• Western

Král a čtyři královny (1956)

Na western málo akčné, na komédiu príliš nudné, uťahané a ukecané a o nejakom dobrodružstve možno len snívať. Veľmi slabý, nudný film kde sa väčšinu času nič nedeje a len sa kecá, kecá a kecá ...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Úplne najslabší film z celej série, nudný a celkom zbytočný. Priznávam, že som sa po hodine začal nudiť a začal pozerať na hodinky, kedy to konečne skončí. Absolútne nudná a nezáživná Penelope Cruz. Snáď jediná nová a prekvapujúca vec bola scéna s rozzúrenými morskými pannami, ktoré sa vrhli na pirátsku posádku a začali ju trhať na kusy. Zbytočný a nudný film, ktorý len zneužíva úspech predchádzajúcich častí. Verím, že ďalšie pokračovanie už nebude, lebo pri klesajúcom trende kvality by to skončilo ako totálny odpad.

Diamantoví psi (2007) odpad!

Úplný odpad. Zdá sa, že na staré kolená netočí samé hlúposti len Seagal ale pridal sa k nemu aj Lundgren. Toto bol posledný film v mojom živote s Lundgrenom, na ktorý som sa pozeral. Na viac už nemám žalúdok.

Vesmírní křižáci (1994)

Film natočený na základe románu jedného z najväčších spisovateľov SCI-FI na svete - Paula Andersona, aj keď treba priznať, že s knihou toho až tak veľa spoločného nemá. Zábavné sledovanie, ako anglický stredovekí rytieri obsadili kozmickú loď mimozemšťanov a vydali sa na nej na krížovú výpravu do Jeruzalema - len na miesto Jeruzalema skončila na úplne neznámej planéte. Ale keďže hrdí rytieri sa nevzdávajú, pustia sa do boja s celou planétou "krpatých červených diablov", ako nazývajú mimozemšťanov. Zábavné, aj keď by sa z tejto témy dal získať oveľa väčší potenciál, triky na veľmi slušnej úrovni. Celkom dobre som sa pobavil.

Specialista (1969)

Film bol natáčaný uprostred nádhernej prírody Talianskych Dolomitov, v okolí Cortiny D´Ampezzo, v národnom parku Dolomiti Ampezzane. Prírodnú scenériu vo filmu tak vytvárajú horské masívy Toffany de Roses, Monte Cristallo, Monte Sorapis, Monte Pomagnanon.

Pirát Vallo (1952)

Milá, zábavná, bláznivá pirátska fraška. Burt Lancaster ako pirát Vallo sa zmocní španielskej lode, jej nákladu zbraní a osobitného kráľovského splnomocnenca baróna Gruda. Najskôr plánuje predať získané zbrane rebelom, potom chytiť vodcu vzbúrencov a predať ho Španielom za tučnú odmenu 50 000 zlatých. Láska ku krásnej Consuele, dcére vodcu rebelov El Libreho, ho ale privedie na stranu povstalcov a do boja proti Španielom. Perfektná je scéna, kde sa pirátsk kapitán Vallo prezlečie do ženských šiat aby oslobodil Consuely. Burt Lancaster ako plavovlasá Bárbie v ružovej sukni proste nemá chybu.

1066: Historie psaná krví (2009) (seriál)

Podľa prvých anotácií som čakal od tohto filmu oveľa viac. Historická téma je to výborná. Ale dočkal som sa sklamania na plnej čiare. ŽIADNY AKČNÝ, HISTORICKÝ, VOJNOVÝ FILM, ale úbohý, veľmi slabý HRANÝ DOKUMENT v štýle veľkých vojevudcov (ale na rozdiel tamtej série veľmi slabý). Zbytočne dlhé, únavné a otravné!!! Celý film som len počúval, ako v 1066 roku Normani nakopali angličanov do prdele a ako vtedy angličania stratili slobodu, samostatnosť a pôdu a ako sú do dnešných dní len služobníkmi normanov. Slávna bitka pri Hastingse, v ktorej angličani prišli o všetko a stali sa poddanými Normanov, pripomínala svojou realizáciou detskú bitku na školskom ihrisku. Tentokrát sa BBC skutočne nevyznamenala. Herci, zjavne samí amatéri a ochotníci, evidentne nevedeli čo majú hrať, režisér beznádejne nezvládol svoju úlohu a scenár písali za pochodu a aj tak sa ním nakoniec nikto neriadil. Dávam jednu *, do pekla, a to pritom milujem historické filmy. Keď pozerám hodnotenia niektorých kolegov, váham, či som videl rovnaký film.

Vášnivé známosti (1994) odpad!

Film o tom, ako české a slovenské "celebrity" dokazujú, že sú len obyčajný odpad,ktorý je za pár halierov schopný čohokoľvek.

Johnny si vzal pušku (1971)

Neviem čo je tak zaujímavé na tomto filme. Očakával som oveľa viac vzhľadom na vysoké hodnotenie, ktoré tu film má. Celý čas som sa hrozne nudil a nemohol sa dočkať, kedy to konečne skončí. Niečo takéto môže obdivovať snáď len nejaký masochista.

Kaktusový Jack (1979)

Arnold Schwarzenegger u úlohe najtrápnejšieho idiota na divokom západe. To jednoducho musíte vidieť !!!