• Fantasy

Vesničko má středisková (1985) odpad!

Česká klasika, která vydrží ještě mnoho let. Vidím samé 5* hodnocení. A já jsem jí dal odpad. Protože se nedokážu dívat na stálé „komediální“ zesměšňování mentálně postiženého člověka. Tenhle film by se mohl promítat ve školách jako ukázka toho, jak se k takovým lidem chovalo za prohnilého socialismu. U sledování tohoto filmu jsem se zasmál přesně dvakrát. U názvu firmy „Dřevoplech“ a u kochání pana doktora Rudolfa Hrušínského (tento skvělý herec se mi ani v tomto filmu nehnusil). A to u mne nestačí dokonce ani na tu 1 hvězdičku.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Lepší ulítlina se jen tak nenajde. Alaina Chabata je na tomto filmu výborně poznat. Je to sice strašná blbost, ale dobrá blbost. Film, u kterého bych se smál skoro u každé věty, se opravdu jen tak nenajde. Hlavně u těch naprosto nesmyslných (např. Tohle by se v menhiru nikdy nestalo. nebo Rupis. Tak se jmenuje. Rupis. Jako Rupis Klobásis.). A myslím, že chválu si na tomhle filmu zaslouží taky výborný český dabing.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Někomu se takový druh humoru nemusí líbit, ale já ho přímo miluju. Kniha je sice o hodně lepší, ale tenhle film je vlastně úplně jiný, než kniha. Plno částí příběhu z knihy ve filmu chybí a plno částí filmu je přidáno z dalších dílů knihy (Restaurace na konci Vesmíru) anebo jsou úplně vymyšleny (např. únos Trillian na Vogsféru). Tohle je vlastně úplně jiný příběh, než kniha. Takže pokud se vám nelíbila kniha, možná se vám bude líbit film, protože je skoro úplně jiný.