• Romantický

O Sáře (2005)

Film o možná osudové lásce /což víme vždycky až potom, co o ni přijdeme/, hledání, rozhodnutí a poznání, o ženě, která chtěla všechno perfektní a přitom jí to, co se perfektnímu mohlo nejvíce přiblížit, uteklo mezi prsty. Všechno naservírováno tak, abyste sami rozhodli, jestli se koná happy-end nebo ne. Neb věčné téma kompromisů ženy-kariéristky a té velmi tenké hranice únosnosti, na níž umí ubalancovat jenom někteří..

Miluji tě k sežrání (2005)

Laciné, hloupé, bez nápadu a bez šťávy, plné nesmyslných pěstí a kopanců (WTF??) a reynoldsových přehnaných grimas. Jestli si nějaký film zaslouží v tévé programu nazývati se bláznivou romantickou komedií /synonymum shitu shitoviče/, je to právě tenhle, jen ta romantika i komedie pokulhávají. Primácká odpoledne s rosamunde pilcher se proti tomuhle kalibru najednou jeví jako díla kvalitní a neotřelá.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Podruhé zhlédnutá první série - a zvýšení na pět je na světě. Názývati tento opus 'Twilightem pro dospělé' je na místě /rozuměj, neemo, negothiky, školní docházkou nepovinné/, podoba s twilightem v jistých rysech příběhu nezaměnitelná, jen by mě zajímalo, kdo opisoval od koho. Ostatní podobnost končí, ať už mluvíme o prokreslenosti postav, propracovanosti příběhu, nebo hereckých výkonech /na rozdíl od twilightu se zde žádný WTF Patyzón a buhvíjak-se-ty-ostatní-'herci'-menujou nekoná/. Seriál je detektivkou, zavání lehkým hororem, romancí, a to všechno je umě smíchané do takového koktejlu, který si dávám ráda, ve velkých dávkách a opakovaně. A největší guilty pleasure of the series? Eric, OMG! A od koho byste se nechali kousnout vy? ;-))

Zbouchnutá (2007)

Pokud vám a priori nevadí romantické komedie, nemůžete jít s hodnocením tohoto příjemného filmeku nízko. Ač jsem spoustu vtipů jistě patřičně nedocenila /možná i tím, že jsem nikdy nebyla singl chlap žijící s bandou zhulených singl IT chlapů:)/, párkrát jsem se zasmála vážně od srdce /neodolatelný DeNiro/, oceňuji skvělé vybalancování hranice ještě únosného a již neúnosného /ať již mluvíme o ve filmech již všudypřítomných fekálních vtipech, nebo o slaďárně a romantice/, prostě to v tomhle filmu tak nějak všechno sedne, člověk tu nečichá prvoplánovost, ale člověčinu. Katherine je nová hvězda romantických komedií a Seth je táák roztomilej :) Jediné velké mínus je pro mě scéna ve Vegas. Někdy mě ta okatá americká lásková agitka štve. A Rudd prostě neumí bejt sjetej :-)

Píseň pro nevěstu (1998)

Mno.. co k tomuhle říct. Chtělo by se mi dát odpad, ale na celé jsem s maminkou vydržela koukat až do konce, takže si to tu jednu asi zaslouží. Nesnaším pitomé příběhy a lacinost a vulgaritu. Tomuto příběhu se dostává obojího. Dokonce i Steve Buscemi tu vypadá pitomě (!). Celým filmem vás budou provádět nesmyslné řeči o zvracení, poznání, že všichni nastávající jsou hajzlové a kdo neuteče od oltáře, jakoby nežil. Jestli se budu chtít nechat moralizovat, určitě né filmem se Sandlerem v hlavní roli.

Sherlock (2010) (seriál)

Zahanbeně dávám jen 3, asi jsem spíš tradiční typ.. a něco mi tam prostě nesedělo. Jinými slovy, rozhodně to není shit, ale pro mě ani topka.

Piráti na vlnách (2009)

Pro mě naprosto dokonalý hudební tribute, kde není ani tak důležitý příběh, ale spíš to, že při jeho sledování máte neodolatelné nutkání a chtění žít tehdy, to, že si nemůžete pomoct, ale chce se vám tančit, to, že tento film nemá ambice být nejlepším a nejrozervanějším dramatem, ale ukázat tu obrovskou radost z hudby a udělat u toho ještě nějaký ten vtípek navíc. Zkrátka dokonalost sama. Jo, a po Mary&Max jsem se zamilovala do Hoffmanova hlasu, teď už ho miluju úplně :-))

Škola princů (2010) (TV film)

Hrůza, hrůza, hrůza. Jedna hvězdička za snahu a že mi to pomohlo usnout. Výsměch staré filmařské pohádkové tradici. Scénáristu bych nakopala do zadku, střih i kamera otřesné, prostě novodobá vánoční pohádka, jak má být. Silnej kalibr i na normální nedělní odpoledne, natož prime-time o Vánocích.

Láska nebeská (2003)

Film jsme viděly s kamarádkou popáté a asi 15x během filmu jsme si povzdychly a řekly: TOHLE je ta nejlepší scéna.. Můj favorit vánoční papírové vyznání /..and my wasted heart will love you until you look like this../, samozřejmě neuvěřitelný, dokonalý Bill Nighy /Hi kids, here is an important message from your uncle Bill.. don't buy drugs. Become a pop star and they'll give you them for freeee!/, díky za Joni Mitchel, od té doby jí poslouchám. A nejdojemnější scéna a nejlepší píseň ..inevitably, ever so cooly, through the immortal genius of the BayCityRollers.. /http://www.youtube.com/watch?v=WksYJLmo9Cg&feature=player_embedded/

Whitechapel (2009) (seriál)

Jsem detektivkovej typ, takže tim je líbení jasný, příběh vystavenej skvěle, má to všechno, co alespoň pro mě správná detektivka mít má, téma Jack The Ripper je chytlavé, takže není co řešit. A Rupert Penry-Jones je kocour :-)) Jenom Davise bych za tu jeho zpachtěnou angličtinu fenks e lo' zabila :) 2.série je taky vynikající, jenom je ještě o trochu brutálnější, což je pro nás, slabé žaludky, trošku mínus. Ale stejně pěět :)