• Western

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Jedna z najhorších adaptácií Grófa Monte Christa a Depardieu ako absolútne najhorší predstaviteľ Edmunda Dantésa. Nie že by sa nesnažil a alebo že by hral zle, ale obsadiť tlstého Depardieua s raťafákom ako nosorožec do úlohy štíhleho, pekného, jemného a charizmatického grófa Monte Christa, ktorý svojou charizmou očaril všetkých, tak to bola totálna kravina, rovnaká, ako chcieť aby slon tancoval viedenský valčík ... A pri tom sladko ružovom závere, ktorý sa hodí maximálne tak do nejakej venezuelskej alebo argentínskej telenovely, kedy starý tlstý a škaredý Depardieu šantil vo vlnách so starou zvráskavenou Ornellou Muti ako nejaký blázniví teenageri, vtedy som myslel, že sa asi povraciam.

Merlin (1998) (TV film)

Toto spracovanie príbehu o Artušovi, Merlinovi, rytieroch okrúhleho stola a legendárnom meči Excalibur nepratrí medzi tie najvydarenejšie. Na slávny film EXCALIBUR rozhodne nemá.

Air Force One (1997) odpad!

Absolútne typický americký odpad! Najmocnejší muž na svete a ochranku má ako moja babička, cez ktorú sa dostane aj malé dieťa. Totálne nereálny scénar - predstaviť amerického prezidenta ako nejakého ramba, pričom všetci americký prezidenti za posledných 50 rokov boli starí roztrasení dementi, ktorí majú problém udržať stolicu a moč a neblabotať pritom nejaké nezmysly a nie sa hrať na Ramba. Debilná snaha o glorifikáciu amerických poserov. Pred pár rokmi by som možno dal aj nejakú hviezdičku ale dnes je to pre mňa obyčajný ODPAD!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Jediná zábavná a originálna scéna je, keď Jim Carrey vyliezla von z nosorožcovej prdele. Zvyšok je len odpad.

Batman navždy (1995)

Veľmi slabý film, asi najslabší z celej série o Batmanovi. Čím viac slávnych mien, tým úbohejší výsledok. Kľudne tam mohli nechať hrať nejakých amatérov z Vyšného-Nižného a výsledok by bol rovnaký.

První rytíř (1995)

Ťažko hodnotiť tento rozporuplný film, ktorý sa vzťahuje na slavnú legendu o Excaliburu. Dávno predtým som videl film EXCALIBUR (absolútne to najlepšie, čo bolo na túto tému natočené) a očakával som niečo iné. Ani Richard Gere ma svojou úlohou veľmi nezaujal. Rozhodne by bolo dobré natočiť o prvom a najlepšom rytierovi kráľa Artuša - Lancelotovi historický film taký, aký si skutočne zaslúži. Viacero scén vo filme pôsobilo úplne nevieryhodne -únos kráľovej snúbenice, útek z podzemného väzenia podzemnou riekou (v stredoveku prakticky nikto nevedel plávať a určite nie rytieri a dvorné dámy), smiešne malé kuše pripevnené k ruke (tomu by som ešte tak uveril u zabijáckeho komanda koncom 20. storočia), veľmi čudné a smiešne panciere a nakoniec to ako úplne jednoducho vnikli do stráženého hradu stovky ozbrojených nepriateľov - kráľovské stráže a celá ochranka by zaslúžili povešať. Záver mi pripomínal ruských gerojov, ktorý sa vrhli v ústrety nepriateľskej paľbe s výkrokom "Súdruhovia, bite ich!" Škoda, inak to mohol byť oveľa lepší film.

Bílý tesák 2 (1994)

Suverénne úplne najhorší film na tému "Biely tesák".

Hvězdná brána (1994)

Hviezdna brána je fenomén sám o sebe. Podľa mňa jeden z absolútne najlepších sci-fi filmov v histórii. Úplne originálne poňatý spôsob cestovania na iné planéty, ktorý neskôr inšpiroval mnoho ďalších aby ho napodobňovali. O jeho veľkom úspechu svedčí aj to, že sa dožil pokračovania vo forme 3 ďalších filmov (Deti bohov, Archa pravdy, Návrat) ale aj 220-dielneho televízneho seriálu a získal si po celom svete stovky miliónov fanúšikov a ďalšieho voľného pokračovania vo forme Hviezdnej brány Atlantis. To, že egyptské pyramídu sú dielom mimozemšťanov, to tu už bolo, ale že sú to vlastne pristávacie rampy pre mimozemské medzihzviezdne lode, to bolo skutočne originálne, rovnako ako skutočnosť, že všemocní mimozemšťania, vládcovia galaxie sú vlastne len obyčajní paraziti, ktorí prežívajú len vďaka svojim nosičom, inak ich možno zašliapnuť ako odporný hmyz. Minimálne raz ročne ma pochytí ošiaľ a potom si musím pozrieť tento film znovu a spolu aj s celým seriálom a tak potom asi dva týždne nepozeráme doma nič iné len Hviezdnu bránu. Takže som doma nakazil Hviezdnou bránou už celú rodinu. Posledné dva roky boli doma dokonca menšie rozbroje, keď synovia prišli skôr zo školy a stihli si už pozrieť niektoré diely zo seriálu a potom si manželka presadila, že sa musia pustiť ešte raz, lebo ich ešte nevidela.

Královna Margot (1994)

Tento film síce vychádza z románu Alexandra Dumasa, ale inak s ním nemá spoločné takmer nič, samozrejme okrem historických postáv. Ide o bohapustú zakáľačku a vraždenie. Takže ak máte radi sprostú mäsiarčinu, rozsekané telá, useknuté hlavy, hromady mŕtvol, bezuzdný incest a primitívne, nelogické správanie všetkých záčastnených, potom sa pozerajte na tento film a prídete si na svoje. Inak je to celé nanič.

Vášnivé známosti (1994) odpad!

Film o tom, ako české a slovenské "celebrity" dokazujú, že sú len obyčajný odpad,ktorý je za pár halierov schopný čohokoľvek.