javirgo

Česko

<< předchozí 1 2
    • 2.10.2013  00:58
    Bídníci (2012)

Těšila jsem se především na pár hezkých známých melodií a byla jsem zvědavá, jak se tahle herecká sestava s nimi popere.Jinak jsem ale nic zvláštního nečekala a asi proto mě film příjemně překvapil Zazpívat se povedlo, ale ještě mnohem víc se povedlo zahrát. Přestože děj Bídníků již dobře znám z různých jiných verzí , tak přesto tady ve mně ještě dokázaly některé scény vyvolat dost silné emoce. Tato muzikálová verze má navíc úžasnou výpravu. Celkově tomu nemám co vytknout a jen mě mrzí, že jsem na to nešla do kina. Mohla jsem mít ještě lepší zážitek.

• 30.7.2013  09:21
    Indočína (1992)

Z francouzských filmů u mě vedou spíš komedie a kriminálky, ale toto milostné drama se jim opravdu mimořádně povedlo. Úžasná dobová atmosféra, podmanivá hudba a výborné herecké výkony.

• 3.10.2012  12:00
    Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

Seriál jsem si zopakovala zhruba po 40 letech a prožívala jsem ho se stejným zaujetím jako tenkrát. Ani za tak dlouhou dobu neztratil vůbec nic na své kvalitě a na svém kouzlu. Ještě víc než tenkrát jsem navíc ocenila úvodní, provázející a závěrečná slova Václava Vosky, která považuji za „třešničku na dortu“ tohoto úžasného díla. Velká škoda, že už nikdy nikdo nic podobného nenatočí. Velcí herci nám pomalu odcházejí a mezi současnými už nejsou takoví, kteří by se dokázali do takových velkých rolí naplno vžít. Podobné skvosty si můžeme občas už jen připomenout díky ČT, nebo pokud vyjdou na DVD.

• 21.7.2011  18:28
    Piano (1993)

Jeden z mála filmů, o kterém mohu říci, že téměř překonal svojí literární předlohu. Chybí zde sice začátek, ale herecký koncert všech hlavních postav umocněný nádhernou hudbou mi poskytl úžasný zážitek.

• 21.7.2011  17:47
    Jindřich VIII. (TV film) (2003)

Ve srovnání s Tudorovci je zde Jindřich VIII. z mého pohledu mnohem přesvědčivější a Ray Winstone ho hraje výborně. I když se mi seriál Tudorovci také libil, tento film oceňuji více.

• 28.1.2010  22:45

O tomto filmu jsem dříve nic neslyšela ani o něm nic nečetla. O to víc mě překvapil. Je to výborně zpracovavý neobvyklý námět s velkou dávkou emocí. Příběh zoufalých lidí , v kterém se od samého začátku dá tušit, že nemůže dopadnout dobře. Přesto jsem ale tak silný konec nečekala. Maximální hodnocení jen tak nerozdávám, ale tento film si ho podle mého zaslouží.

• 22.8.2009  23:43
    Profesionál (1981)

Výborný scénář, dokonalá hudba a jako vždy vynikající Belmondo. I Robert Hossein v roli padoucha je dost dobrý.

• 7.6.2009  09:20

Nemám ráda box a ženský box už vůbec ne. K filmu mě přinutila jen pouhá zvědavost, za co dostal vlastně tolik Oskarů. Mohu teď jen s potěšením říci, že se mi tak naskytl velký a nečekaný zážitek. Nejedná se tu ani tolik o sport, jako o silný lidský příběh, který nám tvůrci nabídli v tom nejlepším možném provedení a se skvělými hereckými výkony.

• 1.4.2009  12:21
    Zvíře (1977)

Mám ráda všechny filmy s Jean- Paul Belmondem, ale "Zvíře" mě i po letech ze všech nejvíc pobaví. Pro mě je to ze všech francouzských komedií ta nejlepší.

• 28.12.2008  01:27

Svěráci mě nezklamali a ani mě nenapadlo, že by mohli zklamat. K tomu ještě skvělá Daniela Kolářová a mám další film, na který jen tak nezapomenu.

• 24.9.2008  11:59
    Světla ramp (1952)

Tenhle krásný a dojemný příběh stárnoucího klauna byla srdeční záležitost už mého tatínka a od mého prvního shlédnutí je i moje.

• 23.9.2008  10:17
    Gladiátor (2000)

Ze současných historických velkofilmů je Gladiátor pro mě jednoznačně nejlepší. Ostatní, jako třeba Troja nebo Alexandr Veliký jsou pro mě už jenom filmy průměrné.

• 23.9.2008  09:57

Krásný příběh, krásná hudba, nádherné záběry rakouských Alp, romantika i napětí v závěru filmu a především skvělá Julie Andrewsová. To vše nabízí tento u nás neprávem opomíjený muzikál. Už jsem ho viděla vícekrát a stále se k němu ráda vracím.

• 25.5.2013  19:41

Podle úspěšné knižní předlohy se podařilo natočit i hezký a kvaliní film. Atmosféra šedesátých let včetně kostýmů je zde hodně přesvědčivá. Připadá mi ale, že bílé dámy s výjimkou Skeeter jsou zde až přehnaně hloupé, afektované a jako matky nemožné. Jinak ale všechny role dobře zahrané.

• 4.1.2013  15:53
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Docela mě překvapuje nízké hodnocení . Na tu hrůzu, co nám v současnosti většinou nabízejí všechny TV stanice , bylo toto nadprůměrné. Obsazenní bylo výborné a všechny role dobře zahrané až na Simonu Postlerovou. Ta svojí zápornou a odpudivou roli zbytečně moc přehrávala.

• 28.9.2011  14:50
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Když jsem zjistila, že můj oblíbený román Kena Folletta byl zfilmován, byla jsem na film moc zvědavá a musela jsem ho co nejdříve vidět. Źádné filmové zpracování se většinou kvalitnímu románu nemůže rovnat a tak jsem nic mimořádného nečekala. Byla jsem ale příjemně překvapená. Źádná podstatná část děje nechybí, perfektní herecké výkony jak kladných, tak záporných postav, dokonalá atmosféra středověku i se všemi krutostmi, které k té době patří. Překvapilo mě, když jsem v jedné malé roli uviděla i samotného autora románu. Skvělé a chválím všechny tvůrce.

• 27.12.2010  19:35

Krásný vánoční příběh spíše pro dospělé, než pro děti. Dickensova Vánoční koleda v tomto nejnovějším filmovém provedení nabízí sice navíc spoustu výborných vizuálních efektů, mě osobně ale příběh zaujal více v provedení z roku 1984 pod názvem Duch vánoc. Oba filmy ale hodnotím stejně vysoko .

• 12.1.2010  23:35
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Vyprávění o časech minulých prostřednictvím rodiny Dvořákových je po seriálech J.Dietla zatím to nejlepší, co nám TV v současné době nabídla. Seriál je vhodný v podstatě pro všechny generace. Pro nás starší je to připomenutí doby ve které jsme žili, pro ty mladší, kteří tuto dobu nepamatují je to poučení a nahlédnutí do života v době socialismu. Nejlepší část seriálu je podle mého ta, kde se děj odehrává do okupace v srpnu1968. Tuto neslavnou část našich dějin zde tvůrci zpracovali skvěle. Výborné jsou v seriálu především herecké výkony Niny Divíškové a Svatopluka Skopala, naopak slabší je zde Andrea Kerestešová . Ještě malá poznámka. Velice mě překvapilo a potěšilo, když jsem v diskuzích na ceskatelevize.cz zjistila, že tento seriál sleduje s nadšením i dost našich krajanů nejen z Evropy, ale i ze zámoří.

• 10.6.2009  11:15
    Den D (TV pořad) (2008)

Dost neobvyklý a o to víc zajímavý pořad, který může zaujmout a také poučit i obyčejného diváka. Nabízí se zde široká škála i těch nejpodivnějších podnikatelských záměrů . Některé jsou sice pro zasmání, ale občas se najde i pár dobrých, které stojí investorům za uvážení. Pak je velmi zajímavé, sledovat jejich reakci, jak se k nabízeným záměrům vyjádří. Pořad považuji za kvalitní a i výběr investorů se dost povedl. Přála bych si, a nejen asi jen já, aby nám TV takové nápadité pořady nabízela častěji.

• 1.6.2009  11:45

Hodnotit film jako celek je dost těžké, většina povídek je dost dobrých. Příběh Jonathan jsem ale bohužel dost dobře nepochopila. Nejsilnějším zážitkem byl pro mě příběh Blancy, jejíž rodiče jsou feťáci s AIDS a poslední povídka, která je velmi dojemná. Pouze těmto dvěma bych dala plné hodnocení.

• 19.5.2009  16:13

Docela chápu někoho, kdo viděl film až po x letech, že dává nízké hodnocení a nic mu to neříká. Ale tenkrát po premiéře lidi v kině vstávali, tleskali a na lístky se stály fronty.

• 21.3.2009  22:50

Trochu jsem váhala, jestli se mám na tenhle film vůbec dívat, já totiž Pavla Lišku moc nemusím. V tomhle filmu mi ale dost příjemně překvapil. A Zuzana Bydžovská ? Ta dostala Českého lva za tuhle roli zcela právem. Film považuji celkově za zdařilý.

• 12.10.2008  20:09
    Lovec draků (2007)

Kvalitní film, ve kterém se děj nijak neodchyluje od skvělé románové předlohy. Je jen jediné, co bych filmu mohla trochu vytknout a to je výběr herce pro hlavní roli. Podle mého názoru to měl být někdo přesvědčivější, kdo by do této role vložil trochu více emocí. Dětské role byly zvládnuty výborně. Komu se film líbil, tomu doporučuji přečíst i knihu. Khaled Hosseini je výborný vypravěč.

• 23.9.2008  12:52
    Helena Trojská (TV film) (2003)

V tomhle případě se zde musím připojit k malé hrstce kladně komentujících uživatelů. TV film má pro mě nic neříkajícího režiséra, nemá žádnou velkou výpravu, žádné hvězdné obsazení a přesto mi příběh Parise a Heleny řekl svým dějem mnohem víc, než velkofilm Troja Wolfganga Petersena.

• 10.8.2019  11:35

Studená válka. Americký a sovětský špión . Dobrý námět , dobře zahrané, ale sovětského špiona působícího v Americe v době studené války si představuji trochu jinak. Rudolf Abel se mi zde jeví jako charakterní dobrák a to mě nějak nesedí. Také jsem očekávala trochu víc akce. Film mi připadá více psychologický, než akční

• 25.8.2015  16:43

Začátek mě dost zaujal, obzvlášť Christoph Waltz. Moc se mi líbil už ve filmu Voda pro slony a už kvůli němu jsem si film pustla. Řekla bych , že i v této roli exceloval . Moc mi ale nesedl film jako celek, přestože začátek vypadal dost slibně.

• 17.4.2011  21:50

O životě v době socialismu už bylo natočeno více filmů . Občanský průkaz zařazuji jen mezi průměrné. Ani jedna z postav zde nijak nevynikala. Pelíšky už asi nic nepřekoná.

• 24.10.2010  20:26

Závěr mi zkazil celkový dojem z jinak docela dobrého filmu.

• 2.8.2010  13:28
    Ptáci v trní (TV seriál) (1983)

Po druhém shlédnutí mě seriál již tolik nezaujal a snižuji své hodnocení. Zdlouhavé části, kde se řeší co je víc, zda láska k bohu nebo k ženě, mě tentokrát spíše nudily. Přibližně ve stejné době, kdy tento seriál vznikl, byly natočeny i jiné a lepší seriály, které by stály za zopakování. Na příklad Kořeny, Co přináší řeka, Sever a jih …

• 15.7.2009  12:00
    Karel Gott 70 (koncert) (2009)

Začátek s "hvězdami " Superstar mi připadal pro oslavence dost nedůstojný, ale vydržela jsem a udělala jsem dobře, protože druhá část už byla podstatně lepší. Někteří "umělci" tam sice podle mého neměli vůbec vystupovat, třeba Eva s Vaškem si myslím tam opravdu neměli co dělat. Naopak působivým vystoupením bylo přání Barbory Špotákové a Lubomíra Lipského s Jiřinou Bohdalovou.

<< předchozí 1 2