduchý scénář? Že to bylo plno technických nemožností? Že to mohlo být komplexnější/akčnější/stylovější/hravější/blablablavější? Ále no tak. Bylo to skvělé právě takové, jaké to bylo, proto se na to všichni koukáme a máme to rádi. Klobouk dólů, pane Downey Juniore, plátno bylo jen Vaše.